Strona 51 z 120 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1196

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #501
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Symbioza ekosystemów N i C w środowisku fotograficznym jest czymś oczywistym. Coś tam czasami zgrzytnie ale to tylko koloryt.
    Gdyby nie przylazł nowy gracz w buciorach ubabranych gnojem i nie narzucił swoich reguł korzystania z netu to byłoby nadal sympatyczne przekomarzanie się użytkowników C, F, N, O, P.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #502
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 075

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    to chyba czegoś nie wiem, albo nie rozumiem - czym nowy gracz zasłużył sobie na to miano? jakich podłych praktyk się dopuścił?
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #503
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Sami sobie tu robimy bagienko. Wiecie kiedy jest największa aktywność na forach? Kiedy jest sprzeczka/kłótnia. To sprawdzone, tak po prostu jest i to wszędzie nie tylko tu.
    Dłuższy czas sie nie odzywał Candar, nie lubiany przez kilku userów. I co? I na forum było tak cicho, że prawie zamarło. W kilku watkach aluzje robili jego "wielbiciele", widać lubią się kłócić i im tego brak. Niezawodny tomfoot, nie prowokowany sam musiał coś zacząć i poczęstował nas tu teorią spiskową, bezsensowną. Widziałem wczoraj ten wpis, nawet odpisałem, ale skasowałem, po co go karmić, miałem nadzieję, że nikt nie zareaguje, no ale stało się. Teoria spiskowa nie ma sensu, bo zakłada, że właściciel kilku forów, a zarazem sklepu ze sprzętem fotograficznym chce by upadło forum tej marki, której najwięcej w sklepie sprzedaje. Dodajmy, że na tym forum często wyskakuje baner reklamujący swój sklep albo informujący o promocjach na sprzęt Canona. Widać chce, by banery były mało klikane Widzi ktoś w tym jakąś logikę, bo ja nie.
    Candar ma niestety te cechę, że nie potrafi przestać przekonywać do swojej racji, a jego przeciwnicy (jeden z nich mi napisał na PW że nie przestanie atakować Candara bo go nienawidzi) nie potrafią pozostawić wpis bez swojego komentarza. Candar miał/ma, używał/używa sprzętu Canona, Nikona, Sony i powinien być ceniony za praktyczne spostrzeżenia dotyczące porównań tych sprzętów. On pisze o sprzęcie. Osoby go atakujące nie odnoszą się wcale do treści (prosty powód - zapewne nie mają wiedzy w temacie dyskusji), po prostu atakują osobę która potrafiła napisać coś pozytywnego o innym niż Canon sprzęcie. Bo pozytywnie o Canonach też pisze, ale tego nie chce sie zauważać.
    Ja mam taką prośbę, a zarazem ostrzegam. Candar chcesz coś napisać w temacie to pisz, ale wystarczy że na kontrargumenty odpowiesz raz czy drugi. 8 czy 10 postów to stanowczo za dużo, po co przekonujesz tych co się nie dadzą przekonać to nie wiem. Kilka kartek zarobiłeś (ja tez jedną dałem to tak informacyjnie, że mu niby sprzyjam) Tomfoot i inni - polemizujcie merytorycznie. Niestety on na Was działa jak płachta na byka i zamiast odpowiadać argumentami odnosicie się wyłącznie do osoby. To nie jest moje odczucie. Tomfoot w historii karteczek masz aż 8 pozycji, żadnej kartki nie dałem ja, dostałeś je od 3 innych moderatorów. Czyli to nie jest tak, że ja sie na Ciebie uwziąłem. Masz tez bany (o dziwo, one nie są odnotowywane w historii ostrzeżeń, mozliwe, że ci tez dałem). Dodam, że na forum nikoniarzy dostałeś permbana. Znajdujesz sobie osobę do atakowania i na tym w dużej części polega twa forumowa aktywność. Jesteś coraz bliżej tego by i tu dostać permbana.
    Piszę to na otwartym forum by obie strony sporu widziały, że nie podoba mi się co robi jeden i drugi (i trzeci, czwarty, bo oprócz tomfoota powinienem wymienić ze 2 inne nicki, po co się podłączacie do atakowania?), że nie podoba sie to też innym moderatorom. I pisze na otwartym by poniekąd w tej chwili wytłumaczyć skąd sie kiedyś weźmie czyjaś kartka, ban czy nawet permban.
    Bardzo bym chciał by także na tym forum spokojnie i merytorycznie rozmawiano o sprzęcie innych firm. Na Nikoniarzach są nawet działy poświęcone Sony (i Fujifilm). Osobne subfora, wydzielone z "Innych systemów". W tej chwili na tamtym forum jest przyklejona ankieta kto czego uzywa. I wiecie co, używajacych wyłącznie Nikony jest jedynie ponad 70% użytkowników. A prawie 30 % nie ma ani jednego Nikona, mają Fuji, Canny, Sony. Pentaxy itd. Do tego dochodzi grupa około 25% użytkowników, którzy oprócz Nikona mają Canona, Sony itd. Ci ludzie piszą na forum, które jak widać jest wielosystemowe. Nie ma ścięć między użytkownikami różnych systemów. (przy okazji - ktoś by zechciał mi pomóc w stworzeniu takiej ankiety tutaj?, proszę na PW tych co znają bardzo dobrze system, szczególnie jakie aparaty APS-C niskich serii mozna posklejać w jednym punkcie bo mają te samą matrycę).
    Kiedyś na forum Olympusa napisałem w pewnym wątku post, trochę sie rumieniąc, że pewnie portreciści lubiący małą GO wybierają aparaty z większymi matrycami niż 4/3. I dostałem odpowiedź, że tam sie nikt na taki wpis nie obrazi, bo oni wszyscy to wiedzą, że spora część Olympusclubu pracuje na innych aparatach niż Olki. Tam mowa o innych systemach nie podnosi nikomu ciśnienia.
    Ja bym prosił o to, by wykazywać się większą tolerancją, szczególnie wobec tego co .. nam sie nie podoba. Nie trzeba atakować, hejtować (przy okazji - facet z canonrumors ma już dość i sprzedaje portal). Rozumiem, że sa nerwowe czasy, covid, polityka dzieląca społeczeństwo, inflacja i brak podwyżki w pracy itd. Ale spróbujmy być na forum inni. Łączy nas fotografia. Ci co tu dużo piszą są zapewne pasjonatami fotografii i jako takich ich nie atakujmy. To nienajlepiej świadczy o kulturze.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #504
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    to chyba czegoś nie wiem, albo nie rozumiem - czym nowy gracz zasłużył sobie na to miano? jakich podłych praktyk się dopuścił?
    Nigdy nie widziałeś przerażonych vlogerów poparzonych przez R5 podczas filmowania, całe dzielnice płonące.
    Dzień po premierze R5 grzało się wszystko, korpusy, mózgi, fora, YouTube. No bez jaj
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #505
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 075

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    tak się składa, że jednego wczoraj widziałem co zrobić.. widocznie 5min w 4k/50 nie wystarcza to się szuka gdzie indziej

    ale to nie na temat, więc ponawiam pytanie - jakimi praktykami marketing medialnego potentata zasłużył sobie na miano wsioka co wchodzi ze słomą w butach na salony C i N? pytam bo nie wiem, raczej z moich obserwacji rynku ów medialny potentat dał C i N zasłużonego kopa żeby się wzięli do roboty i zrobili coś co za nim nadąży, bo zaczęli zostawać w tyle. I tak dzięki temu możemy się teraz cieszyć R-kami
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #506
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    To teraz mogę już spokojnie dodać, że z teorią zaprezentowana wczoraj oczywiście robiłem sobie jaja. Natomiast to, że niektórzy biorą takie wpisy poważnie, to już bez jaj mnie przeraża

  7. #507
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    tak się składa, że jednego wczoraj widziałem co zrobić.. widocznie 5min w 4k/50 nie wystarcza to się szuka gdzie indziej

    ale to nie na temat, więc ponawiam pytanie - jakimi praktykami marketing medialnego potentata zasłużył sobie na miano wsioka co wchodzi ze słomą w butach na salony C i N? pytam bo nie wiem, raczej z moich obserwacji rynku ów medialny potentat dał C i N zasłużonego kopa żeby się wzięli do roboty i zrobili coś co za nim nadąży, bo zaczęli zostawać w tyle. I tak dzięki temu możemy się teraz cieszyć R-kami
    To co prezentujesz to bardzo szlachetny punkt widzenia. Tak mogłoby być gdyby było.
    Totalny hejt przy wejściu systemów R i Z na rynek. Histeria vlogerów, że ktoś śmiał sie wciąć w ten segment. Totalny hejt "obiektywnych testerów". No przecież to jest do dziś w necie.
    Alternatywą są zwykli użytkownicy, którzy nieświadomi swojej głupoty kupili sprzęt R i Z i o zgrozo są zadowoleni.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #508
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Forumowicze czy my tu jeszcze rozmawiamy na temat czy już tylko dywagacje kto się z kim nie lubi?
    Może jakiś zdecydowany moderator by to wydzielił, bo co to ma wspólnego ze spekulacjami na temat Canona to zaprawdę powiadam Wam nie wiem, a podnoszony jest tu też przy okazji niejako wątek, że fora wysychają, być może właśnie dlatego, że tematy które starają się być merytoryczne czy ciekawe ustępują miejsca dyskusjom poboczny, niezwiązanym, wygłupom, dyrdymałom czy awanturkom i trollingowi…

  9. #509
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 281

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Totalny hejt przy wejściu systemów R i Z na rynek. Histeria vlogerów, że ktoś śmiał sie wciąć w ten segment. Totalny hejt "obiektywnych testerów". No przecież to jest do dziś w necie.
    A jakiś link? hasło do wyszukania? Nie jestem w temacie, a chętnie pooglądam przy niedzieli, chipsy się nie zmarnują.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  10. #510
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    A jakiś link? hasło do wyszukania? Nie jestem w temacie, a chętnie pooglądam przy niedzieli, chipsy się nie zmarnują.
    Wpisz Canon r5 overheating. Wybierz cokolwiek. Jeżeli uważasz, że ma to jakąś wartość.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 51 z 120 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •