Strona 4 z 120 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1196

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #31
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Wg DP
    Indyjski fotograf zamienił swój dom w aparat i nazwał swoich synów nazwiskami firm fotograficznych

    https://www.dpreview.com/news/649983...mera-companies

    Gość wydał 95k$, aby upodobnić swój dom do sprzętu foto, nazwał nawet swoich synów korzystając z nazw firm fotograficznych: Canon, Nikon i Epson. I tu jestem bardzo zawiedziony, facet niby wielki fan foto, a sony nie docenił.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Wg DP
    Indyjski fotograf zamienił swój dom w aparat i nazwał swoich synów nazwiskami firm fotograficznych

    https://www.dpreview.com/news/649983...mera-companies

    Gość wydał 95k$, aby upodobnić swój dom do sprzętu foto, nazwał nawet swoich synów korzystając z nazw firm fotograficznych: Canon, Nikon i Epson. I tu jestem bardzo zawiedziony, facet niby wielki fan foto, a sony nie docenił.
    Doceniłby zapewne Minoltę, ale pewnie ma telewizor, lapka i walkmana sony, które mu się zepsuły to i doceniać nie było warto Osobiście to żałuję tylko, że moje VAIO odeszło po 10 latach do krainy wiecznych łowów.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale czemu zakładasz że zlikwidują dział który póki co zapewnia im większość obrotów w dziale foto? To by było nielogiczne, oni tak nie działają. Dlatego wciąż są na tym rynku i nie podzielili losów firm o których wspomniałeś wyżej.
    Nie zakładam. Po prostu stwierdzam, że marketingowcy Minolty, Olympusa, Samsunga mieli nieznaczny wpływ na losy działów foto.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-07-2020 o 08:55
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #33
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nie zakładam. Po prostu stwierdzam, że marketingowcy Minolty, Olympusa, Samsunga mieli nieznaczny wpływ na losy działów foto.
    Nie widzę tego w ten sposób, wręcz odwrotnie. Pomijam już że na to się składa tak dużo czynników że tego typu dywagacje są mocno bezsensowne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Ja myślę, że linii M nie zakończą. W RF będzie fullframe a w M APS-C. EF będzie zanikał. Zostaną 2 bagnety. M-ki dla amatorów, niedzielnych pstrykaczy i ogólnie wyluzowanych ludzi fotografujących dla przyjemności i R-ki dla zawodowców, ludzi spiętych, nieakceptujących najmniejszych niedoskonałości, pedantów-psychopatów jeśli chodzi o jakość laboratoryjną
    Miłego dnia
    moja www

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ja myślę, że linii M nie zakończą. W RF będzie fullframe a w M APS-C. EF będzie zanikał. Zostaną 2 bagnety. M-ki dla amatorów, niedzielnych pstrykaczy i ogólnie wyluzowanych ludzi fotografujących dla przyjemności i R-ki dla zawodowców, ludzi spiętych, nieakceptujących najmniejszych niedoskonałości, pedantów-psychopatów jeśli chodzi o jakość laboratoryjną
    Ja mam wrażenie, że z FF nic się nie sprzeda oprócz wąziutkiego nurtu pro (jedynka).
    Nowe puszki R5 i R6 trafią do tych co kupią w przedsprzedaży a potem zostaną na tyle zgnojone, że nie będzie chętnych (coś jak świetne Z6 i Z7).
    Po zachwytach jakością szkieł RF (na ich gnojeniu wyłożyli się nawet najlepsi vlogerzy) nie przyjdzie żaden sukces sprzedażowy.
    Nie wypada też kupować R a RP to już wcale. Cena tu nic nie zmieni bo to wstyd.

    Jeszcze sprzedaje się M50 z kitem z racji ceny. Przewiduję max. jedno lepsze body M oraz upgrade M50 i koniec.
    Ludzie marudzą, że w linii M jest za mało szkieł a nie planują zakupu żadnego. I fizycznie nie kupują jak coś się ukaże (np. znakomita S56/1.4 czy nawet genialne M32/1.4).

    A z drugiej strony jest kolejna mina marketingowa: takie R z kitem RF i zestawem potrzebnych i dziś tanich szkieł EF działa znakomicie i nie bardzo widać po co coś zmieniać . Dokupienie kolejnej używki EF nie rozrusza rynku.

    Uważam, że każda nowość Canona zostanie shejtowana na tyle, że nie ma szans na poważną sprzedaż. Tak jak zrobiono z Nikonem i Olympusem.
    To co jest, potoczy się jeszcze trochę siłą rozpędu.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 18-07-2020 o 07:53
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ja mam wrażenie, że z FF nic się nie sprzeda oprócz wąziutkiego nurtu pro (jedynka).
    Nowe puszki R5 i R6 trafią do tych co kupią w przedsprzedaży a potem zostaną na tyle zgnojone, że nie będzie chętnych (coś jak świetne Z6 i Z7).
    Po zachwytach jakością szkieł RF (na ich gnojeniu wyłożyli się nawet najlepsi vlogerzy) nie przyjdzie żaden sukces sprzedażowy.
    Nie wypada też kupować R a RP to już wcale. Cena tu nic nie zmieni bo to wstyd.

    Jeszcze sprzedaje się M50 z kitem z racji ceny. Przewiduję max. jedno lepsze body M oraz upgrade M50 i koniec.
    Ludzie marudzą, że w linii M jest za mało szkieł a nie planują zakupu żadnego. I fizycznie nie kupują jak coś się ukaże (np. znakomita S56/1.4 czy nawet genialne M32/1.4).

    A z drugiej strony jest kolejna mina marketingowa: takie R z kitem RF i zestawem potrzebnych i dziś tanich szkieł EF działa znakomicie i nie bardzo widać po co coś zmieniać . Dokupienie kolejnej używki EF nie rozrusza rynku.

    Uważam, że każda nowość Canona zostanie shejtowana na tyle, że nie ma szans na poważną sprzedaż. Tak jak zrobiono z Nikonem i Olympusem.
    To co jest, potoczy się jeszcze trochę siłą rozpędu.
    ja osobiscie uważam ostatnie premiery canona za bardzo udane wręcz przełomowe canon od wielu wielu lat nie pokazał nic bardziej przełomowego - oczywiscie trzeba zaczekać na jakieś ekstensywne testy z ktorych da się wyciągnąć jakieś bardziej konkretne wnioski - mnie na ten przykład interesuje jak R5 bedzie się zachowywał przy długich czasach naswietlania - chcę to widzieć a nie mieć nadzieję że będzie dobrze - trochę sobie poczekam aż ktoś to sprawdzi lub będę musiał sam sprawdzić - przejście przez piekiełko niezbyt życzliwych testerów jest niezbedne bo to one pozwalają na wyciągnięcie wniosków.

    Ludzie będą marudzić zawsze ale winnych tego marudzenia jest sporo np. jestem amatorem - czyli moim naturalnym kierunkiem zakupowym jest R6 - tak by wynikało z logiki ale ktoś zadecydowal że R6 będzie miał 20Mpixkseli - mogę powiedzieć tylko 20megapikseli - dlaczego ktoś tak zrobił - nie wiem, a raczej wiem gdyby miał 32mpiksele jak nakazuje logika to dla marketingu byłby zbyt bliski R5 (z punktu widzenia fotografii a nie video) - oczywiście mędrcy forumowi wypowiedzą się że 20egapikseli jest wystarczające wręcz idealne dla amatora (ci widzą dla amatora tylko z 4000D a wyższe korpusy sprzedaż tylko na legitymację związku zawodowego) i nie ma rożnicy między 20 a 32 megapiselami - mógłbym wtedy pociągnać takie rozumowanie że nie ma również różnicy pomiędzy 32 a 45 megapikselami czyli zasadniczo nie ma różnicy miedzy korpusem 20 a 45 megapikselowym - dość absurdalny wniosek - tyle wyniknie z postów forumowych mędrców.

    Uważam że obie puszki R5 i R6 będą sukcesem sprzedażowym oczywiście na miarę grupy docelowej do której te puszki są kierowane, M jeśli będzie się sprzedawało to będzie trwało, obiektywy EF bedą jeszcze długo używane i zobaczymy jeszcze jakieś korpusy EF, hejt jest wszeobecny - trzeba robić swoje czyli zdjęcia i mniej czytać internetów

    a i jeszcze o hejcie - nic minie badziej nie śmieszy niż test 10 obiektywów w gazecie fotograficznej i każdy z nich ma ocene 4.0 lub 4.5 w tym te które znam i oceniam je na 3.0 lub 2.5 czyli "niska strefa stanów niskich lub pokaże się jakiś obrazek" to gorsze od hejtu - zła skala ocen, rozna skala ocen na różnych obiektywach i brak spójnych wniosków - przeczyta początkujący i kupi "wspaniały" tylko trochę tańszy obiektyw, a potem kupi ten lepszy - tak działa "obiektywna informacja podana podparta autorytetem"
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 18-07-2020 o 11:13

  7. #37
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Uważam, że każda nowość Canona zostanie shejtowana na tyle, że nie ma szans na poważną sprzedaż. Tak jak zrobiono z Nikonem i Olympusem.
    Czyli że niby zostanie tylko Sony? Czy nie zostanie nic?
    Sony nie ma kompletnej oferty. Nadal.
    To Canon będzie nr 1, mimo Twojego czarnowidztwa
    Mi oczywiście najbardziej żal Nikona, bo .. ma najciekawszy sprzęt i najlepiej rokujący, poza Canonem. Ale późny start bezluster i wyhodowanie Sony, a potem utarczki Canon vs Sony promuja te firmy, jakby nie było tego trzeciego. Za mało sie mówi o Nikonie.
    Żal mi każdej firmy. Olympusa, czy Pentaxa o którym nikt nic nie mówi.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Mi oczywiście najbardziej żal Nikona, bo .. ma najciekawszy sprzęt i najlepiej rokujący, poza Canonem. Ale późny start bezluster i wyhodowanie Sony, a potem utarczki Canon vs Sony promuja te firmy, jakby nie było tego trzeciego. Za mało sie mówi o Nikonie.
    Premiera Z6 i Z7 i kampania vlogerów opluwaczy( z Siwym i tą jego lalą na czele) mocno powstrzymała całkiem rozumnych użytkowników Nikona.
    Nikon podobnie jak Canon dopracował AF dopiero w którejś edycji firmware i do dziś dominują w sieci "testy" sprzętu z momentu premiery, kompletnie nie na temat ale są.
    Mam wrażenie, że dopiero teraz użytkownicy dochodzą do siebie i racjonalnie oceniają ten sprzęt - to widać w opiniach np. na BHPhoto.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #39
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Premiera Z6 i Z7 i kampania vlogerów opluwaczy( z Siwym i tą jego lalą na czele) mocno powstrzymała całkiem rozumnych użytkowników Nikona.
    Nikon podobnie jak Canon dopracował AF dopiero w którejś edycji firmware i do dziś dominują w sieci "testy" sprzętu z momentu premiery, kompletnie nie na temat ale są.
    Mam wrażenie, że dopiero teraz użytkownicy dochodzą do siebie i racjonalnie oceniają ten sprzęt - to widać w opiniach np. na BHPhoto.
    Niestety grupy fb, fora i ogólnie media społecznościowe robią niesamowitą sieczkę z mózgu użytkowników. Mam wrażenie że producenci wciąż nie doceniają siły tych mediów. Chwilowa moda i opinie internetowych ekspertów potrafią zmasakrować najlepsze produkty. To w innych branżach działa nawet bardziej wyraźnie niż w foto, być moźe dlatego że tu jest bardzo duże przewartościowanie rynku ze względu na konkurencję ze strony telefonów.
    Ogólnie to ciężko wróżyć co będzie i czy tradycyjne bardzo mocno osadzone na rynku firmy się utrzymają. Działa tu wiele czynników i trudno orzec który będzie dominujący.
    Co do przywoływanych tu Zetek to niestety Nikon się sam podłoźył. Już o tym pisałem, źle wypozycjonowane puszki z kulawym AF - to nie mogło się inaczej skończyć. Canon to IMHO dużo lepiej rozegrał.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 19-07-2020 o 01:22
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #40
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Chwilowa moda i opinie internetowych ekspertów potrafią zmasakrować najlepsze produkty.
    Ponieważ opinie internetowe są szczere i budzą zaufanie. Ludzie mają dość kłamstw z reklam, tak jak kłamie np.canon
    przykład:
    https://youtu.be/hDS_bP9LIcw?t=124
    albo:
    https://www.youtube.com/watch?v=ByQu7e0n6Wk
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 19-07-2020 o 09:01

Strona 4 z 120 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •