Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: EOS R - Lag w wizjerze podczas ustawiania ostrości

Widok wątkowy

  1. #1

    Domyślnie EOS R - Lag w wizjerze podczas ustawiania ostrości

    Pytanie do posiadaczy eRek:
    Czy podczas ostrzenia w ostrym słońcu, dokładnie w momencie naciśnięcia spustu migawki do połowy, zdarza Wam się lag w wizjerze? Lag bardzo podobny do tego, który pojawia się po wykonaniu zdjęcia i dotyczy sczytywania obrazu z matrycy.
    Lag, o który pytam, ma zdecydowanie związek z przysłoną – ona w momencie wystąpienia freeza otwiera się/domyka (?) – nie wiem. W każdym razie ewidentnie pracuje, bo to słychać i widać gdy się spojrzy do obiektywu. Logika podpowiada, że w ostrym słońcu powinna się domykać (po co?). Jednocześnie wszystko wpływa na to, że samo wykonanie zdjęcia od momentu naciśnięcia spustu migawki trwa dłużej. To wyraźnie czuć.

    Ogólnie w opisywanej przeze mnie sytuacji proces wykonywania zdjęcia wygląda tak:
    - kadruje
    - naciskam spust migawki do połowy (ustawiam ostrość) -> przysłona domyka się/otwiera -> LAG w wizjerze
    - po ustawieniu ostrości robię zdjęcie -> cały proces trwa wyraźnie dłużej niż zwykle
    - LAG – sczytywanie obrazu z matrycy (o tym nie rozmawiamy)

    Fakt 1: sytuacja występuje na wszystkich szkłach

    Fakt 2: sytuacja występuję na wszystkich trzech eRkach (dwie mają soft 1.4.0; jedna 1.6.0) oraz na korpusie kolegi z softem 1.6.0. To nie jest kwestia wadliwego egzemplarza. Ten typ tak ma – tylko dlaczego?

    Fakt 3: występuje zarówno w trybie M jak i AV

    Dziwi mnie sytuacja, że w necie nie ma żadnych informacji na ten temat. Osobiście uważam, że jest to o wiele bardziej irytujące niż mikroskopijny lag związanych ze sczytywanie danych z matrycy.
    Ostatnio edytowane przez technik8pl ; 23-07-2020 o 09:57
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •