Godox X1T-C TTL i lampa Canon 420EX

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Mohinder
    Uzależniony
    • 2019
    • 580

    #1

    Godox X1T-C TTL i lampa Canon 420EX

    Witam
    Posiadam transmiter jak w tytule oraz lampę Canona 420EX. Wiem, że nie współpracuje ten zestaw ze sobą ale pytanie jest takie. Czy jeśli dokupię jeszcze jeden taki transmiter i postawię w nim ową lampę czy uda się ją wyzwolić z transmitera na aparacie?
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano
  • gnd
    Uzależniony
    • 2013
    • 709

    #2
    Odp: Godox X1T-C TTL i lampa Canon 420EX

    Dlaczego ma nie działać?

    Komentarz

    • r_m
      Pełne uzależnienie
      • 2009
      • 2418

      #3
      Odp: Godox X1T-C TTL i lampa Canon 420EX

      Np. z powodu niedostatecznie dobrego "zhackowania" i przetestowania odbiornika z tak starymi modelami lamp (teoretycznie powinno). [MENTION=60543]Mohinder[/MENTION] - potrzebujesz lampy zdalnej działającej wyłącznie w TTL (420ex nie ma trybu M, wyzwalacz prawdopodobnie jej tego nie zapewni)?

      Komentarz

      • Mohinder
        Uzależniony
        • 2019
        • 580

        #4
        Odp: Godox X1T-C TTL i lampa Canon 420EX

        już doczytałem o tym właśnie. Szukałem lampy która by mi odpowiadała jako lampa "gasząca słońce" jak gdzies wyczytałem. Będzie głównie używana w plenerze i chyba wybór padł na AD200 Godoxa. Ona już obsługuje chyba wszystko co potrzebne.
        https://www.photographer-limerick.com/
        Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

        Komentarz

        • Nozanu
          Uzależniony
          • 2010
          • 656

          #5
          Odp: Godox X1T-C TTL i lampa Canon 420EX

          Aż mnie to ruszyło, po przejściu na 6D moje lampy leżą bezczynnie a zawsze robię pod słońce. Lepiej nastawić się na 100iso i te 1-2EV wyciągane z cieni niż tworzyć zapomniany już obrazek gdzie niebo robi się wieczorne a dalszy plan to czernie i tylko twarze świecą jak morskie latarnie w mroku.
          Ostatnio edytowany przez Nozanu; 35508.

          Komentarz

          • cosinus
            Początki nałogu
            • 2012
            • 261

            #6
            Odp: Godox X1T-C TTL i lampa Canon 420EX

            Zamieszczone przez Nozanu
            Aż mnie to ruszyło, po przejściu na 6D moje lampy leżą bezczynnie a zawsze robię pod słońce. Lepiej nastawić się na 100iso i te 1-2EV wyciągane z cieni niż tworzyć zapomniany już obrazek gdzie niebo robi się wieczorne a dalszy plan to czernie i tylko twarze świecą jak morskie latarnie w mroku.
            Oplułeś mi monitor kawą.
            Ex Nikon, w tym analog.
            70D (zestaw APSC do srzedania, korpus 50tys zdjeć) , 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8.
            Mobilnie Olympus EM5 / Lumix z zestawem

            Komentarz

            Pracuję...