Strona 61 z 120 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 1196

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #601
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 606

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Candar, oczywiscie najtańsze body mają na celu jedynie złapanie klienta by wszedł w system. Można powiedzieć, że podobną rolę pełnił 6D. Tanie wejście w system. Natomiast były świetne puszki APS-C, przynajmniej u Nikona - D500.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  2. #602
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 287

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nie sądzę, żeby R7 było odpowiednikiem Z50. Będzie poważniejsze z wyglądu.
    Z nutką nieśmiałości zapytam, czy R7 "będzie poważniejsze z wyglądu" od Nikona Zfc? (te same bebechy co Z50 w kultowej obudowie)

    Sorry, ale nigdy nie kupowałem czegoś dla ładnego koloru obudowy oraz dlatego, że coś "będzie poważniejsze z wyglądu". Zawsze wybierałem możliwości wynikowe kupowanego sprzętu, bo to aparat do pracy i nie będzie stał w gablocie za szybą.

    Kolejna sprawa to ergonomia Z-etek Nikona jest znakomita i nie bardzo rozumiem w czym niby R7 miałoby być "poważniejsze" ?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Candar, oczywiscie najtańsze body mają na celu jedynie złapanie klienta by wszedł w system. Można powiedzieć, że podobną rolę pełnił 6D. Tanie wejście w system. Natomiast były świetne puszki APS-C, przynajmniej u Nikona - D500.
    I tu się ze wszystkim zgadzam. Tyle, że canon został musiał zostać postawiony pod ścianą i mieć nóż na gardle, aby zrozumieć że klientela ucieka mu do wszystko-mającej konkurencji za kilkakrotnie mniejsze ceny. Nawiasem pisząc cały czas nie widzę w canonie oferty w systemie RF dla pasjonata fotografii nie posiadającego sponsoringu i dofinansowania.

    Odnoszę nieodparte wrażenie, że puszką R7 będą chcieli znowu ogarnąć Entry Level w APS-C przy minimalnym nakładzie kosztów (stara matryca i bebechy z M6 II + obudowa z R6). Przez lata nigdy się nie zawiodłem na konserwatyzmie i chciwości projektantów canona.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-05-2022 o 15:26
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #603
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    R7 będzie kosztował od 2 do 2.5K funtow. Nie wiem ile to w złotówkach, ale tanio nie będzie.
    A skąd to wiadomo? Skąd wiadomo że w ogóle będzie?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #604
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A skąd to wiadomo? Skąd wiadomo że w ogóle będzie?
    Będzie ponieważ Canon na tym zarobi.

  5. #605
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Skąd wiadomo że w ogóle będzie?
    A o taki rumor
    https://www.canonrumors.com/canon-ha...8dJUCxKkT403P0

    Coś musi się pojawić...
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #606
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 287

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    A o taki rumor
    https://www.canonrumors.com/canon-ha...8dJUCxKkT403P0

    Coś musi się pojawić...
    Kasa, kasa, kasa - tylko to się liczy dla producenta i użytkownik ma tu najmniej do gadania.

    Canon był jedynym producentem, który stosował mocowanie EF-S kompatybilne zasadniczo same ze sobą (używanie szkieł EF-S w FF DSLR groziło urwaniem lustra). No i podobnie ony brak kompatybilności miały szkła EF-M a obecnie szkła serii RF (standardowo u canona kompatybilne wyłącznie same ze sobą - czyli nowymi R-kami). Jeśli teraz zrobią (a zrobić muszą) kitowe amatorskie szkła RF-S to będzie kolejna odnoga pozbawionej sensu optyki dla użytkowników ML FF systemu RF.

    Canon już raz mnie przerobił na szaro wprowadzając bagnet EF i uśmiercając w 1987 roku bagnet FL/FD. To samo spotka mocowania EF-S i EF-M (a w niedługiej przyszłości pewnie EF - na co wskazuje zakończenie produkcji większości szkieł EF), bo szczerze mówiąc nie widzę żadnego powodu aby inwestowali i ciągnęli równocześnie pięć linii produkcyjnych na bagnet: EF-S, EF-M, EF, RF i RF-S.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	XsfOLZD.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	7941
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-05-2022 o 23:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #607

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    A jeśli zarżną linię M, to co będzie robiło za ML dla mas? Wypatroszony korpus z linii R? Przecież jakby nie patroszyli, to gabarytów M-ek nie uzyskają. Będąc użytkownikiem R-ki za nic nie pozbyłbym się M6II i świetnych, małych szkiełek. System idealny w podróży.

  8. #608
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Wycofanie z produkcji M6 Mk II to jeszcze nie zapowiedź zarżnięcia linii "M". Ten aparat to po prostu pomyłka, albowiem przy swoich potencjalnych możliwościach nie ma nawet własnego celownika, który ułatwiałby ich wykorzystanie bez kolidowania z możliwością równoczesnego zastosowania z lampą błyskową. Może powstanie wersja z celownikiem i nie widzę tu związku z proroctwami na temat ML APS-C z bagnetem R. Utrzymanie linii małych korpusów wydaje się być pożądane aby konkurować nimi z Olympusem, Fuji, i z Panasonikiem, a małe korpusy to większość rynku.

    Ewidentnie natomiast brakuje semi-profi APS-C ML i tego się należy spodziewać w serii z bagnetem R. O ile im znowu nie odbije jakaś szajba z niekompatybilną nową linią obiektywów, lecz z powodu braku lustra nie powinno się coś takiego wydarzyć, to ewolucyjnie wkroczą na tę samą ścieżkę, co Nikon i Sony.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #609
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Coś musi się pojawić...
    To najlepiej podsumowuje merytoryczną stronę tej dysputy
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #610
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    481

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Z powyższego wynika, że systemy EF-S i EF-M nigdy nie miały się stać pełnoprawnymi systemami rozbudowanymi w takim samym stopniu, jak system EF, a jedynie miały być podstawową platforma sprzętową dla użytkowników o niewygórowanych aspiracjach.
    W EF-S były obiektywy takie jak: 10-22/3.5-4.5, 15-85/3.5-5.6, 17-55/2.8 i 60/2.8 Macro które w EF-M nie doczekały się odpowiedników.

    W EF-M są m.in. niedrogie EF-M: 11-22/4-5.6, 22/2, 28/3.5 Macro, 32/1.4 którymi mogliby być też zainteresowani przyszli posiadacze R7 -czy jak mu tam będzie.

Strona 61 z 120 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •