Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    A czym to się różni od np. odsprzedaży przeczytanej książki?
    Taka delikatna różnica, że w przypadku książki dostępnej w księgarni autor nie wie do kogo ona trafi,
    natomiast w przypadku takiej fotografii, autor wydaje ją w konkretnym celu.
    Kolekcjonerski egzemplarz fotografii, sygnowany numerem, podpisem, pieczątką, nie był na sprzedaż, nie był rzeczą ogólnie dostępną.

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    w przypadku książki dostępnej w księgarni autor nie wie do kogo ona trafi,
    natomiast w przypadku takiej fotografii, autor wydaje ją w konkretnym celu.
    Kolekcjonerski egzemplarz fotografii, sygnowany numerem, podpisem, pieczątką, nie był na sprzedaż, nie był rzeczą ogólnie dostępną.
    Nie pisząc wszystkiego można dostać różne odpowiedzi.
    Kolekcjonerskie egzemplarze fotografii są czasem wydawane przez autorów w określonych seriach i sprzedawane dowolnym chętnym (np. za pośrednictwem galerii), tego dotyczyła moja odpowiedź (opisałeś tylko zdjęcie kolekcjonerskie, bez informacji, o jego "dostępności").

    Pozostaje pytanie, czy obdarowany (niedostępnym publicznie "egzemplarzem utworu") ma prawo dowolnie rozporządzać takim "indywidualnym" zdjęciem (egzemplarzem utworu), czy nie.
    Jeśli ktoś "ma na własność" dane zdjęcie, chyba słusznie można zakładać, że ze swoją własnością może zrobić co zechce, np. podarować to komuś jako dowód wielkiego szacunku, lub sprzedać w razie nagłej potrzeby zdobycia gotówki?

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Napisałeś: Pozostaje pytanie, czy obdarowany (niedostępnym publicznie "egzemplarzem utworu") ma prawo dowolnie rozporządzać takim "indywidualnym" zdjęciem (egzemplarzem utworu), czy nie.
    Jeśli ktoś "ma na własność" dane zdjęcie, chyba słusznie można zakładać, że ze swoją własnością może zrobić co zechce, np. podarować to komuś jako dowód wielkiego szacunku, lub sprzedać w razie nagłej potrzeby zdobycia gotówki?

    Widzisz na pleckach tej fotografii jest wyraźnie określony cel jej produkcji, a nie ma ani słowa o mnie, skąd ją mam.
    W związku z powyższym, ja mam obiekcje czy mogę tym swobodnie dysponować. Mam bo mam, dostałem ale jakieś to wydaje mi się dziwne, nieco niesmaczne.

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Hmmm... Milo czasami popatrzec na to, co ludzie oddaja na swoich kartach w roznych urzadzeniach :-)))

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •