Strona 36 z 120 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 1195

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #351
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    https://www.canonrumors.com/canon-wi...00-400mm-next/

    Biorąc pod uwagę, że cytowany Nokishita bardzo rzadko się w sprawach premier myli możemy się spodziewać dwóch nowych obiektywów RF (16 f2.8 oraz 100-400)

    Oba jak dla mnie ciekawe zobaczymy w jakich wystartują cenach i kiedy będą realnie dostępne.

  2. #352
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    https://www.canonrumors.com/canon-wi...00-400mm-next/

    Biorąc pod uwagę, że cytowany Nokishita bardzo rzadko się w sprawach premier myli możemy się spodziewać dwóch nowych obiektywów RF (16 f2.8 oraz 100-400)

    Oba jak dla mnie ciekawe zobaczymy w jakich wystartują cenach i kiedy będą realnie dostępne.
    Trochę nie rozumiem po co 100-400 skoro jest RF 100-500, chyba, że to będzie jakieś tanie 100-400 ze światłem f 8, albo ekstra drogie 100-400 ze światłem f 2.8 i wbudowanym extenderem x2.

  3. #353
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ma być non L być może to następca lusterkowego 70-300 albo nawiązanie walki z firmami trzecimi produkującymi 100-400 pod ef znacznie taniej niż 100-400 L. Oczywiście skoro nikt się nie chwali przysłona to może być to 5,6-8
    Ale jak będzie małe lekkie i tanie w porównaniu do ef 100-400 L mark2 i RF 100-500 L to do krajobrazu może się nadawać.

  4. #354
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Ma być non L być może to następca lusterkowego 70-300 albo nawiązanie walki z firmami trzecimi produkującymi 100-400 pod ef znacznie taniej niż 100-400 L. Oczywiście skoro nikt się nie chwali przysłona to może być to 5,6-8
    Ale jak będzie małe lekkie i tanie w porównaniu do ef 100-400 L mark2 i RF 100-500 L to do krajobrazu może się nadawać.
    Małe, lekkie to może i uwierzę, ale że będzie tanie - ciężko uwierzyć, choć oczywiście życzę nam takiego szkła

  5. #355
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Oczywiście skoro nikt się nie chwali przysłona to może być to 5,6-8
    Tu https://www.canonrumors.com/announce...-6-7-1-is-usm/ piszą o 5.6-7.1, więc prawie trafiłeś.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  6. #356
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    to po prostu obiektyw dla tych którzy nie chcą "przepłacać" za drogą eLkę - w związku z tym przepłacą (bo tanio już było) za ten nowy słabszy optycznie wynalazek - oczywiście internety bedą pełne opinii że jest tak samo dobry, a nawet lepszy niż eLka (w stylu "co prawda elke widziałem tylko na obrazku i wykresie w internetach ale przecież nie mogę się mylić w moich decyzjach zakupowych" czy "to moje pierwsze 400mm jest świetne") co napędzi kolejnych kupujących - kupią zmienią potem na elkę (czyli dwa razy kupią).

    obiektywy 70-300 to jeden segment, obiektywy 100-400 to inny segment raczej nie nastąpi zastąpienie znaczy te segmenty będą istnieć nadal niezależnie.

  7. #357
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    to po prostu obiektyw dla tych którzy nie chcą "przepłacać" za drogą eLkę - w związku z tym przepłacą (bo tanio już było) za ten nowy słabszy optycznie wynalazek - oczywiście internety bedą pełne opinii że jest tak samo dobry, a nawet lepszy niż eLka (w stylu "co prawda elke widziałem tylko na obrazku i wykresie w internetach ale przecież nie mogę się mylić w moich decyzjach zakupowych" czy "to moje pierwsze 400mm jest świetne") co napędzi kolejnych kupujących - kupią zmienią potem na elkę (czyli dwa razy kupią).

    obiektywy 70-300 to jeden segment, obiektywy 100-400 to inny segment raczej nie nastąpi zastąpienie znaczy te segmenty będą istnieć nadal niezależnie.
    Moim skromnym zdaniem nie będą istnieć niezależnie bo i po co skoro są już dwie wersje 24-105 to i będą dwie wersje szkła 100-400/500 czym wyczepane zostanie miejsce na 70-300. Czy w internecie będą opinie, z pewnością będą, czy ludzie kupią i to w dodatku dwa razy nie mnie oceniać. Poczekajmy jak wyjdzie zobaczymy co to będzie, dla mnie każdy nowy systemowy obiektyw nawet jeśli go nie kupię, bo nie potrzebuje jest dobrą wiadomością, bo znaczy tyle, że system się jakoś rozwija.

  8. #358

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Moim skromnym zdaniem nie będą istnieć niezależnie bo i po co skoro są już dwie wersje 24-105 to i będą dwie wersje szkła 100-400/500 czym wyczepane zostanie miejsce na 70-300. Czy w internecie będą opinie, z pewnością będą, czy ludzie kupią i to w dodatku dwa razy nie mnie oceniać. Poczekajmy jak wyjdzie zobaczymy co to będzie, dla mnie każdy nowy systemowy obiektyw nawet jeśli go nie kupię, bo nie potrzebuje jest dobrą wiadomością, bo znaczy tyle, że system się jakoś rozwija.
    Też mi się tak wydaje. Widać, że Canon chcę (dzięki (lub nie) zaletom RF) wyciągać ze szkieł trochę więcej, więc 100-400 wygląda trochę jak takie przeskalowane 70-300. Może zrobią tak jak Sony, to znaczy wykastrują na przykład z trybów stabilizacji 2 i 3 co uczyni je mało przydatnym w kilku wariantach tematycznych, ale zdecydowanie atrakcyjne dla niższego segmentu.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  9. #359
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Na Twitterze i zagranicznych forach pojawiło się info, że 14.09 o 19 czasu japońskiego (jeśli dobrze spojrzałem)odbędzie się konferencje/prezentacja Canona.

  10. #360
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    nowe drukarki beda...
    www albo tez flickr

Strona 36 z 120 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •