Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pierścienie makro do obiektywu makro

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Pierścienie makro do obiektywu makro

    Chcialem Was zapytać czy jeśli podepnę obiektyw makro 1:1 dokładnie to canon 100/2.8 L przez pierscienie makro dystansujace/oddalajace obiektyw od matrycy to uzyskam jeszcze wieksze makro/powiększenie? Zawsze byłem przekonany że tak, ale ostatnio trafiłem gdzieś na jakiś artykuł gdzie było napisane, że przy obiektywie makro pierscienie nic nie dadza, że tylko przy obiektywach nie makro zwiększa skalę odwzorowania czyli powiększenie.
    Jeśli jednak jest tak że zwiększą za czym obstaje to może ktoś z Was poleci mi sprawdzone dobre pierscienie przenoszace komunikację między body a obiektywem.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    161

    Domyślnie Odp: Pierścienie makro do obiektywu makro

    Oczywiście że zwiększy się skala jak podepniesz pierścienie osobiście używam i polecam Kenko z tym, że jak ja kupowałem to nie było z czego wybierać (drogie Canon, tańsze Kenko i najtańsze metalowe badziewie) teraz jest tego sporo więcej i warto sprawdzić inne opcje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Pierścienie makro do obiektywu makro

    Nie wiem co to był za artykuł, ale zawierał bzdurę kompletną (zakładając, że jego treść była zgodna z Twoją wypowiedzią).
    Nawet w specyfikacji masz podane dostępne zakresy skali odwzorowania z pierścieniami produkowanymi przez Canona:
    https://www.canon.pl/lenses/ef-100mm...ification.html

    Jedyny potencjalny problem to stabilizacja - jeśli użyjesz pierścienia pośredniego innej firmy (niewykrywanego przez korpus), to aparat "nie będzie wiedział" jaka jest skala odwzorowania i w efekcie stabilizacja może być mniej skuteczna (a może nawet totalnie nieskuteczna - trzeba to sprawdzić). Przy czym to tylko moje rozważania. Nie widziałem, żeby ktokolwiek to sprawdzał.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Pierścienie makro do obiektywu makro

    Dzieki za info. Tez tak uważałem bo prawa optyki za tym przemawiają - dalej obiektyw od matrycy większe powiekszenie. Jedyne co to moze nie złapać ostrosci na duze odleglosci i nieskonczonosc ale nie po to montuje się pierscienie. Nie pamietam gdzie to było ale na bank było tak napisane bo od razu zwróciło to moją uwagę i dokładnie wyczytałem się - chyba że autor piszac "A" miał na mysli "F" 😄
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  5. #5
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Pierścienie makro do obiektywu makro

    Jedyne co to moze nie złapać ostrosci na duze odleglosci i nieskonczonosc
    Jeśli dołożysz do obiektywu pierścienie pośrednie, to on nie ma prawa złapać ostrości na większe odległości i nieskończoność - bo pierścień pośredni działa tak samo jak ustawienie ostrości na małą, a nawet bardzo małą odległość.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •