Strona 63 z 120 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 1196

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #621
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 023

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    uch... patrze na moje 80D z zapietym 17-55 (...) spuszcze zaslone milczenia
    @akustyk - no właśnie. Spuściłeś zasłonę milczenia na komentarz w innym wątku, co by było, gdybyś robił zdjęcia lepSzym sprzętem, niż kiepskie APS-C Canona. Ile dostarczałyby więcej emocji, wzruszeń, jak lepszy miałyby klimat i przekaz... Ludzie Ci dobrze radzą, a Ty to ignorujesz. Wstyd po prostu
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  2. #622
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale co bylo pierwsze: jajo czy kura?
    Dokładnie, może producenci to jednak nie banda idiotów i wiedzą co robią ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #623
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    R7, R10 (ten bedzie się dobrze sprzedawał), a następnie R100 bez wizjera i R1000 też bez wizjera ale z nową (ale wszystkim znaną) 18 mpikselową matrycą dla pasjonatów - bo jak pokazuje doświadczenie takie produkty dobrze sie sprzedają i na takie produkty czeka rynek
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 11-05-2022 o 08:14

  4. #624
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    R7, R10 (ten bedzie się dobrze sprzedawał), a następnie R100 bez wizjera i R1000 też bez wizjera ale z nową (ale wszystkim znaną) 18 mpikselową matrycą dla pasjonatów - bo jak pokazuje doświadczenie takie produkty dobrze sie sprzedają i na takie produkty czeka rynek
    A ja mam wrażenie, że już trochę się zmieniło. Jednak smartfony przejęły znaczą część rynku. "Duży" aparat kupują w tej chwili już tylko pasjonaci. Canon RP to tania, mała pełna klatka. To jest już ten aparat "dla mas". Obserwując różne grupy i społeczności w sieci widzę, że sprzedało się tego mnóstwo. Może jestem zbytnim optymistą, ale rynek na coś w stylu serii xxxd już się wyczerpał.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #625
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    w porownaniu z ich oferta FF na pewno

    ale abstrahujac od tego, to jakie wnioski wyciagnac z faktu, ze Fuji owszem ma od lat juz dobra oferte APS-C... i od lat jest nieodmiennie na jakims tam 4-5 miejscu w kwestii sprzedazy na rynku?
    nie takie, ze rynek masowy zwyczajnie chce FF? jakakolwiek mielibysmy opinie o racjonalnosci tegoz rynku
    To kwestia marketingu jakby nie patrzeć tutaj Sony jest niekwestionowanym liderem. W podświadomości ludzi jak ktoś szuka entry-lvl bezlusterkowca to patrzą na Sony. Jak ktoś pyta się co wybrać to zawsze pada Sony.
    Jakby nie patrzeć Fuji szczególnie w kwestii video to coś o czym ludzie nie wiedzą, a bije na głowę wszystkie 6500/6600 itd
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  6. #626
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    A ja mam wrażenie, że już trochę się zmieniło. Jednak smartfony przejęły znaczą część rynku. "Duży" aparat kupują w tej chwili już tylko pasjonaci. Canon RP to tania, mała pełna klatka. To jest już ten aparat "dla mas". Obserwując różne grupy i społeczności w sieci widzę, że sprzedało się tego mnóstwo. Może jestem zbytnim optymistą, ale rynek na coś w stylu serii xxxd już się wyczerpał.
    jesteś optymistą - wyczerpał się w naszym mniemaniu i tu się zgadzam, w rzeczywistości polowanie na jelenia trwa nadal, nadal wszelkiej maści specjaliści i całe stado influencerów będzie doradzać na forach i portalach zakup takich wynalazków w stylu "kupiłem mój pierwszy i jest świetny (no bo jak mógłbym sie mylić w MOICH zakupach)", "na początek kup", "jak już sie nauczysz (nigdy nie zrozumiałem dlaczego do nauki potrzebny jest słaby sprzęt tzn. z gównianną matrycą i nietrafiającym autofocusem)", "mała matryca jest równie dobra (a nawet lepsza bo tańsza i mniejsza) jak duża", "nie widać różnicy z R5 (ile takich bogato ilustrowanych opisów czytałem o 5D)" i tak dalej byle czytający kupił kilka razy zamiast raz.

  7. #627
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    jesteś optymistą - wyczerpał się w naszym mniemaniu i tu się zgadzam, w rzeczywistości polowanie na jelenia trwa nadal, nadal wszelkiej maści specjaliści i całe stado influencerów będzie doradzać na forach i portalach zakup takich wynalazków w stylu "kupiłem mój pierwszy i jest świetny (no bo jak mógłbym sie mylić w MOICH zakupach)", "na początek kup", "jak już sie nauczysz (nigdy nie zrozumiałem dlaczego do nauki potrzebny jest słaby sprzęt tzn. z gównianną matrycą i nietrafiającym autofocusem)", "mała matryca jest równie dobra (a nawet lepsza bo tańsza i mniejsza) jak duża", "nie widać różnicy z R5 (ile takich bogato ilustrowanych opisów czytałem o 5D)" i tak dalej byle czytający kupił kilka razy zamiast raz.
    To wszystko prawda co piszesz. Moim wpisem chce powiedzieć, że ludzie już po prostu nie szukają aparatu. Mają świetny w smartfonie. To wszystko bardzo się przesunęło.
    Na pewno sporo tego (R7, R10) sprzedadzą, ale znacznie mniej niż kilka iteracji takich aparatów wstecz. Sam RP był tańszy niż 90d a to zawsze pełna klatka. Wszyscy aspirujący fotografowie zaczną dziś od tego.
    A ludzie którzy chcą ładne zdjęcia pamiątkowe już dawno nie kupują aparatów.
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 11-05-2022 o 11:08
    Miłego dnia
    moja www

  8. #628
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    464

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    O ile można do niego kupić tani RF 24-105/4-7.1
    to niedrogich zoomów UWA już nie ma.

    Zoomy UWA do lustrzanek aps-c https://www.bhphotovideo.com/c/produ...46%3Awide-zoom

    Zoomy UWA do lustrzanek pełnoklatkowych https://www.bhphotovideo.com/c/produ...46%3Awide-zoom

    Zoom UWA do bezlusterkowców aps-c https://www.bhphotovideo.com/c/produ...46%3Awide-zoom

    Zoomy UWA do bezlusterkowców pełnoklatkowych https://www.bhphotovideo.com/c/produ...46%3Awide-zoom


    Najtańsze zoomy tele [ze stabilizacją] po kolei do: lustrzanek aps-c, lustrzanek pełnoklatkowych, bezlusterkowców aps-c, bezlusterkowców pełnoklatkowych https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EG_1663581-REG

    Coraz gorszy wybór niedrogiej optyki.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 11-05-2022 o 11:43

  9. #629
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    O ile można do niego kupić tani RF 24-105/4-7.1
    to niedrogich zoomów UWA już nie ma.
    "niedrogie obiektywy" to pułapka - nie wiadomo do końca kto je potrzebuje i do czego (może dlatego coraz ich mniej) - amator nie bardzo bo zwykle oczekuje sensownej jakości zdjęć, zawodowiec też nie bo zwykle go stać na dobrą optykę i ma sprecyzowane potrzeby - czyli kto ? jeleń co poczytał w internecie posty influencerów, początkujących i naganiaczy w stylu "prawie tak dobry jak elka", "kupiłem i jestem zadowolony (no bo jak mógłbym się mylić)".

    kupiłem kiedyś taki "niedrogi ale świetny" obiektyw jak jeszcze czytałem intensywnie internety - c17-85 - utrata watości 75%

  10. #630
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Jeżeli te fotki R7 i R10 w różnych rumorsach mają coś wspólnego z rzeczywistością to oba body są wielkie .
    Zastąpienie systemiku M tymi klocami to ma być jakaś nowa strategia?
    APS-C w malutkim body ma sens, w wielkim - nie sądzę. Oczywiście zawsze znajdą się zwolennicy "ergonomii" zgłaszający zapotrzebowanie na długopis o rozmiarach kija bejsbolowego bo wtedy "czują chwyt" ale to margines.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 63 z 120 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •