Strona 8 z 120 PierwszyPierwszy ... 6789101858108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 1196

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #71
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Jak EOS M mają być do obiektywów do 250mm,
    to znaczy że do dłuższych [z aps-c] tylko lustrzanki....
    Powiem szczerze że dziwnie argumentujesz Czemu miałoby tak być? Ja używam czasami z eMkami 100-400L - także skąd to "tylko"? Jak chcesz to podłączysz 800IS . Ja pisałem o czymś innym - sensie istnienia tego systemu, a nie o tym czy i jakie szkła da się tam podłączyć.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Tymczasem w Pentaxie dokładnie odwrotnie

    W czasach gdy czołowi producenci wydają się być zaangażowani już niemal wyłącznie w systemy bezlusterkowe, Pentax obiera zupełnie odwrotną drogą i zapewnia użytkowników iż zamierza kontynuować lustrzankowe dziedzictwo. https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...dobry-kierunek

    https://www.youtube.com/watch?time_c...ture=emb_title
    Tijaaa.. już widzę te kolejki przed sklepami ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #72
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    nie znam się, nie jestem fascynatem nowości w sprzęcie, ale czy już są aparaty bez lustra i bez mechanicznej migawki, zapewniające w miarę dobrą jakość z matrycy???

  3. #73
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    @Jacek
    One na ogół mają mechaniczną migawkę.


    Co do spekulacji Co nowego nas czeka u Canona:

    -ciekawe co z następcą 7D II https://www.optyczne.pl/porownaj.php...=993&add1=1920 -6 lat we wrześniu
    -co z następcą EOS M5?

  4. #74
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Wszystko co jest mechaniczne, ruchome ma ograniczoną żywotność, i ma prawo się zepsuć, stąd moje pytanie.

  5. #75
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Co do spekulacji Co nowego nas czeka u Canona:

    -ciekawe co z następcą 7D II https://www.optyczne.pl/porownaj.php...=993&add1=1920 -6 lat we wrześniu
    -co z następcą EOS M5?
    Jakoś nie ma chyba przestrzeni na następcę 7DII.
    Tanie to to nie będzie jak ma być solidne.
    Jest szybkie R6 a z R5 można wykroić cropa o dostatecznej rodziałce. No i świeże 90D.

    Bardzo mnie ciekawi co Canon zrobi w serii M: jeden następca M5 i M50 czy ciągnięte obie linie .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #76
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jakoś nie ma chyba przestrzeni na następcę 7DII.
    No nie wiem. Ja np. na niego czekam. Może niezbyt intensywnie, bo w dotychczasowym kombo wiele mi nie brakuje (7D2 + R), ale przyszłościowo właśnie wymieniłbym 7D2 na jakiegoś następcę bezlusterkowego (AF w R to jednak zupełnie nowa jakość w stosunku do naprawdę dobrego w 7D2). Ktoś może powiedzieć, że przecież wchodzi R6, ale on nie ma cropa 7D2 wymienię dopiero, jak pojawi się sensowny, trochę szybszy, z lepszą matrycą następca, z AF w standardzie R lub lepszym. I który będzie jednak cenowo bliżej 7D2, niż R6. Mam dziwne wrażenie, że nie jestem jedynym, który czeka na coś takiego, choć oczywiście mam tez świadomość, że nie będzie do aparat dla mas.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  7. #77
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Wszystko co jest mechaniczne, ruchome ma ograniczoną żywotność, i ma prawo się zepsuć, stąd moje pytanie.
    Na razie sa migawki mechaniczne, bo sama migawka elekteroniczna ma swoje ograniczenia i nie zawsze sie ja da użyć. Ale w większości da się. Więc mechaniczne robią w bezlustrach małe przebiegi.
    Biorąc pod uwagę, że mechaniczne migawki mają podawane przebiegi (zalezy od modelu) do 500.000 zdjęć (a bywa, że padaja po ponad 1 mln) to ja bym się migawką nie martwił za bardzo, szczególne jesli będziesz robił większość na elektronicznej. Ile lat potrzebujesz na zrobienie miliona zdjęć? Sprzęt sie zestarzeje szybciej moralnie niż padnie.
    Wiem, można mieć pecha, no ale jest też gwarancja.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-07-2020 o 01:10
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #78
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Mam dziwne wrażenie, że nie jestem jedynym, który czeka na coś takiego, choć oczywiście mam tez świadomość, że nie będzie do aparat dla mas.
    Użytkownicy 7DII prawdopodobnie nie zaakceptują niczego mniejszego niż R6.
    Do tego to samo sterowanie, IBIS, AF itd. i tylko mały sensor po to żeby był mały . Jak Olympus m1x - taki cudak na zakończenie kariery.
    Gęsta matryca FF, z której można wykroić przyzwoite 18 Mpx przy cropie 1.6 trafiła do kosztownego R5. Trzeba się przeorientować na FF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #79
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jakoś nie ma chyba przestrzeni na następcę 7DII.
    Tanie to to nie będzie jak ma być solidne.
    Jest szybkie R6 a z R5 można wykroić cropa o dostatecznej rodziałce.
    7D II startował z ceną 6500. Jakby następca miał kosztować i 8500 to i tak dużo mniej niż 20000 za R5.
    Dla spottersów to dodatkowa różnica czy kupią zooma do 400 czy do 600mm np. https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EG_1082152-REG -zresztą Canon nie ma zooma do 600mm
    albo stałoogniskowy 400 vs. 600mm https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EY_1433722-REG

  10. #80
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Trzeba się przeorientować na FF.
    Bez sensu! FF i tak mam, tylko do innych celów. A nie mam zamiaru płacić 'milionów' i zaśmiecać dysku bezsensownymi gigabajtami danych tylko po to, żeby z matrycy R5 wykroić cropa... Potrzebne jest porządne aps-c i to nie będzie żaden cudak. I masz rację - taka puszka musi mieś konkretne, spore gabaryty, żeby była dobrze wyważona z ciężkimi szkłami i wygodnie się trzymała
    Jeśli miałbym kiedykolwiek myśleć o czymś pokroju R5, to tylko po to, żeby korzystać z tego jako z FF, a nie kombinować jak przysłowiowy koń pod górkę Na ten moment zdecydowanie mi to nie grozi. R raczej zostanie ze mną na dłużej. 7D2 zresztą pewnie też, bo na wymarzoną puszkę aps-c przyjdzie mi pewnie jeszcze sporo poczekać, co zresztą w sumie całkiem mi pasuje. Na ten moment w budżecie nie mam zaplanowanych kolejnych wydatków foto w najbliższym czasie.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

Strona 8 z 120 PierwszyPierwszy ... 6789101858108 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •