Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 174

Wątek: Canon RF 85mm F2 Macro IS

  1. #71
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Panowie nie oszukujcie się, 85/2 macro to jest do zastosowań-MAKRO. Użycie go do portretu jest ograniczone do głowy i ew. popiersia. Przy całej sylwetce w kadrze to już musi być min.f1,4 aby odseparować tło.

    Cały problem polega na tym że na pełnej dziurze obiektyw musi zapewnić ostrość tam gdzie trzeba i nie razić swoimi wadami, a to pozostawia na placu boju tylko jednego zawodnika- C EF85/1,4Lis.
    Natomiast w zastosowaniach dalekich od "reporterki" przy mocnym napinaniu się może mu dorównać a nawet wyprzedzić f1.2 ale to tylko w rękach autentycznie doświadczonego fotografa. Lustro czy bezlustro nie ma aż takiego znaczenia.
    Bardzo podoba mi się Twój post. Tak właśnie należy postrzegać ten obiektyw, jako obiektyw makro z opcją wykonywania zdjęć portretowych.

    Ja miałem z nim kontakt już na jesieni 2020 roku, i na forum CR opublikowałem swoje wrażenia z tego kontaktu https://translate.google.com/transla...%23post-871866

    W sumie powinienem tam jeszcze wspomnieć o jego szybkości pracy, ale od tamtego momentu pojawiło się już kilka porządnych recenzji na YouTube (jak chociażby ta poniższa) więc nie ma to sensu.


  2. #72
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Do godziny 11 27.02.2021 jest za 2999 zł https://www.pepper.pl/promocje/obiek...omment-6495691
    Ponoć taniej nie było?

  3. #73
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Krótka opinia osoby, która na Canonie zna się jak nikt (napisał też książkę „Canon EOS System”): https://towarzystwonieustraszonychso...-pierwsze.html

    "Weźmy najpierw na warsztat model Canon RF 85 mm f/2 Macro IS STM: niby wszystko się zgadza bo mamy tańszą alternatywę dla Canona RF 85 mm f/1,2L, ale jak na jasność f/2 obiektyw nie jest ani mały ani lekki, a powiększenie 0,5x to jednak nie jest prawdziwe makro; nie ma też uszczelnień i i jakość wykonania jest przeciętna."

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Do godziny 11 27.02.2021 jest za 2999 zł https://www.pepper.pl/promocje/obiek...omment-6495691
    Ponoć taniej nie było?
    No , ale 3k zł za szkło f/2,0 to nie jest tanio. Tanio byłoby 1k zł. Do tego szkła każdy podchodzi jak do jeża i sumarycznie nikt go nie kupuje.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Panowie nie oszukujcie się, 85/2 macro to jest do zastosowań-MAKRO.
    ???
    Canon RF 85mm F2 Macro IS - to nie jest szkło MAKRO!

    Prawdziwe MAKRO to jest np. szkło Tokina AT-X 90mm f/2.5 Macro z możliwością uzyskania skali odwzorowania 1:1 z extenderem macro, które mam i używam , bo ma genialny bokeh do portretu! Jakby ktoś nie słyszał o nim: "wyjątkowy, jeden z bardziej znanych obiektywów makro o wybitnej ostrości, kolorystyce i kontraście uzyskiwanych obrazów o ponadprzeciętnej rozdzielczości o pięknym rozmyciu tła". I to jego warto szukać do Canonów R, jeśli ktoś szuka szkła portretowego z Makro i chce mieć dwa w jednym.



    Opis mkamelg:

    Co mi się nie podobało po pierwszym kontakcie z tą soczewką?

    1. Przede wszystkim wystający tubus, który jest tak delikatny, że gdy przypadkowo oparłem go na udzie, schował się i silnik obiektywu zaczął wydawać dziwne dźwięki. Uważam, że jest zdecydowanie delikatniejszy niż tuba znana mi z obiektywów, które mam, jak EF 40mm f / 2.8 STM i EF 50mm f / 1.8 STM.

    2. Zamontowanie filtra kołowego (w moim przypadku Hoya Fusion Antistatic Protector, waga 22 gramy) powoduje niepełne schowanie tubusu po wyłączeniu aparatu. Pozostało około 1 mm do ukrycia, a rurkę można popchnąć ręką. Po odkręceniu filtra i powtórzeniu całej operacji problem ten nie występuje.

    3. Silnik obiektywu działa nawet podczas przeglądania zdjęć na tylnym ekranie LCD. Słychać, że stabilizacja się zatrzymała, ale silnik nadal pracuje. Czy tak ma być, czy może to wada konkretnego obiektywu? Jeśli np. Mam obiektyw EF 28mm f / 2.8 IS USM ze stabilizacją na załączonym adapterze, stabilizacja jest zatrzymywana i wtedy silnik jest całkowicie wyłączany podczas oglądania zdjęć na tylnym ekranie LCD. *

    4. Silnik obiektywu pracuje dość głośno, a jego normalną pracę trudno odróżnić od pracy z włączoną stabilizacją. Przy włączonej stabilizacji pojawiają się dodatkowe dźwięki (w postaci standardowych zgrzytów i pisków), ale te dodatkowe dźwięki są na tyle ciche, że ciężko stwierdzić bez patrzenia na włącznik stabilizacji, czy jest włączony, czy nie.

    5. Mój lewy palec wskazujący zawsze ląduje w miejscu, w którym wysuwa się rurka, czasami przypadkowo blokując jej wyprost i / lub wycofanie. Osłona obiektywu rozwiązałaby ten problem, ponieważ ten palec wylądowałby na niej.

    6. Przy założonej osłonie obiektywu obiektyw przestanie być dość zwarty. Długość obiektywu wynosi 90,5 mm, a długość dedykowanej osłony obiektywu (symbol ET-77) to 53,3 mm, co daje łącznie 143,8 mm (nieco ponad 14 cm). Wymiary wziąłem ze sklepu B&H.

    W Polsce jest sobota czasu lokalnego. Właśnie wróciłem do domu z wizyty w lokalnej paczkomacie, skąd przesyłkę zwrotną wysłałem do sklepu, w którym kupiłem ten obiektyw.

    * Konsultowałem się w tej sprawie z właścicielem obiektywu RF 24-105mm f / 4L IS USM i tak samo zachowuje się jego obiektyw. Najwyraźniej tak właśnie powinno być według Canona.

    Praktycznie rzecz biorąc to Canon RF 85mm F2 Macro IS jerst szkłem wyprodukowanym zupełnie dla nikogo. Ani do portretu, ani do makro, ani w w domu, ani w plener. Taki ersatz i zapchajdziura systemowa.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-02-2021 o 09:09
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #74
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Nawiasem pisząc 1000x bardziej wolałbym kupić za tą samą cenę Sigmę A 105mm f2.8 DG Dn Macro niż ersatz Canona RF 85mm F2 Macro IS

    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #75
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    No to zmuś Sigmę do wypuszczania wreszcie pod RF.

  6. #76
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    No to zmuś Sigmę do wypuszczania wreszcie pod RF.
    Trochę mnie dziwi, że walą cały czas serię DG DN pod mocowanie Sony i nie robią pod RF i Nikona Z. Nie wiem jak Nikon, ale może Canon w jakiś znany tylko sobie sposób wszedł w spór z nowym mocowaniem z Sigmą.

    BTW - Nowe szkła Sigmy DG DN już w drodze https://www.dpreview.com/news/840290...s-in-the-works Tak więc obaczymy.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-02-2021 o 10:26
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #77
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    No to zmuś Sigmę do wypuszczania wreszcie pod RF.
    Jak już Sigma wypuści to szkło to będzie można stwierdzić zgodnym chórem, że f/2.8 to nie jest f/1.4 i jako takie jest bezużyteczne.
    Przy panującej "estetyce" szkło 85/2 nie ma szans. Ani cena, ani budowa, ani firma ani inne frykasy nie pomogą. f/1.4 to "minimum socjalne"
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #78
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Ja się skusiłem bo zredukuje mi 2 szkła w 1 nie za ciężkie. Najbardziej mnie martwi AF, jak będzie zły to zwrócę.

  9. #79
    Uzależniony Awatar Robert Dy
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Świątniki Górne
    Wiek
    57
    Posty
    556

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Ja też się skusiłem i nie zamierzam sprzedawać. Dla moich celów w zupełności wystarcza. Sadzę że Ci którzy przesiądą się z EF 1.8 będą zadowoleni. Robiłem ostatnio 2,5 roczne dziecko na placu zabaw. Wszystkie trafione i super ostre od f/2.0 z ładnym rozmyciem. Nie odczuwam w użytkowaniu tych wad które zostały wymienione w poprzednich postach. Być może kiedyś wymienię na RF 1.4 jeżeli Canon wyprodukuje i nie będzie za ciężki. Nie będę przekonywał tych co potrzebuje głównie zakresu 1.2 - 1.4 bo tego zakresu ten obiektyw po prostu nie ma i są inne szkła do wyboru.
    EOS R, EF 16-35 f/4L IS, EF 24-70 f/2.8L II, RF 50 f/1.8 STM, RF 85 f/2.0 IS, EF 100 f/2.8L IS, EF 70-200 f/4L IS, 580EX II, Manfrotto: Befree Carbon, 055XPROB, 488RC2

    flickr, Facebook

  10. #80
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Ząbki
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez Robert Dy Zobacz posta
    Ja też się skusiłem i nie zamierzam sprzedawać. Dla moich celów w zupełności wystarcza. Sadzę że Ci którzy przesiądą się z EF 1.8 będą zadowoleni. Robiłem ostatnio 2,5 roczne dziecko na placu zabaw. Wszystkie trafione i super ostre od f/2.0 z ładnym rozmyciem. Nie odczuwam w użytkowaniu tych wad które zostały wymienione w poprzednich postach. Być może kiedyś wymienię na RF 1.4 jeżeli Canon wyprodukuje i nie będzie za ciężki. Nie będę przekonywał tych co potrzebuje głównie zakresu 1.2 - 1.4 bo tego zakresu ten obiektyw po prostu nie ma i są inne szkła do wyboru.
    Napisz proszę czy AF jest rzeczywiście wolniejszy od EF 85 F 1,8

Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •