Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    i super
    musisz być z siebie dumny
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Znalazłem zdjęcia z 2003 roku, gęba mi się uśmiechnęła. Mam też Microdrive całe 512 MB, ale to zachowam jako zabytek, pokażę wnukom, że w takim maleństwie też się coś nadal kręci i wiruje , działa !!! Dla mnie taki Microdrive to jest prawie cud techniki, chciałbym zobaczyć jak to działa, niby są śrubki można rozkręcić, ale obawiam się, że nie wiele zobaczę.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 27-07-2020 o 21:00

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 257

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    https://www.youtube.com/watch?v=4fb-ZnMe-3k

    Podziel się wiedzą o skutecznym usuwaniu plików.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Nie wiem na ile moje usuwanie było skuteczne, ale program który poprzednio znajdował zdjęcia na sformatowanej karcie, teraz daje mi komunikat, że na karcie nic nie ma. Robiłem to z DOS-a komendą Cipher/w: i numer dysku do usunięcia plików. Być może są inne programy, które i to odzyskają, ale jak na moje potrzeby wystarczyło. Gdyby ktoś wykorzystał moje pliki, to mam argument, że zrobiłem co mogłem, żeby do tego nie dopuścić. Właśnie taki Microdrive zapakowany do formatu Comapact Flash, mam i działa . . . zostawiam wnukom. Jak wkładam go do czytnika, zgrywam zdjęcia na kompa to czuć jak wiruje i to jest cudne.....
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 27-07-2020 o 21:27

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Jeżeli któs wykorzysta twoje pliki to raczej żadnego argumentu mieć nie będziesz bo jak udowodnisz że to tak pieczolowicie usunąłeś a nie oddałeś tylko sformatowana kartę albo i nawet nie sformatowaną
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Jeżeli ktoś wykorzysta twoje pliki to raczej żadnego argumentu mieć nie będziesz .......nie do końca jest tak jak piszesz. Dwa razy sprzedawano na allegro moje zdjęcia nagrane na płyty DVD. Po uzyskaniu i potwierdzeniu informacji, że taki fakt miał miejsce aukcja została zablokowana a sprzedający (lat 15) tłumaczył się: skoro zdjęcia były w internecie to można z nimi robić co się chce.......
    Po pierwsze: kradł cudzą własność,
    po drugie: oszukiwał kupujących, bo zdjęcia ukradzione z internetu miały małą wielkość i rozdzielczość nie nadawały się do niczego.

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Jeżeli ktoś wykorzysta twoje pliki to raczej żadnego argumentu mieć nie będziesz .......nie do końca jest tak jak piszesz. Dwa razy sprzedawano na allegro moje zdjęcia nagrane na płyty DVD. Po uzyskaniu i potwierdzeniu informacji, że taki fakt miał miejsce aukcja została zablokowana a sprzedający (lat 15) tłumaczył się: skoro zdjęcia były w internecie to można z nimi robić co się chce.......
    Po pierwsze: kradł cudzą własność,
    po drugie: oszukiwał kupujących, bo zdjęcia ukradzione z internetu miały małą wielkość i rozdzielczość nie nadawały się do niczego.
    Nie o to mi chodziło. Mialem na myśli sytuacje ze masz na takiej karcie zdjęcia które wykonales dla kogos innego i nie miałeś prawa ich udostępniać a poprzez np oddanie komuś takiej karty pomimo wyczyszczenia udostępniłes je. To o czym piszesz to inna kwestia i nawet odzyskanie zdjęć ze sformatowanej karty nawet szybkim formatem nie upoważnia nikogo do udostepnienia ich a tym bardziej sprzedawania.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Nie wiem na ile moje usuwanie było skuteczne, ale program który poprzednio znajdował zdjęcia na sformatowanej karcie, teraz daje mi komunikat, że na karcie nic nie ma. Robiłem to z DOS-a komendą Cipher/w: i numer dysku do usunięcia plików. Być może są inne programy, które i to odzyskają, ale jak na moje potrzeby wystarczyło. Gdyby ktoś wykorzystał moje pliki, to mam argument, że zrobiłem co mogłem, żeby do tego nie dopuścić. Właśnie taki Microdrive zapakowany do formatu Comapact Flash, mam i działa . . . zostawiam wnukom. Jak wkładam go do czytnika, zgrywam zdjęcia na kompa to czuć jak wiruje i to jest cudne.....
    Wydaje mi się że dalej nie rozumiesz co to jest formatowanie szybkie i pełne. Nadpisywanie losowymi danymi w kilku przebiegach można zastosować przy tajnych danych a nie zdjęciach. Nie zrobiłeś wszystkiego co możliwe, po formacie powinieneś zniszczyć fizycznie nośnik.

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Gdybym miał zamiar fizycznie zniszczyć kartę, to bym jej wcześniej nie formatował, bo to jest zupełnie bez sensu.

    --- Kolejny post ---

    Marcinus masz rację. Udostępnianie zdjęć robionych na zlecenie bez zgody zlecającego jest wykroczeniem. Ale ja już miałem taką sytuację, że w domu postronnej osoby na ścianie zauważyłem moje zdjęcie 1,6m długą panoramę, pytam skąd to masz: a od Krzysia, w prezencie dostałem. I teraz głupia sytuacja, gratulować smaku i wyboru, czy potępić za przywłaszczenie, ale kogo, tego co dostał, czy tego kto dał??? Na imprezie w prezencie dostaję zdjęcie z pieczątką, i autografem - Pawła Pierścińskiego, pytam: a Pierściński wie, że ja dostałem taki prezent, usłyszałem: A CO GO TO OBCHODZI!!!

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Na imprezie w prezencie dostaję zdjęcie z pieczątką, i autografem - Pawła Pierścińskiego, pytam: a Pierściński wie, że ja dostałem taki prezent, usłyszałem: A CO GO TO OBCHODZI!!!
    A czym to się różni od np. odsprzedaży przeczytanej książki? Ne popadajmy w paranoję.

    Co do głównego tematu: jedynym skutecznym sposobem usunięcia danych z takiej pamięci (i dysku SSD) jest zapisanie w miejscu starych danych nowych danych. Usuwasz pliki w dowolny sposób, potem zapisujesz kartę "do pełna" czymkolwiek, usuwasz to "cokolwiek" - po probie odzyskania odzyskane zostanie to "cokolwiek", a nie Twoje pierwotne pliki. Prawdopodobnie program którego użyłeś był przeznaczony do usuwania danych z dysków twardych metodą zgodną z jakimś poziomem zabezpieczeń Departamentu Obrony naszego nowego Wielkiego Brata, tam występują metody polegające na kilkukrotnym nadpisywaniu różnymi ciągami znaków. W przypadku dysków magnetycznych miało to swoje uzasadnienie, w przypadku kart wystarczy jednokrotny zapis.
    Wspominane "pełne formatowanie" dotyczy aparatu, nie komputera, i (teoretycznie, nie sprawdzałem) ma polegać na zapisaniu całej powierzchni nośnika "pustą treścią", dlatego koledzy tyle razy o tym wspominali, więc także powinno załatwić sprawę.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •