Strona 52 z 120 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1196

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #511
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    czy fraza "S**" zostałą zbanowana na cb, że się nią nie posługujecie?
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 06-02-2022 o 22:46
    ebe ebe

  2. #512
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    czy fraza "S**" zostałą zbanowana na cb, że się nią nie posługujecie?
    alez skad

    ale nie wymawiaj imienia najswietszej ze swietych marek bez nalezytej pieczy. zwlaszcza jesli masz jakiegos plebejskiego Canona
    www albo tez flickr

  3. #513
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 282

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....


    @marfot Podziękował. Dobre. Szczerze mówiąc myślałem, że takie Canony FF (i inne Nikony) służą do robienia głównie zdjęć, a te wszystkie vlogi to komórkami/kompaktami/gopro robią, ale ok, nie znam się.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  4. #514
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 086

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    @marfot
    eee trochę przeszarżowałeś z oskarżeniami ja myślałem, że S robiło jakieś podłe sztuczki marketingowe. Takie wiesz, jak Samsung jechał na Apple (a potem hipokryci kopiowali ich kropka w kropke).

    Vlogerzy.. czy im było za to płacone nie wiem, nie wnikam. Dla mnie natomiast jest absolutnie niezrozumiałe czemu oni traktowali te aparaty jako narzędzie do vlogowania. One nie są od tego. Chcą kamerę to kupują kamerę, a nie aparat na pełnej klatce. Ich lament średnio mnie obchodzi. Do vlogowania są aparaty z mniejszą matrycą przez wzgląd na większą głębię i ogólnie bardziej poręczne.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #515
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    @marfot
    eee trochę przeszarżowałeś z oskarżeniami ja myślałem, że S robiło jakieś podłe sztuczki marketingowe.
    Czytam, że R i Z6 i Z7 to prymitywne prototypy, bez AF i innych atrybutów, R5 płonie, R6 to plastikowy szajs imitujący poważny sprzęt. To są recenzje tego sprzętu? To jest inna liga marketingu.
    Żenująco prymitywny marketing C i N nie gra w tej lidze
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #516
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Odnoście Nikonów to kilku YouTuberów odszczekało swoje wątpliwe testy przedprodukcyjnych puszek Nikona odnośnie AF-a po aktualizacji oprogramowania. Ale to, co zostało w sieci będzie już tam zawsze i podobnie jak u Canona będzie pożywką do bzdurnych porównań (Z6 vs R5). O wiarygodności info na YT itp. nawet nie będę pisał

    Odnośnie projektów szkieł RF 20mm f/1.8, RF 24mm f/1.8, RF 28mm f/1.8 https://www.canonwatch.com/canon-pat...-f-1-8-lenses/ - to powinny powstać od razu przy premierze RP (vide Nikon Z6 i 7) i więcej osób od razu by weszło w system R. Zupełnie nie rozumiem wcześniejszych tekstów, że f/1.8 to "tandeta" dla tzw. niedzielnych pstrykaczy, którzy nie potrafią z nich zrobić użytku. Rzekomo - cytuję: "zestaw szkieł dla nikogo" . Wiele szkieł z f/1.8 (liczę też konstrukcje analogowe) przewinęło się przez mój plecaczek a niektóre mają u mnie (zapewne onego niedzielnego pstrykacza) dożywocie ze względu wielkość, wagę, pancerną konstrukcję i doskonałe parametry optyczne od f/1.8 (Zeissy analogowe i AF-owe). Odnoszę wrażenie, że niektórzy nigdy nie mieli w ręku referencyjnych szkieł z f/1.8, ale to już inna bajka.

    Tego życzyłbym sobie w Canonie przy premierze RP, czyli oferta szkieł Nikona ML z f/1.8 https://photographylife.com/wp-conte...ember-2021.png
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0Ub0qId.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	7482

    Canon działa wg zasady: ma Zosia i Krysia to ja też może w to wejdę...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-02-2022 o 10:21
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #517
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Ja siedzę w Nikonie Z i się wkurzam ze względu na brak jasnych stałek - tych 1.2. Po co ogromna dziura bagnetu, jak nie dają odpowiedniej oferty obiektywów? Dziurę zrobili dla manualnego 58/0.95? Jest 50 mm, a 85 ma być (kiedy?). Brak oferty dla wymagających fotografów ślubnych (i portretowych) - tzn mają albo stałki 1,8 albo zoomy 2.8. Nawet patrzyłem w stronę Canona, ale cena R5 i kilku jasnych szkieł mnie mocno ostudziła.
    Trzeba sobie powiedzieć, ze oferta zarówno Canona jak i Nikona jest na razie mocno niepełna jesli chodzi o szklarnię. Nie sądziłem, że to będzie problem, licząc na Sigmę. No i się na razie zawiodłem, na razie producenci niezależni w praktyce nic (ciekawego, z AF) nie oferują na C i N, co jest mocno dziwne. Nie mogą? Chyba tak. Choć przy braku chipów itp podzespołów Sigma i tak nie może wyprodukować więcej, więc robi dalej tylko na Sony. Tak to sobie tłumaczę.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #518
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Jak na razie to wyłącznie Nikon ma sztamę z Tamronem co zaowocowało tym, że Tamron 28-75 mm F2.8 Di III RXD do Sony E zmienił szaty na Nikkora Z 28-75 mm f/2.8. https://spidersweb.pl/2021/12/nikon-...-mm-f-2-8.html

    Własnie takie konstrukcje mogą przekonać wiele osób do wejścia w system Nikona. Być może ten romans Nikona z Tamronem jest zapowiedzią przyszłych ciekawszych konstrukcji. No jest również Techart TZE-02 https://www.optyczne.pl/16847-news-Techart_TZE-02.html umożliwiający dopięcie jasnych szkieł z f/1.2

    Canona nie podejrzewam o jakiekolwiek mezalianse z niezależnymi producentami optyki, ale nigdy nie mów nigdy
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-02-2022 o 12:11
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #519
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 086

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    wg mnie jeszcze długi czas będziemy skazani na stare szkła EF, tamrony/sigmy i przejściówki, przynajmniej jeśli chodzi o Canona
    szkła RF są horrendalnie drogie, mało kogo stać, na dodatek niektóre nie kryją klatki, jak 14-35
    ceny tych co powinny być bardziej przystępne wcale takie przystępne nie są, jak np. 85/2
    w salonie Sigmy podpytałem czy jest jakakolwiek szansa na bagnet RF - pan powiedział, że zna problem, też czeka, i że pewnie będą, ale absolutnie nie jest w stanie powiedzieć czy w tym roku

    tak więc ja póki co zostaję z tym co mam od 8-10 lat
    marzy mi się RF 70-200 2.8, fajny taki mały zgrabny, zabijający wszystkie EFki, ale cena
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #520
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie sądziłem, że to będzie problem, licząc na Sigmę. No i się na razie zawiodłem, na razie producenci niezależni w praktyce nic (ciekawego, z AF) nie oferują na C i N, co jest mocno dziwne. Nie mogą? Chyba tak. Choć przy braku chipów itp podzespołów Sigma i tak nie może wyprodukować więcej, więc robi dalej tylko na Sony. Tak to sobie tłumaczę.
    Myślę, że Sigma i Tamron poszły w ślady Samyanga i Zeissa i mają ugadane z S, że nie wypuszczą szkieł z AF pod RF i Z. Miały dużo czasu, żeby opracować odpowiednie konstrukcje. Przecież wiedziały od dawna co szykują N i C, jakie bagnety itp.
    Tylko Chińczycy się nie pitolą i klecą coś po swojemu. Za 5-8 lat osiągną poziom Tamrona.
    W lampach błyskowych wycięli doszczętnie "oryginały" C i N.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 52 z 120 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •