Strona 11 z 120 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1194

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #101

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Też trzymam kciuki za M-ki, ale po prostu przestaną produkować nowe szkła i aparaty zamykając system (game over). Wypuszczą kolejne budżetowe FF z mocowaniem RF https://www.canonrumors.com/a-budget...f-of-2021-cr2/ w 2021 za 999 USD, to i z marszu umieszczą w nim za chwilę matrycę APS-C 32 Mpix , bo ich oczkiem w głowie jest sprzedaż wyłącznie szkieł RF , na których zbijają teraz wielką kasę (Ilość nowych patentów przyprawia o zawrót głowy, podobnie jak ceny RF).
    Canon sobie może chcieć, ale liczą się możliwości nabywcze, bardzo ograniczone w przypadku circa 3/4 planety. Te 3/4 nawet nie myślą o kupnie czegokolwiek z bagnetem RF (jeśli w ogóle fotografia im w głowie), bo ich na to zwyczajnie nie stać. Ergo Canon może im wciskać dowolnie drogie zabawki z bagnetem RF, ale prawdopodobieństwo, że coś im sprzeda jest niewielkie. Nie wierzę więc, że Canon ograniczy ofertę do obłędnie drogich zabawek (niechby nawet z matrycą APSC) z bagnetem RF. MUSI mieć coś, na co będzie popyt wśród uboższej części świata i nie będzie kosztowało więcej niż 1000 dol. Trzymam się tej nadziei jak pijany latarni.

  2. #102
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez bzdura1979 Zobacz posta
    Canon sobie może chcieć, ale liczą się możliwości nabywcze, bardzo ograniczone w przypadku circa 3/4 planety. Te 3/4 nawet nie myślą o kupnie czegokolwiek z bagnetem RF (jeśli w ogóle fotografia im w głowie), bo ich na to zwyczajnie nie stać. Ergo Canon może im wciskać dowolnie drogie zabawki z bagnetem RF, ale prawdopodobieństwo, że coś im sprzeda jest niewielkie. Nie wierzę więc, że Canon ograniczy ofertę do obłędnie drogich zabawek (niechby nawet z matrycą APSC) z bagnetem RF. MUSI mieć coś, na co będzie popyt wśród uboższej części świata i nie będzie kosztowało więcej niż 1000 dol. Trzymam się tej nadziei jak pijany latarni.
    W 2021 Canon będzie miał już trzy budżetowe korpusy z serii R: obecny RP, jego następca wyceniany na 999 USD oraz R z matrycą APS-C, tak więc będzie to ukłon dla trzymających się latarni Będzie jak z drukarkami Kup tanio drukarkę, a my zarobimy na drogich tuszach do niej Czytaj nowych "misiach" z mocowaniem RF. Uwierz, że dobra luksusowe i aparaty profi typu R5 za 2k zł sprzedawać się będą na pniu i to bez trzymania się latarni Dla mnie cena 8k zł za korpus jest zaporowa, ale też wszystko co potrzebne można w niej znaleźć
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-09-2020 o 11:15
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #103
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wadowice
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Logicznym wydaje się sprowadzenie wszystkiego do jednego bagnetu RF. Nie oszukujmy się, Canon na tym zarobi. Wystarczy, że żaden z producentów jak Sigma czy Tamron póki co nie produkuje obiektywów RF, z powodów o których to wielokrotnie pisano. Ma monopol w tej chwili. Dlatego tez wprowdazenie APS-C z bagnetem RF to dla niego czysty zysk. Choćby i body kosztowało mniej, to odbije na szklarni (ceny póki co mocno zaporowe), a dla mniej zamożnych pozostaje ciemnica.

    Będąc amatorem fotografii wszedłem w system M wraz z M50. Nie uważam, aby ten system miał szybko zniknąć z rynku. Canon zapowiedział wprowadzenie nowych body, z technologiami z R - IBIS itp. Myślę, że ma w tym jakiś większy cel bo inaczej po co miałby to robić? Produkować nowe body do martwego systemu? Nie wydaje mi się. System M ma wiele fajnych szkiełek i tak na prawdę dla amatora jest praktycznie wszystko co potrzebne, za stosunkowo nieduże pieniądze. Są świetne 22mm, 32mm, 11-22mm, świetne stałki sigmy chocby 56mm czy 16mm. Brakuje jedynie sensownego spacer zooma i uczciwego teleobiektywu. Co potrzeba więcej amatorowi? Wszystkie te obiektywy można spakować do jednej torby i wydać mniej, niż za samo body R. Kibicuje Mkom, bo APS-C RF na pewno nie będzie tak kompaktowe jak M. A to jest jego główna zaleta.
    EOS M50 | EF-M 15-45 3.5-6.3 | EF-M 22 2.0 | EF-M 11-22 4.0-5.6
    EOS RP | RF 24-105 4.0 L | RF 35 1.8 | EF 85 1.8

  4. #104
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Canon EOS R, ale z mniejszą matrycą APS-C. Taki aparat mamy zobaczyć w przyszłym roku
    https://spidersweb.pl/2020/09/canon-eos-r-aps-c.html

    Oznaczałoby to rozpoczęcie nowej linii bezlusterkowców klasy APS-C, a pamiętajmy, że taka linia już istnieje.

    Tia... jakoś nie wierzę , że Canon będzie ciągnął równocześnie linię EOS R i EOS M oraz nową EOS R-M mając jeszcze DSLR FF i DSLR APS-C. Pięć linii może trudne do utrzymania, ale sprawdza się to, że wszystkie siły zamierza skupić na tym , aby tworzyć nowe "misie" RF (porzucając mocowanie EF i M. Tak więc nie należy się za bardzo spodziewać nowych szkieł EF i M). Czyli wypuści zapewne ostatni z serii EOS M7 i zakończy tą linię produkcyjną definitywnie. Wg Canonrumors https://www.canonrumors.com/further-...-eos-m-system/ system EOS-M zostanie zamknięty już w 2021 roku.
    Plotki o APSC pojawiają się od premiery RF - co zrozumiałe. Moim zdaniem z jednej strony racjonalne byłoby doprowadzenie do sytuacji żeby był jeden bagnet. Będzie to trudne nie tylko ze względu na eMki. Z drugiej strony podnoszony jest argument o kompaktowości eMek.... i słusznie bo zrobienie kompaktowych szkieł do RF może być bardzo trudne.
    Drugi aspekt to kwestia sprzedaży i cen, a tu wedle różnych źródeł eMki robią robotę w wielu krajach.
    Jednak jeśli Canonowi dopina się finansowo utrzymywanie kilku systemów to nie widzę powodu żeby to mieli zmieniać.

    Moim zdaniem przed Canonem czas trudnych decyzji, bo jak to źle rozegrają to te 45% udziałów w rynku może stopnieć.

    BTW: przy okazji przeniosłem do właściwego wątku .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #105
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    BTW: przy okazji przeniosłem do właściwego wątku .
    Dziękuję! jakoś nie mogłem go znaleźć.

    Rozsądek podpowiada skupić się wyłącznie na jedynym bagnecie. Serce podpowiada, że w przyszłości od czasu do czasu zrobią jeszcze coś na bagnety EF i M. Obaczymy , co przyszły rok nam przyniesie. Ale obstawiam też jakieś ruchy przed świętami.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-09-2020 o 17:56
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #106
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dziękuję! jakoś nie mogłem go znaleźć.

    Rozsądek podpowiada skupić się wyłącznie na jedynym bagnecie. Serce podpowiada, że w przyszłości od czasu do czasu zrobią jeszcze coś na bagnety EF i M. Obaczymy , co przyszły rok nam przyniesie. Ale obstawiam też jakieś ruchy przed świętami.
    Mają być jeszcze premiery w tym roku więc to na pewno coś powie o przyszłości.
    Poza tym ja jednak obstaję przy tym że całkiem możliwy jest scenariusz utrzymywania kilku systemów. Wręcz może być tak, że ekonomicznie będzie to miało spore uzasadnienie. Wtedy bym się nie zdziwił jakby RF był drogim wypasionym systemem dla zawodowców, a eMki taniochą dla amatorów. Czyli końcowo może być zupełnie odwrotnie niż niektórzy wróżą. M zamiast się zwijać będzie systemem rozbudowywanym.
    BTW: to wcale nie wyklucza APSC pod RF ale to będzie bardziej odpowiednik EOSa 7D niż 77D
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 04-09-2020 o 18:08
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #107
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    BTW: to wcale nie wyklucza APSC pod RF ale to będzie bardziej odpowiednik EOSa 7D niż 77D
    Jak do R6 wsadzą matrycę APS-C 32 Mpix z Emki to będzie właśnie nowe 7D III. Nazwą to R7 i będzie hit o ile puszczą go za nie więcej niż 8k zł. Choć znając Canona nie zejdą poniżej 10k zł.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Jest szansa na fajne tele do M:
    https://www.canonnews.com/canon-pate...mirorless-zoom
    Może będzie dobry optycznie zoom tele do M?
    45mm na szerszym końcu to dobry ruch. 55mm w M55-200 jest za wąsko.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #109
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Tak więc tego...

    Canon RF 14-21mm f/1.4L USM https://www.canonrumors.com/is-the-u...fMEwW9nz0ilax4

    Obstawiam cenę 4.000 EURO
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #110
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    gdyby jeszcze nie było to są plotki na temat R5 w wersji o wysokiej rozdzielczości (tak tak R5 nie ma wysokiej rozdzielczości - zawsze to podejrzewałem)
    https://www.canonrumors.com/the-cano...f-testers-cr2/

Strona 11 z 120 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •