Strona 29 z 120 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 1194

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #281
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    O, to jest plotka :
    https://www.canonwatch.com/the-next-...-14-35mm-f-4l/

    Jak się potwierdzi to czeka mnie rozstanie z ukochanym
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #282
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    liczba modeli EF-S jest jak na blisko 20 lat istnienia tego bagnetu wrecz smieszna. polowe z tego stanowia warianty kita 18-55 czy jego przedluzenia 55-250.

    a ilosc wsrod nich takich szkiel, dla ktorych warto by sie zatrzymac nad zmiana na inny bagnet, jesli w gre wchodzi lepsze body... moze 35 macro by obronil, i nad ewntualna tania alternatywa do 10-18 czy 15-85 mozna by sie zastanawiac. ale nadal gra niewarta swieczki...
    Dodajmy, że większość osób używających 7d to ptasiarze, spoterzy i inni od sportów, którzy używają tele pod pełną klatkę, gdyż do apsc nie było żadnych dłuższych dedykow. Obecnie zysk zerowy bo szerszy rozstaw punktów AF już z bezlustrem nie ma szans

  3. #283
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jest pandemia, brak zleceń komercyjnych, ludzie nie jeżdżą na wakacje, praca i dochody są niepewne a inflacja idzie w górę. Nic dziwnego, że nie kupują. Nie ma gdzie i jak focić. Za 2 lata wrócimy do normy
    żyjemy w równoległym świecie
    ja widze jak wszelkie wynalazki Rpodbne zarówno szkła jak i aparaty znikają na pniu, nawet na forumie był watek gdzie kupić nowe szkło 28-70 bo ni ma
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #284
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jak się potwierdzi to czeka mnie rozstanie z ukochanym
    No proszę jak Canon się przyczynia do rozpadu związków .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #285
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No proszę jak Canon się przyczynia do rozpadu związków .....
    Przy cenach szkieł RF może też dojść do rozstania z małżonką
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #286
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Dodajmy, że większość osób używających 7d to ptasiarze, spoterzy i inni od sportów, którzy używają tele pod pełną klatkę, gdyż do apsc nie było żadnych dłuższych dedykow.
    Czyli jak widać APS-C jest nie tylko dla oszczędnych
    Tele i tak mają większe pole krycia, nie ma sensu sztucznie ograniczać szkiełka do APS-C, skoro może być do FF.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  7. #287
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Dodajmy, że większość osób używających 7d to ptasiarze, spoterzy i inni od sportów, którzy używają tele pod pełną klatkę, gdyż do apsc nie było żadnych dłuższych dedykow. Obecnie zysk zerowy bo szerszy rozstaw punktów AF już z bezlustrem nie ma szans
    sa osoby, ktore wola cropa, bo moga obleciec "500mm" raptem duzo tanszym 300mm

    ja sam mam 80D jako drugie body do 6D2. poza tym ze mam go zawsze z 15-85 w plecaku na miasto/rower, to jeszcze w podroz/plener pakuje jako drugie body (w tym w roli telekonwertera). i taki kombos dwoch korpusow o identycznej obsludze (to sa naprawde dwie krople wodki) tylko innym rozmiarze matrycy jest absolutnie fenomenalny. tylko to bardziej jest pod landszafciarza/przyrodnika niz pod obecny target R (studyjni / kotletowi / onanisci sprzetowi), a i w aparatach bez normalnego celownika kwestia rozstawu punktow AF odpada (miedzy 80Da 6D2 bardzo mocno widac roznice)



    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    żyjemy w równoległym świecie
    ja widze jak wszelkie wynalazki Rpodbne zarówno szkła jak i aparaty znikają na pniu, nawet na forumie był watek gdzie kupić nowe szkło 28-70 bo ni ma
    trzeci egzemplarz RF 28-70/2 ma dotrzec pod koniec sierpnia do Warszawy, taki jeden pan od 3 miesiecy czeka na zamowienie.

    wiec jakos w grudniu jak ten jeden pan dojdzie do wniosku (uwaga, bedzie spojler, zupelnie niespodziewany, w zyciu nikt by sie nie domyslil!), ze tego wiadra nie da sie nosic, a tyle siana za szklo do trzymania na polce w domu to bez sensu... to bedzie na Allegro uzywka do kupienia. sprawdzac, zagladac, moze jeszcze pod koniec 2021 jakis nowy frajer sie nadzieje na to szklo-misia do foldera reklamowego

    ze RP sie sprzedaje, to sie nie dziwie. bardzo dobry produkt-marchewka: wiele obiecuje i malo kosztuje. i rynek wtorny tez niezle generuje (pomijajac duze bonusy producentow zapasowych akumulatorow), Canon to niezle wykminil


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czyli jak widać APS-C jest nie tylko dla oszczędnych
    Tele i tak mają większe pole krycia, nie ma sensu sztucznie ograniczać szkiełka do APS-C, skoro może być do FF.
    z drugiej strony takie cropowe szklo 100-400 czy chocby 300/4 albo 400/4 moglyby byc sporo mniejsze niz wersje pelnoklatkowe. i tansze. dla grupy odbiorcow, ktorzy i tak nigdy FF nie kupia, to mogloby nawet miec finansowa racje bytu. moze z czasem, jak Nikon i Canon ogarna sie z przejsciem na bezlustra, takie cropowe szkla Z/RF sie pojawia...
    www albo tez flickr

  8. #288
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta




    trzeci egzemplarz RF 28-70/2 ma dotrzec pod koniec sierpnia do Warszawy, taki jeden pan od 3 miesiecy czeka na zamowienie.

    wiec jakos w grudniu jak ten jeden pan dojdzie do wniosku (uwaga, bedzie spojler, zupelnie niespodziewany, w zyciu nikt by sie nie domyslil!), ze tego wiadra nie da sie nosic, a tyle siana za szklo do trzymania na polce w domu to bez sensu... to bedzie na Allegro uzywka do kupienia. sprawdzac, zagladac, moze jeszcze pod koniec 2021 jakis nowy frajer sie nadzieje na to szklo-misia do foldera reklamowego

    ze RP sie sprzedaje, to sie nie dziwie. bardzo dobry produkt-marchewka: wiele obiecuje i malo kosztuje. i rynek wtorny tez niezle generuje (pomijajac duze bonusy producentow zapasowych akumulatorow), Canon to niezle wykminil






    no, z tego wątku wynika ze kupiły 2 osoby, pewnie parę osób kupiło bez pisania na forumie;D
    https://www.canon-board.info/threads...9B%C4%87/page3
    ale nie wazne, dopiero co był szum o R a juz sporo osob tu ma R6
    sukces systemu R jest faktem

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta


    z drugiej strony takie cropowe szklo 100-400 czy chocby 300/4 albo 400/4 moglyby byc sporo mniejsze niz wersje pelnoklatkowe. i tansze. dla grupy odbiorcow, ktorzy i tak nigdy FF nie kupia, to mogloby nawet miec finansowa racje bytu. moze z czasem, jak Nikon i Canon ogarna sie z przejsciem na bezlustra, takie cropowe szkla Z/RF sie pojawia...
    Canon RF 100-500 jest lżejszy od 100-400 II , zauważalnie
    a co do wartosci...taniej to juz było
    i jak wyżej, to wszystko się świetnie sprzedaje
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 17-06-2021 o 14:31
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #289
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    ale nie wazne, dopiero co był szum o R a juz sporo osob tu ma R6
    sukces systemu R jest faktem
    jak zmierzyc sukces?

    nie wiem czy iloscia premier wystarczy, bo Samsung tez klepal bezlustra i wypuscil pare modeli. co wiecej, nikt nie marudzil, ze cos tam jest do d*, wszystkim sie podobalo i tez byl wielki sukces. a potem juz go nie bylo...

    z punktu widzenia Canona to trzebaby znac ich zalozenia i zrewidowana (do epidemi covidu) ocene wynikow. z punktu widzenia uzytkownika... to ja nie wiem czy obecny RF da sie okreslic jako sukces. kilku typom fotografow pewnie sie podoba, wiekszosci stalej bazy Canona raczej nie. dla mnie osobiscie obecny stan RF (systemem to bym tego zdecydowanie nie nazwal) to pozar w burdelu... tu cos sie kopci, tu cos dymi, gole baby biegaja, psy szczekaja... diabli wiedza co tu z czym pasuje: korpusy albo hiper-rebelowe (RP z mizernym aku i pocietymi ficzerami) albo po*one ergonomicznie (R) albo z niedomiarem pikseli (R6) albo z nadmiarem (R5). a obiektywy to jakby ksiegowi loterie urzadzali, z przewaga kulek "szkla-mis". ani z tego kompletnego systemu sie nie da zbudowac, ani jakiegos prostego amatorskiego, ani pro... ze 2-3 lata jeszcze, zeby to zaczynalo przypominac jakas spojna calosc... sukces? w robieniu klientom wody z mozgu przede wszystkim
    www albo tez flickr

  10. #290
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    pozwolę sobie się z Toba nie zgodzić
    dla mnie nie sukces to zanotowała Sigma wypuszczając oczekiwana FF i mając szkła jakie tylko chcesz
    i pies z kulawa noga się tym nie zainteresował
    i mam R, który tu był jak zwykle krytykowany ale po chwili prawie każdy go miał
    teraz sporo R6 jest na pokładzie
    krytyka nie ustaje
    szkła dla amatora? 35, 50, 85, 24-105, 24-240. 600,800
    mało? system ma dwa lata, lada chwila wyjdą kolejne pozycje, można tez dostać kundelki RF, albo podpiąć EF/EF-S, ciągle źle?
    pro szkieł cały worek, działają cudnie , jedyny minus cena
    ten system będzie droższy ale to zrozumiałe bo rynek aparatów się kurczy, totalni amatorzy maja wyrąbiste fony
    byłem zachwycony C 5Dmk3 ale CR6 to zupełnie co innego, kosztuje podobnie co 5Dmk3, możliwości dożo, dużo większe

    ja pisze z pozycji amatora, robiącego zdjęcia dla przyjemności, zawodowcy znajda więcej plusów
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 17-06-2021 o 15:51
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 29 z 120 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •