Strona 34 z 120 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 1194

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #331
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    I dobrze, za dużo tych mocowań było a obiektywów pod m jak napłakał.

  2. #332
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    I dobrze, za dużo tych mocowań było a obiektywów pod m jak napłakał.
    +1 rynek się kurczy trzeba konsolidować RD, a nie otwierać nowe fronty, ale obiektywów pod aps-c RF też będzie jak kot napłakał , a dobry (czyli taka "średnia strefa stanów średnich" jak to u mnie na wsi gadają) obiektyw to się pewnie jeden albo dwa pojawią za (jeden za dwa lata (UWA) drugi (taki lepsiejszy kit) za 5 lat)

  3. #333
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    +1 rynek się kurczy trzeba konsolidować RD, a nie otwierać nowe fronty, ale obiektywów pod aps-c RF też będzie jak kot napłakał , a dobry (czyli taka "średnia strefa stanów średnich" jak to u mnie na wsi gadają) obiektyw to się pewnie jeden albo dwa pojawią za (jeden za dwa lata (UWA) drugi (taki lepsiejszy kit) za 5 lat)
    Zobaczymy, ja tam wole jedno mocowanie pod wszystko.

  4. #334
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Apsc w RF niekoniecznie oznacza koniec M. W tym bagnecie wiele nie trzeba 5zoomów+5 stałek średniej jakości.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #335

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Hm, nie za bardzo wiem w jaki segment chcą trafić tą ofertą - oczywiście przy obecnej polityce szkieł RF (drogo i jeszcze drożej).
    Rozumiem, że RF na APS-C to ma być taki "średniak" - ale do tego potrzeba śrenich szkieł. Pytanie na ile tacy obecni użytkownicy 7D wiszą na "L"-kach a na ile używają szkieł z niższej półki. Nie wiem.

    Poza tym, te plotki mówią na razie o tym, że Canon robi rozeznanie, choć patrząc na to co dzieje się (a raczej co nie dzieje się) w systemie M, to pewnie są one mocno uzasadnione.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  6. #336
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Byłoby to rozsądne posunięcie - przejście Canona na jeden bagnet RF pod szkła FF i APS-C i wygaszenie z zakończeniem produkcji wszystkiego pozostałego (co i tak już robią z EF) , czyli bagnetów EF , EF-m i EF-S. Skupiliby się wyłącznie na konstrukcjach pod mocowanie RF i trzepaniu kasy z nowych szkieł RF.

    Do znanego i lubianego Canona RP (strzelam, że będzie miał nazwę R9) wstawią matrycę APS-C z którejś M-ki (24 mpix z M50 dajmy na to) i puszczą jako nowość RF APS-C za 800 USD, będzie hit sprzedaży. Wygaszając system M będą gdzieś musieli upchnąć te matryce APS-C i będzie tak samo jak z nieśmiertelną matrycą 18 Mpix. Nie będę zaskoczony.

    "pierwszy aparat firmy Canon z mocowaniem RF z przetwornikiem obrazu APS-C. Jest już testowany w terenie przez wybraną grupę fotografów"
    Tanie RF APS-C, czyli Canon EOS R9, aby łatwo i bezboleśnie wdepnąć w system RF z kitowym szkłem i zostać w nim na wieki.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-07-2021 o 15:03
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #337
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Do znanego i lubianego Canona RP wstawią matrycę APS-C z którejś M-ki
    Tylko mam dziwne wrażenie, że nie na takie aps-c ludzie (a w każdym razie niemała część długoletnich użytkowników aps-c) czekają. Jeśli wyjdzie kiedyś R7, to pewnie je rozważę. Ale nad żadnym kolejnym trabantem nie mam zamiaru się nawet zastanawiać.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  8. #338
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Tylko mam dziwne wrażenie, że nie na takie aps-c ludzie (a w każdym razie niemała część długoletnich użytkowników aps-c) czekają. Jeśli wyjdzie kiedyś R7, to pewnie je rozważę. Ale nad żadnym kolejnym trabantem nie mam zamiaru się nawet zastanawiać.
    Uwierz, że jak ukaże się RF APS-C na bazie RP z matrycą z M50 nazwany Canon R9 za 800 USD z kitowym szkłem Canon RF-S 18-45mm F4,5-6,3 (lub tańszym RF-S 20-45mm F4-6.3), u nas powiedzmy za cenę 3.500 zł to nie będzie leżał na półkach

    A czy producenta interesują tak bardzo oczekiwania klienta? Pytanie nieco retoryczne.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-07-2021 o 15:29
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #339
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Pytanie na ile tacy obecni użytkownicy 7D wiszą na "L"-kach a na ile używają szkieł z niższej półki.
    Myślę, że to jest mocno zróżnicowane. Choć chyba coraz mniej osób, które używają lustrzanek z podstawowymi obiektywami. Tacy ludzie coraz częściej wybierają telefony. Przy aparatach zostają bardziej wymagający i świadomi użytkownicy, a co za tym idzie ludzie, którzy są z czasem coraz bardziej wybredni co do sprzętu. No i jest też grupa, do której sam się zaliczam, dla której aps-c nie jest jedynym body, tylko współistnieje razem z ff. Poglądy na sprzęt ewoluują z czasem, czego również jestem przykładem. Kiedyś nie było mnie stać na L-ki i tłumaczyłem sobie, że nie są mi potrzebne. Ale jak pomacałem kilka z nich osobiście i zobaczyłem naocznie, co potrafią, to stwierdziłem, że lepiej dłużej poczekać, ale kupić lepsze szkło.
    To moje subiektywne zdanie. Jak jest naprawdę, nie mam pojęcia.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Uwierz, że jak ukaże się RF APS-C na bazie RP [...] u nas powiedzmy za cenę 3.500 zł to nie będzie leżał na półkach
    Być może masz rację. Nie mówię, że nie. Gdyby sytuacja miała miejsce kilka lat temu, to mógłbym się założyć o każde pieniądze, że racja jest po twojej stronie! Ale jednak coraz mniej ludzi korzysta z aparatów, rynek się kurczy. A jak mocno się skurczy, tego jeszcze chyba nie wie nikt.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  10. #340
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    rok w rok pojawia się na rynku rzesza nowych młodych entuzjastów "tanich" aparatów z wymienna optyka
    oni to kupia
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 34 z 120 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •