Strona 43 z 120 PierwszyPierwszy ... 3341424344455393 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 1194

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #421
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    To raczej normalne, R1 bedzie robił 30-40 a może nawet 50 fps'ow w 45mpix.
    Żadne lustro nie osiągnie takich szybkości przez ovf.
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 29-12-2021 o 15:16

  2. #422
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    To znaczy... Z tego co ja przeczytałem, to Canon nie wycofuje się z produkcji lustrzanek, tylko przenosi ich produkcję do innych krajów, a flagowy model ma być "flagowym" tak długo jak się da, a przynajmniej dopóki nie wyjaśni się sytuacja. Poza tym na optycznych napisali: "W wywiadzie udzielonym dużej japońskiej gazecie Yomiuri Shimbun prezes Canona, p. Fujio Mitarai, powiedział, że model EOS 1D X Mark III to ostatnia "topowa" lustrzanka opracowana przez jego firmę", oraz, że "Według słów p. Mitarai, sytuacja na rynku wyraźnie pokazuje, że następuje przejście w kierunku aparatów bez lustra i Canon także przestawia moce przerobowe na tego rodzaju konstrukcje".

    No cóż... "Według słów p. Mitarai, sytuacja na rynku wyraźnie pokazuje..." to jest interpretacja optycznych i to moim zdaniem dość swobodna. Jak się już cytuje wywiad, albo artykuł, to dobrze by było zacytować faktycznie słowo w słowo, a nie tworzyć wygodne dla siebie "swobodne interpretacje".
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  3. #423
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Przetłumaczylem ten art i nigdzie nic nie pisalo o końcu dslr.

  4. #424

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Na DPReview jest to chyba dokładniej przetłumaczone. Poza tym na końcu jest oficjalne stwierdzenie firmy w komentarzu do tego wywiadu.
    The broad details of Mr. Mitarai’s interview as described in the article are true. However, while estimated as “within a few years,” exact dates are not confirmed for the conclusion of development/termination of production for a flagship DSLR camera

    Czyli flagship jest ostatni ale na razie trudno powiedzieć jak długo będzie jeszcze produkowany.

    Dla mnie ta twierdza jest już definitywnie zdobyta. Broną się jakieś tam ostanie baszty.
    Oj, aż by się chciało, poszukać komentarzy niektórych forumowiczów dotyczących bezluster z przed 3-4 lat ;-)

    p,paw.
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 29-12-2021 o 21:05
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  5. #425
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Czy takie ostatnie baszty, to nie wiem... Jak dla mnie, to jest jasne, że nic nie jest jasne. I tego nie wie nawet sam Pan Bóg, a nie tylko Canon. Dlatego każdy unika słów "definitywnie, ostatecznie, na zawsze, już nigdy", oraz podobnych...
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  6. #426
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 333

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Mnie już onegdaj dostatecznie zirytowali napędem STM, przy którym nawet ręcznie nie można ostrzyć bez prądu. Konieczność włączenia aparatu żeby mieć jakikolwiek podgląd sceny to już tylko kolejny krok, który robią całkiem zamaszyście AF rodem z 1Dx III nigdy nie trafi do budżetowej lustrzanki, chociaż to tylko głównie oprogramowanie, które nie wymaga pancernej obudowy, bo by sobie pozamiatali większość sceny swoich bezlusterkowców, no więc będą forsować bezlustra, ale mnóstwo użytkowników nie pozbędzie się ot, tak sobie, lustrzanek, i one jeszcze długo będą dostępne na rynku wtórnym.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #427
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    osobiscie powiem tak: umiejetnosc poslugiwania sie swiatlomierzem opanowalem ponad 15 lat temu (miesiac mi zabralo po przesiadce z cyfrowej malpy na lustro) a w tej sytuacji go* telewizorek udajacy celownik to jest parodia a nie ulepszenie. a przy pracy ze statywu i tak korzystam z tylnego ekraniku, ten jest rownie dobry w muzealnym DSLR jak w autostradzie.

    poza tym szajsowatym celownikiem i zenujaca zywotnoscia baterii, mam jeszcze 9 powodow dla ktorych nie pali mi sie do zmiany na korpus R. wszystkie zaczynaja sie na literki E i F, 6 z nich konczy sie na L opowiastki o wygodzie pracy przez adaptery, dziekuje, przerabialem z M5. jest to bardzo wygodne. wygodne-inaczej :/

    na chwile obecna korpus RF widze w jakiejs przyszlosci na zastepstwo 80D na rower. w wersji ze stabilizowana matryca, normalna bateria i z natywnym 24-105/4 + jakims znosnym cenowo szerokim zoomem, ktory przed autokorekta nie jest tak bardzo Sony jak obecny 14-35
    www albo tez flickr

  8. #428
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    każdy kto zamienił lustro na R zauważa powera
    ewidentnie zmiana na lepsze
    @akustyk
    zmieniacie aparat, który to aparat R ma być może nawet tam i swoje… plusy. Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów!
    co nie zmienia faktu ze lustra canona sa ********e
    tylko co z tego jak wszyscy chcą teraz bezlustra, w tym i ja
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #429
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 010

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Nad @akustyk powoli zamarza gruba kra, spod której trudno mu się będzie wydostać . Jeśli ktoś fotografuje coś ciut bardziej ruchomego niż młyny nad kanałami, doceni AF bezluster. A demonizowanie EVF vs OVF też jest przerysowane. Co innego jest w linii M, co innego R (przepaść jak mawiają niektórzy )

    Owszem, różnica w cenach optyki EF /RF jest katastrofalna. I tu jestem skłonny pogodzić się z drzazgą w d...łoni, jaką jest adapter.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  10. #430
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    każdy kto zamienił lustro na R zauważa powera
    ewidentnie zmiana na lepsze
    ja zmienilem w druga strone (M5 na 70D) i jezusicku... jaka to byla dobra zmiana! z go* zabawki na sensowne narzedzie do pracy.

    w zasadzie dopiero R6/R5 to jest w bezlusterkowiec, ktory Canon zrobil na serio . bez zadnych testowych wypierdow, tylko przemyslany i dopracowany korpus o normalnej canonowskiej ergonomii. do R6 podejrzewam, ze bylbym w stanie sie przekonac, stabilizowana matryce bym chetnie podpial pod 135/2 czy 200/2.8. do telewizorka moglbym przywyknac (niechetnie, ale za cene stabilizacji moglbym) worek baterii tez jest do zrobienia, podwojna ladowarke juz mam. z samymi tylko szklami EF przez adapter to by moglo miec dla mnie racje bytu, chociaz z 70-300L mialbym drobne obawy o zywotnosc bagnetu(ow) aparatu i adaptera. wyprzedanie szkiel EF i zamiana ich na RF nie wchodzi w rachube, nie tylko z przyczyn chorych cen nowosci


    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    co nie zmienia faktu ze lustra canona sa ********e
    tylko co z tego jak wszyscy chcą teraz bezlustra, w tym i ja
    jestem autysta. ja z definicji stoje z boku i patrze z oslupieniem, jak stado owiec zaczyna biec w jedna strone tylko dlatego, ze ktos tak powiedzial patrze na wlasne potrzeby i co nowe zabawki oznaczaja dla moich mozliwosci. potrzeb, zeby miec cos nowego i modnego nie mam w ogole. to jest chyba jednak zdrowsze, w ogolnym rozrachunku
    www albo tez flickr

Strona 43 z 120 PierwszyPierwszy ... 3341424344455393 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •