Strona 3 z 120 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1194

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    DSLR APS-C na ten moment to dla mnie wynaturzenie jak na dzisiejsze warunki. Nie widzę żadnej przyszłości.
    z dużą ulgą nadal wspominam moment (a upłynęło już sporo czasu) kiedy się wyzbyłem - żałuję do dzisiaj że nie zrobiłem tego ze cztery lata wcześniej (bo mogłem) - a trzeba było mniej internetów czytać

    drugi taki moment (jeszcze z czasów apsc) który mi siedzi w głowie to wymiana UWA firmy t..... na C10-22 - do dziś żałuję że nie kupiłem c10-22 jako pierwszy obiektyw jak miałem zamiar zrobić - znowu trzeba było mniej internetów czytać

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dokładnie. 9 szkiełek w systemie https://www.canon-europe.com/lenses/ef-m/ to za mało , aby ciągnąć w zasadzie już zamknięty system bez możliwości dopięcia szkieł RF na których skupia się teraz cała produkcja.
    Znów nie sprawdzałem i znów w ciemno strzelę, że szkieł M sprzedaje się więcej niż RF. Brakuje długiego tele to prawda, ale system jest pomyślany jako naprawdę kompaktowy i dużych szkieł do niego raczej nie będzie.


    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ile jest planowanych nowych korpusów i nowych szkieł na mocowanie EF-M ? ile jasnych stałek , które potrafiłyby skusić klientów ?
    Myślisz o własnych potrzebach, a do tego systemu to nie jasne stałki mają kusić klientów tylko niska cena, małe rozmiary i waga, przy jakości bliżej systemu R niż telefonu.


    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    to już się dzieje
    To chyba nie ulega wątpliwości, że telefony zjadają aparaty. I dlatego nie będzie RP APS-C. A M sobie pożyje aż telefon z jakością tak się zbliżą do puszek APS-C jaka teraz jest różnica między APS-C a FF.

  3. #23
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Zapowiedź Canona, że R6 zastąpi 6d i 7d świadczy o tym, że nie będzie APS-C w systemie R. R APS-C kompletnie nie ma uzasadnienia.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Myślisz o własnych potrzebach, a do tego systemu to nie jasne stałki mają kusić klientów tylko niska cena, małe rozmiary i waga, przy jakości bliżej systemu R niż telefonu.
    Raczej nie o swoich Moja druga , lepsza połówka słusznie skonstatowała, że nie chce fotografować dużym DSLR Canona (dalej go używa czasami przy ważnych zdjęciach) oraz ma dość małego Fuji X10.

    No i X10 poszedł pod młotek. A w zamian zawitał smartfon Pro z matrycą w układzie RYYB + 4 x Leica. Tak więc ten, tego, ten...

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Zapowiedź Canona, że R6 zastąpi 6d i 7d świadczy o tym, że nie będzie APS-C w systemie R. R APS-C kompletnie nie ma uzasadnienia.
    Znaczy Canon wszystkie swoje matryce APS-C odda hurtem gratis komuś innemu Mają ich trochę na składzie i jeśli stwierdzą , że entry level DSLR APS-C jest ślepą uliczką to Twoje gdybanie wiesz gdzie będą mieli ?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-07-2020 o 15:40
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Candar i jego familia najlepszym papierkiem lakmusowym rynku. Ten typ potrafi się wciąć i obrzydzić każdy wątek.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  6. #26
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta


    Znaczy Canon wszystkie swoje matryce APS-C odda hurtem gratis komuś innemu Mają ich trochę na składzie i jeśli stwierdzą , że entry level DSLR APS-C jest ślepą uliczką to Twoje gdybanie wiesz gdzie będą mieli ?
    Włączył Ci się tryb jasnowidza? Skąd Ty wiesz co Canon ma na składzie? Wypisujesz bzdury jak zwykle. Ogarnij się trochę, bo zaczynasz być męczący.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 16-07-2020 o 15:53

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Znaczy Canon wszystkie swoje matryce APS-C odda hurtem gratis komuś innemu Mają ich trochę na składzie i jeśli stwierdzą , że entry level DSLR APS-C jest ślepą uliczką to Twoje gdybanie wiesz gdzie będą mieli ?
    Wsadzą je do M? Ja stawiam, że nie będzie R APS-C, za to będą nowe szkła i puszki M, wiadomo nie tyle co R, ale będą. Ty jak rozumiem stawiasz, że w M nic nowego już się nie ukaże za to pojawi się R APS-C i szkła RF w wersji APS-C. Myślę, że do końca roku poznamy odpowiedź.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Tylko 4000D ma matrycę 18Mpx i nie jest to jakiś sztandarowy model.
    Reszta APS-C czy to DSLR (250D, 2000D, 800D) czy ML zawiera matryce 24Mpx "typu 80D" a najnowsze puszki matryce 32Mpx (90D i M6II).
    Nie widzę sensu poruszania tematu "słynnej" matrycy 18Mpx w jakimkowiek przyszłościowym kontekście.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Wsadzą je do M? Ja stawiam, że nie będzie R APS-C, za to będą nowe szkła i puszki M, wiadomo nie tyle co R, ale będą. Ty jak rozumiem stawiasz, że w M nic nowego już się nie ukaże za to pojawi się R APS-C i szkła RF w wersji APS-C. Myślę, że do końca roku poznamy odpowiedź.
    Przy patentach na kitowe zoomy: RF 17-70 mm i 16-60 mm https://www.canonwatch.com/canon-pat...camera-system/ nie wykluczam wypuszczenia puszki RF-S.

    Zresztą od dość dawna ten temat się już przewija: https://fstoppers.com/originals/cano...f-mount-450222
    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-07-2020 o 22:41
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #30
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Znaczy Canon wszystkie swoje matryce APS-C odda hurtem gratis komuś innemu Mają ich trochę na składzie i jeśli stwierdzą , że entry level DSLR APS-C jest ślepą uliczką to Twoje gdybanie wiesz gdzie będą mieli ?
    Ale czemu zakładasz że zlikwidują dział który póki co zapewnia im większość obrotów w dziale foto? To by było nielogiczne, oni tak nie działają. Dlatego wciąż są na tym rynku i nie podzielili losów firm o których wspomniałeś wyżej.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 3 z 120 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •