dobre
ogólnie uważam że przy zwijającym się rynku linie zostaną zwinięte - DSLR do lini pro/semi pro czyli 5D i 1D oraz entry level z lubianą i cenioną od wielu wielu lat wiecznie żywą matrycą 18Mpix typu 2000D/4000D cały środek zostanie przekierowany na ML - i będzie to ML klasy RP bo nikt nic lepszego nie potrzebuje- jako że w R5 i R6 objawiła? się nowa technologia matrycy to w następnej iteracji albo jeszcze kolejnej można w RP wepchnąć matrycę technologicznie zgodną z modelem R (ale oczywiście nie taką technologicznie jak w R6 czy R5 żeby było jasne).
w ML pojawi się R z matrycą apsc - gdzieś tą starą technologię trzeba upchnąć - logicznym następstwem tego będzie pojawienie się wspaniałych i doskonałych kitowych obiektywów RFs (taki bezlusterkowy EFs) - czyli dojdzie kolejne mocowanie
linia M ponoć doskonale się sprzedaje - ale czy nasza ulubiona firma pociągnie dwie kompletnie różne linie ML APSC i po co? moim zdaniem w krótkiej perspektywie tak w długiej nie.
R5 i R6 to wypadek przy pracy i działanie siły wyższej takie odbicie od dna czy ściany tak dużo nie dostaniemy przez kolejne 10 lat - kiedyś konkurencja sony wymusi 16bit RAW i może i DR na poziomie 15EV ale to zajmie sporo czasu jest co robić przez kolejne 10 lat