Strona 2 z 120 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1194

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja to pisałem jak tylko wypuścili Canona R. Kolekcjoner mi świadkiem , bo sie z tym nie zgadzał.
    Oczywiście i dlatego będzie nowa puszka i szkła ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Jedynym sensownym powodem ubicia bezlusterkowców EF-M jest ich niekompatybilność z obiektywami RF.
    Penie znalazło by się sporo ludzi chcących wykorzystać np. RF 100-500, RF 600 czy RF 800mm na napakowanej matrycy 32mpix aps-c.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Jedynym sensownym powodem ubicia bezlusterkowców EF-M jest ich niekompatybilność z obiektywami RF.
    Penie znalazło by się sporo ludzi chcących wykorzystać np. RF 100-500, RF 600 czy RF 800mm na napakowanej matrycy 32mpix aps-c.
    Dokładnie. 9 szkiełek w systemie https://www.canon-europe.com/lenses/ef-m/ to za mało , aby ciągnąć w zasadzie już zamknięty system bez możliwości dopięcia szkieł RF na których skupia się teraz cała produkcja.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Czemu sądzisz, że ciąży, bo Ty nie kupiłeś i nie zamierzasz?
    ile jest planowanych nowych korpusów i nowych szkieł na mocowanie EF-M ? ile jasnych stałek , które potrafiłyby skusić klientów ?

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    inię M prędzej zjedzą telefony niż linia R.
    to już się dzieje
    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-07-2020 o 12:25
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #14
    Bywalec Awatar aciek_l
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Poznań, Częstochowa
    Wiek
    35
    Posty
    213

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Wiadomo coś o dacie premiery RF50 1.8? Liczyłem, że będzie teraz w lipcu.

  5. #15
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Na system M jest siła złego. Telefony, zbyt wiele linii bagnetów. Nikon 1 zamknęli, a tam też były fajne obiektywy.
    Oczywiście, że zdecyduje sprzedaż, a na razie ona może być całkiem OK. Bo na razie jest jeszcze mało sprzedanych bezlusterkowców serii R. Jeśli sie pojawi cropowy R także w wersji budżetowej to M zacznie mieć mocną wewnętrzną konkurencję i sprzedaż będzie spadała, a linię zamkną.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    @aciek_l

    "Spodziewam się, że zarówno RF 50 mm f / 1.8 IS STM, jak i RF 70-200 mm f / 4L IS USM zostaną ogłoszone pod koniec sierpnia lub na początku września, ale na razie nie potwierdziłem tego." https://www.canonrumors.com/whats-next-from-canon-5/

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez aciek_l Zobacz posta
    Wiadomo coś o dacie premiery RF50 1.8? Liczyłem, że będzie teraz w lipcu.
    wg CR

    I expect that both the RF 50mm f/1.8 IS STM and RF 70-200mm f/4L IS USM will be announced in late August or early September, but I have not confirmed that as of yet.

    Praktycznie więc, jak dobrze pójdzie, to do kupienia będzie w 2021 r.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  8. #18
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na system M jest siła złego. Telefony, zbyt wiele linii bagnetów. Nikon 1 zamknęli, a tam też były fajne obiektywy.
    Oczywiście, że zdecyduje sprzedaż, a na razie ona może być całkiem OK. Bo na razie jest jeszcze mało sprzedanych bezlusterkowców serii R. Jeśli sie pojawi cropowy R także w wersji budżetowej to M zacznie mieć mocną wewnętrzną konkurencję i sprzedaż będzie spadała, a linię zamkną.
    Jasne i Canon sam sobie tę konkurencję stworzy - naprawdę szacun Panowie za te rozkminy . Jakby ta firma miała takich marketingowców to by dawno poszli z torbami .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jasne i Canon sam sobie tę konkurencję stworzy - naprawdę szacun Panowie za te rozkminy . Jakby ta firma miała takich marketingowców to by dawno poszli z torbami .
    Koniecznie przekaż swoje przemyślenia Minolcie, Olympusowi, Samsungowi i Nikonowi (seria Nikon 1)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-07-2020 o 13:21
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Jedynym sensownym powodem ubicia bezlusterkowców EF-M jest ich niekompatybilność z obiektywami RF.
    Penie znalazło by się sporo ludzi chcących wykorzystać np. RF 100-500, RF 600 czy RF 800mm na napakowanej matrycy 32mpix aps-c.
    Ale to wtedy nie ma sensu. Ja kupiłem m50 bo jest małe (szczególnie z m22/2) i EWENTUALNIE mogę podpiąć pod niego EF jakie mam. Pewnie ten system kiedyś ubija ale to za długie lata (bo zezra go komórki albo implanty w oczach). Większość ludzi kupuje M bo są małe (zarówno ci jako jedyny aparat i zarówno ci co mają duże dslr FF). Jego wielkość też powoduje, że ma upierdliwa wygodę jeśli nie używasz lcd. Większe APSC na RF to inny "target" (i mam wrażenie, że Canon chętniej go skonwertuje na FF).
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 16-07-2020 o 13:29

Strona 2 z 120 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •