Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 174

Wątek: Canon RF 85mm F2 Macro IS

  1. #101
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2022
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    35
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Dzięki. Obiektyw zamówiłem.

  2. #102
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Jest delikatny. Upadł mi na bagnet, ten się wygiął ale da się go zapiąć z większym oporem. Niestety silnik pracuje głośniej. Była założona osłona przeciwsłoneczna, ale widać sam wstrząs wystarczył.

    Gwarancja tego nie uzna, gdzie to najlepiej wysłać do naprawy?

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    CSI na Żytniej. Wyślij w ramach gwarancji. Możliwe, że policzą coś taniej.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #104
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Zakupiłem ten obiektyw przed dwoma dniami razem z 16, 35 i 50tką Zniżka sklepu + cashback Canona sprawia, że cena tego szkła zbliżyła się do 2k i jak dla mnie jest to granica sensowności dla tego szkła. Alternatywą w tej cenie na teraz jest chyba jedynie Viltrox oraz staruszek EF 1.8, którego także posiadam, więc jak będę miał dłuższą chwilkę to podzielę się spostrzeżeniami z porównania obu.

    Na teraz moje gorące przemyślenia:
    - zmieniłem 5tkę na bezlustro z nadzieją, że pojawią się dość proste, małe obiektywy. Jedynym "normalnym" małym jest obecnie tylko 50 1.8 (który zawsze taki był). Pomijam 16tkę, bo on jest powiedzmy dość specyficzny. Z 5tką używałem starego 35/2 (tego starego małego) oraz klasycznego 85 1.8. Nowa 85tka w porównaniu do starej jest po prostu duża. To co zaoszczędziłem w wielkości na body odebrał mi w tym momencie obiektyw. Wielkość starej 85tki była w sam raz, a zamiana pod względem wielkości jest po prostu bez sensu (stary EF z adapterem jest takiej wielkości jak nowy obiektyw) - o tym zresztą można sobie poczytać.
    - obiektyw wydaje się być bardzo ostry od pełnej dziury. Stara 85tka była spoko, ale tu jest na pierwszy rzut oka dużo ostrzej
    - AF - przebieg pełnej skali nie jest szybki, to prawda. Trzymając się danej odległości w pobliżu jest po prostu OK. Hałasu nadmiernego też raczej nie ma, muszę posłuchać może raz jeszcze. Tak więc na szybko nie zauważyłem drastycznej różnicy w takim typowym zastosowaniu pomiędzy tym obiektywem a starą 85tką na USMie, której nigdy nie uznawałem za nadmiernie szybką (na wesela się nadawała średnio, tam gdzie 35tka wymiatała jak diabeł i to na starej 5tce)
    - bokeh/separacja tła. Mam wrażenie, że jest gorzej niż na starej 85tce i chyba nie chodzi tu tylko o te 0.2 różnicy w świetle (może to przez macro, nie znam się). Bardzo ładnie wygląda na wąskim portrecie, szerokim, nieźle sylwetka 3/4, jednak ujęcie w poziomie przy całej sylwetce nie wygląda już porażająco jeżeli mamy nieopodal tło. Mam subiektywne wrażenie, że stara 85tka radziła sobie trochę lepiej...ale to wrażenie na szybko.
    - budowa - same wykonanie jest OK, stara 85tka miała jednak wewnętrzne ogniskowanie, co uważam za ogromny plus. Z drugiej strony...może po części to przez...
    - macro, nawet te x0.5 daje trochę możliwości zabawy w porównaniu do starego obiektywu
    - IS - jest tam nie było...może się przyda przy zabawie w video

    Czy jestem póki co zadowolony? 85tka była moją ogniskową od święta (może dlatego, że stara 5tka średnio sobie z nią radziła). Stary EF zaczął wreszcie działać z R6, nową 85tkę kupiłem z ciekawości i tylko dlatego, że można było urwać z ceny. Tak czy inaczej nie jest to moja wymarzona 85tka i póki co moje odczucia są nijakie, przede wszystkim z racji rozmiaru...i jakoś te światło 2.0 w porównaniu do 1.8 na papierze psuje samopoczucie :P
    5d+35+85, r6+16+35+50+85, torba gratów

  5. #105

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cena rf85 macro jest teraz dość znośna patrząc na możliwości tego obiektywu.
    Jednak cały czas zastanawiam się czy nie kupić używanej ef85 1.2 zamiast tytułowego szkła.

  6. #106
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Cena rf85 macro jest teraz dość znośna patrząc na możliwości tego obiektywu.
    Jednak cały czas zastanawiam się czy nie kupić używanej ef85 1.2 zamiast tytułowego szkła.
    Miałem kilka lat 85L i optycznie to szkło jest totalną petardą. Flary przy odpowiednim świetle, ostrość, plastyka i "jasność" zdjęć... jedyne wady to wolny AF i waga, ale coś za coś. Dziś mam rf 85. Taka wydmuszka trochę. Optycznie daleko jej do eLki jednak ma szybszy af, macro i dużo lżejszy. Nie wiem do czego Ci to szkło. Jak portret to 85L na pewno Cię nie rozczaruje, jak repo plus macro to RF85

  7. #107

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Właśnie potrzebuje pod typowe portrety. Robione bez pośpiechu wiec wolny af mi nie przeszkadza. Waga i rozmiar owszem

  8. #108
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Właśnie potrzebuje pod typowe portrety. Robione bez pośpiechu wiec wolny af mi nie przeszkadza. Waga i rozmiar owszem
    To ja bym brał eLkę

  9. #109

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Dzięki za opinie

  10. #110

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    To ja bym brał eLkę
    Lka to zawsze lepszy wybór, nie zawsze jednak jest sens żeby dopłacać, wszystko zależy od tego czego ktoś potrzebuje.
    Fotografia produktowa - www.artgeko.pl

Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •