Strona 1 z 120 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1194

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #1
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Trochę plot co dalej.

    Pewniaki to kolejne szkła RF może nawet w drugiej połowie roku:
    RF 50mm f/1.8 IS STM
    RF 70-200mm f/4L IS USM
    RF 18-45mm IS STM
    RF 100-400mm IS USM
    RF 24mm f/2.8 IS STM Macro

    Ma się też pojawić jakieś szkło EF + jakiś nowy adapter

    Prawdopodobnie też będzie pod koniec roku zaawansowana pucha M
    i pewniak: kolejne szkła pod koniec roku do tego systemu.

    Pewniak to jeszcze kamera z bagnetem RF

    O lustrzankach zupełna cisza ......
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 15-07-2020 o 00:36
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Chodzą ploty o tym, że Canon zaprezentuje EOS-R7 APS-C w 2021 roku i powoli zabije system EOS-M. Powód jest dość prosty. Na tym malejącym rynku Canon ma ZERO sens, aby kontynuować równolegle system EOS-M. DSLRy czeka raczej to samo. MZ skupią się wyłącznie na systemie R, co widać po nowych patentach na szkła RF.

    https://translate.googleusercontent....YnkFXCFfZizieg

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r7.jpg
Wyświetleń:	407
Rozmiar:	167,8 KB
ID:	4826
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-07-2020 o 08:21
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Pewniaki to kolejne szkła RF może nawet w drugiej połowie roku:
    RF 50mm f/1.8 IS STM
    RF 70-200mm f/4L IS USM
    RF 18-45mm IS STM
    RF 100-400mm IS USM
    RF 24mm f/2.8 IS STM Macro
    powiem tak: jesli to sa pewniaki, to ja powtorze tylko moja mantre - Canon to jest firma optyczna, ktorej mocna strona sa topowe szkla. a poza tym daje do nich bardzo przemyslane uzytkowo puszki (bo ma tabun ludzi, ktorzy tego uzywaja i testuja w realu).

    kazde jedno z tych szkiel wyglada jak atak na ten srodek spektrum (prosumer), tam gdzie jest uzytkownik R6 i (niemala) czesc uzytkownikow R5, czyli tam gdzie jest i bedzie najwiekszy wolumin sprzedazy.

    ciekawi mnie to 24 macro. to jest cos nowego. niespotykana ogniskowa do makro, ale taka egzotyka dobrze sie sprawdza w pompowaniu marketingowym - jest z czego nakrecic material "co to my potrafimy zrobic, czego nikt inny wczesniej nie dal". co nie jest pewnie prawda (ze nikt inny wczesniej, zdaje sie Sigma miala UWA macro drzewiej), ale taki RF 24 macro bedzie dostatecznie nietypowy a przy tym bedzie przystepny cenowo zeby dzialac ludziom na wyobraznie

    reszta wyglada jak rozszerzenie oferty o znane istniejacemu uzytkownikowi EF obiektywy. tylko pewnie optycznie bardziej wybajerzone no i rozwiazujace problem Canona ze zbyt niskimi cenami wariantow EF (takiego 50 STM chocby, wersja RF z IS raczej ponizej 400 EUR nie zejdzie )

    ten RF 50/1.8 IS mnie ciekawi. to jest ogniskowa, ktora skorzysta na stabilizacji, ale dotychczasowe krotsze stalki Canon z IS (ponizej 100L) o ile ostrosc maja swietna, o tyle ich bokeh smierdzial. obawiam sie, ze RF 50 IS byl raczej projektowany dla ostrosci a nie dla bokehu. no ale pozyjemy zobaczymy...

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ma się też pojawić jakieś szkło EF + jakiś nowy adapter
    400/4 DO II ?


    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Prawdopodobnie też będzie pod koniec roku zaawansowana pucha M
    i pewniak: kolejne szkła pod koniec roku do tego systemu.
    to jest pewniak? po co zaawansowana puszka do systemu, w ktorym oprocz 32/1.4 i ewentualnie 22/2 lub 28 macro nie ma uczciwej (nawet nie mowiac o zaawansowanej) optyki?

    mi sie wydaje, ze M6II to jest maks co bedzie w M-ce. do kompletu z 18-150 to wpisuje sie w jakas nisze rynkowa. ale cos wiecej? musieliby zrobic M5II z normalna ergonomia (w sensie: duzo bardziej to co zrobili w R6 niz ten wypierd funkcjonalny M5I) ale od razu tez sypnac combosem: uczciwe optycznie 18-55 (zadnych skladakow!), porzadne malutkie 16/2 i ewentualnie jakis 52/1.4 nonIS (opatentowany bokeh jak 32/1.4, w ogniskowej gdzie to ma jakies znaczenie). bez tego... dla kogo ten korpus by byl? dla tych kilku osob, ktorym wystarczy 32/1.4 badz 22/2?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    O lustrzankach zupełna cisza ......
    zero zaskoczenia.

    1-ke zaktualizowali
    R5 sonduje rynek obecnych uzytkownikow 5D4/5Ds
    R6 sonduje obecych 5D3/6D/6D2/7D2
    7-ka jest do aktualizacji ale pewnie chca to jeszcze rzeciagnac
    90D jest nowiutki

    z trabantami 850D/77D sa na rozdrozu ale te modele jeszcze sa na tyle nowe ze mozna poczekac. to co tutaj zrobia (zapewne w 2021) bedzie jakims papierkiem lakmusowym Canona. bo jego nastepca powinien byc cropowy RF, tylko najpierw Canon musi wystrzelac wszystkie pelnoklatkowe obiektywy RF, zeby zaczac klepac warianty do cropa.

    pewnie na przetrwanie wyklepia jakiegos 900D z matryca 90D i kitem 18-55 STM w zestawie. co ma sens: to jest tanie jak barszcz, doskonale doszlifowane funkcjonalnie i jest kupe taniej optyki do tego. maly seksapil w obliczu natloku piany o bezlusterkowcach, ale dla potencjalnych klientow nadal swietny zakup.

    poza tym to pozostaje im klepanie nastepcy 250D czy ewentualnie 2000D/4000D jesli jeszcze smartfony tego rynk dostatecznie nie zzarly
    www albo tez flickr

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    25
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Szerokokątne macro nie są już taką nowością - szczególnie że patrząc na RF35 i RF85 będzie to 1:2, a taki Tamron do Sony już jest, do Canona pewnie też prędzej czy później zawędruje więc o żadnym unikacie nawet w obrębie systemu nie ma mowy. Plotka o szkle EF dziwi, na rumorsach nic nie widziałem, do tego Canon już jakiś czas temu wydał oświadczenie, że nowych EF nie będzie. "Dopóki rynek nie wskaże zapotrzebowania", może ten nowy adapter zrobi zapotrzebowanie? Adapter z wbudowanym TC, i obiektyw to właśnie tele DO, "pasujące" wagą i rozmiarami do bezluster?
    1300D → 80D + R
    10-400/1.4-6.3 Canony, Sigmy, Tamrony...

  5. #5
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Chodzą ploty o tym, że Canon zaprezentuje EOS-R7 APS-C w 2021 roku i powoli zabije system EOS-M. Powód jest dość prosty. Na tym malejącym rynku Canon ma ZERO sens, aby kontynuować równolegle system EOS-M.
    Ja to pisałem jak tylko wypuścili Canona R. Kolekcjoner mi świadkiem , bo sie z tym nie zgadzał.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja to pisałem jak tylko wypuścili Canona R. Kolekcjoner mi świadkiem , bo sie z tym nie zgadzał.
    Pamiętam! Trudno będzie Canonowi utrzymać trzy linie: R , M i DSLR APS-C/FF. Tym bardziej, że ma już gotową puszkę z R i RP pod APS-C. Taki RP z matrycą 18Mpix (znaną i lubianą od 11 lat) w za połowę ceny RP sprzeda się jak ciepłe bułeczki
    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-07-2020 o 08:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Taki RP z matrycą 18Mpix (znaną i lubianą od 11 lat) w za połowę ceny RP sprzeda się jak ciepłe bułeczki
    dobre

    ogólnie uważam że przy zwijającym się rynku linie zostaną zwinięte - DSLR do lini pro/semi pro czyli 5D i 1D oraz entry level z lubianą i cenioną od wielu wielu lat wiecznie żywą matrycą 18Mpix typu 2000D/4000D cały środek zostanie przekierowany na ML - i będzie to ML klasy RP bo nikt nic lepszego nie potrzebuje - jako że w R5 i R6 objawiła? się nowa technologia matrycy to w następnej iteracji albo jeszcze kolejnej można w RP wepchnąć matrycę technologicznie zgodną z modelem R (ale oczywiście nie taką technologicznie jak w R6 czy R5 żeby było jasne).

    w ML pojawi się R z matrycą apsc - gdzieś tą starą technologię trzeba upchnąć - logicznym następstwem tego będzie pojawienie się wspaniałych i doskonałych kitowych obiektywów RFs (taki bezlusterkowy EFs) - czyli dojdzie kolejne mocowanie

    linia M ponoć doskonale się sprzedaje - ale czy nasza ulubiona firma pociągnie dwie kompletnie różne linie ML APSC i po co? moim zdaniem w krótkiej perspektywie tak w długiej nie.

    R5 i R6 to wypadek przy pracy i działanie siły wyższej takie odbicie od dna czy ściany tak dużo nie dostaniemy przez kolejne 10 lat - kiedyś konkurencja sony wymusi 16bit RAW i może i DR na poziomie 15EV ale to zajmie sporo czasu jest co robić przez kolejne 10 lat
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 16-07-2020 o 09:39

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    linia M ponoć doskonale się sprzedaje - ale czy nasza ulubiona firma pociągnie dwie kompletnie różne linie ML APSC i po co? moim zdaniem w krótkiej perspektywie tak w długiej nie.
    Doskonale to może przesada. W ogóle, że się sprzedaje to już coś na tym rynku.
    Linia M jest specyficzna i nie koliduje z niczym. Klamoty są konsekwentnie małe i nie przesadnie drogie. Można podpinać praktycznie każde szkło z wyjątkiem RF. Manuale dostają drugie życie.
    Niby szkieł nie ma ale zestaw M22/2, M32/1.4, S56/1.4 daje ładniutkie fotki. Dla mniej ambitnego amatora jest to fajne. Linię M można zabić jedynie wielkimi słoikami ale na to się nie zanosi.

    DSLR APS-C na ten moment to dla mnie wynaturzenie jak na dzisiejsze warunki. Nie widzę żadnej przyszłości.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Linia M jest specyficzna i nie koliduje z niczym.
    Nie byłbym takim hurra-optymistą do systemu EOS-M. Przykładem może być "uśmiercenie" po 7 latach przez Nikona serii Nikon 1 https://spidersweb.pl/2018/07/nikon-1-koniec.html

    Myślisz, że Canon wyśle do Ciebie pismo z zapytaniem, czy jesteś zadowolony i chcesz aby utrzymali tą odnogę, która już im zaczyna ciążyć ?

    Od lat wbiją klientom do głów, że tylko pełna klatka i ML da im możlowść zrobienia pięknych zdjęć z wakacji. Tak więc "nowy" i tańszy RP z matrycą APS-C 18Mpix RULEZ! A za drzwiami już się czai nisko budżetowy Sony A5 https://dailyweb.pl/brak-konkurencji...-a5-to-zmieni/ , tak więc...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-07-2020 o 11:31
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nie byłbym takim hurra-optymistą do systemu EOS-M. Przykładem może być "uśmiercenie" po 7 latach przez Nikona serii Nikon 1 https://spidersweb.pl/2018/07/nikon-1-koniec.html
    Bo się nie sprzedawały?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Myślisz, że Canon wyśle do Ciebie pismo z zapytaniem, czy jesteś zadowolony i chcesz aby utrzymali tą odnogę, która już im zaczyna ciążyć ?
    Canon to będzie wiedział po wynikach sprzedaży, listów nie potrzebuje. Nie sprawdzałem, ale strzelam w ciemno, że aparatów M sprzedaje się 2-3 razy więcej niż R. Czemu sądzisz, że ciąży, bo Ty nie kupiłeś i nie zamierzasz?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Od lat wbiją klientom do głów, że tylko pełna klatka i ML da im możlowść zrobienia pięknych zdjęć z wakacji. Tak więc "nowy" i tańszy RP z matrycą APS-C 18Mpix RULEZ! A za drzwiami już się czai nisko budżetowy Sony A5 https://dailyweb.pl/brak-konkurencji...-a5-to-zmieni/ , tak więc...
    Nawet jeśli się pojawi RP APS-C to jaka będzie jego zaleta nad M? Na pewno wadą będzie większy rozmiar i waga, no i matryca, jeśli faktycznie tak jak piszesz będzie to ta stara dobrze znana 18Mpix.

    --- Kolejny post ---

    Linię M prędzej zjedzą telefony niż linia R.

Strona 1 z 120 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •