Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 174

Wątek: Canon RF 85mm F2 Macro IS

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    To była premiera widmo albo może canon zrezygnował z wprowadzenia tego obiektywu na półki
    Miał być od 1.10.2020 ale chyba nie dadzą rady.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Na dpreview pojawiła się informacja o chwilowym zamknięciu niektórych fabryk tamrona. Wszyscy teraz robią na pół gwizdka, bo nie ma za bardzo zbytu.

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    w nawiązaniu do szkieł makro - to 30-tego września premierę będzie miała nowa Sigma 105mm F2.8 DG DN MACRO Art za $ 799 (DN , czyli konstrukcja pod bezlustra).

    https://www.sonyalpharumors.com/leak...mm-f-2-8-lens/
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-09-2020 o 22:55
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #34

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    https://youtu.be/O7zyv_Iym00

    Porównanie do rf85 1.2 i ef 85 1.8

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    https://youtu.be/O7zyv_Iym00

    Porównanie do rf85 1.2 i ef 85 1.8
    Dzięki. Ostrość super. Idealny rozmiar. AF jak widać współpracuje dużo lepiej niż w starszym ef85. Tylko ten bokeh od razu widać, że rozmyte punkty świetlne wychodzą mniejsze niż nawet w wersji EF. Musze jeszcze obejrzeć trochę sampli.

    Swoją drogą nikt nie potrafi dobrze przetestować szkła portretowego. Przecież sposób rozmycia jest tu bardzo ważny. Tego obiektywu nie kupuje się do krajobrazu, sportu, czy nawet makro, które jest tu miłym dodatkiem. Kupujemy je głównie żeby fotografować ludzi. Chciałbym zobaczyć zdjęcia: z całą sylwetką, od kolan, od pasa, popiersie, sama twarz, z tłem blisko obiektu, daleko, z rozmyciem przedmiotu przed obiektem, za obiektem, z roślinnością w tle, z pomieszczeniami w tle, w mieście nocą. Po co mi zdjęcia makro z 2mm głębią ostrości, jakieś linijki itd. Gordon to sympatyczny człowiek, ale test nastawiony głównie na właściwości techniczne.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #36

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Z tego co zobaczyłem na razie w sieci to widać, że technicznie obiektyw bardzo przyzwoity ale rozmycie mi się średnio podoba.

    Na ten moment najblizej mi do do 85l II, szkoda tylko że tak pokracznie wyglada z adapterem.

    Na ten moment drugie szkło z okolic 1.8 jest w rf gorsze na moj gust niż konkurencja z. Ale pewnie canon wie co robi.
    Ostatnio edytowane przez RobertoM ; 19-10-2020 o 21:39

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta

    Swoją drogą nikt nie potrafi dobrze przetestować szkła portretowego. Przecież sposób rozmycia jest tu bardzo ważny. Tego obiektywu nie kupuje się do krajobrazu, sportu, czy nawet makro,.
    powiedzialnbym , ze obiektyw "macro " kupuje sie glownie ze wzgledu na zastosowanie macro.
    nie sa zalecane w sensie tradycyjnego pojecia do portretu , gdyz zbyt kontrastowe , zbyt ostre , bezplciowe rozmycie jako , ze sa dobrze skorygowane.
    chodzi tutaj raczej o ostrosc , wiernosc odwzorowania a mniej o walory artystyczne , ktore sa raczej obiektywnie niemierzalne.

    c100L macro tez nie jest koncypowany do portetu , nawet na poczatku w opini userow byl odradzany .


    obiektywy macro winny max rozdzilczosci osiagac raczej na niewielkich odleglosciach - dla nich winny byc optymalizowane.

    Ostatecznie jest to rzecz gustu , ale od obiektyu macro nie oczekiwalbym pieknego bokeh gdyz on jest skutkiem Jakis tam niedoskonalosci w korekcji obiektywu - dokladnie to czego Unika sie w obiektywach macro.
    jasne uzywac mozna , ale nie pod tym katem ocenialbym ten obiektyw , tak jak obiektywu portretowego nie ocenialbym przez to jak zachowuje sie w macro. Slowem ocenialbym pod tym katem zastosowania , do jakiego zostal przeznaczony.

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    85/2 do bezlustra ważący zaledwie 500 g ? O rety, w tym Canonie nieźle ćpią
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #39
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    85/2 do bezlustra ważący zaledwie 500 g ? O rety, w tym Canonie nieźle ćpią
    Ale ze za lekki?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale ze za lekki?
    30g cięższy od Z85/1.8 ale ma IS i jest macro.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •