Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 174

Wątek: Canon RF 85mm F2 Macro IS

  1. #161
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 139

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    też nie wiem, ale suma sumarum gdy sprzedam EF ten obiektyw wyjdzie mnie pińcet zł, więc pewnie na wszelki wypadek zostanie
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #162
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    też nie wiem, ale suma sumarum gdy sprzedam EF ten obiektyw wyjdzie mnie pińcet zł, więc pewnie na wszelki wypadek zostanie
    Ja mam na wszelki wypadek ponad 20 obiektywów, których wcale nie używam, i to mnie leczy z chęci posiadania jeszcze jakiegokolwiek innego.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #163
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Mam pytanko do użytkowników RF85. Zastanawiam się nad zakupem tego szkła jako uzupełnienie RF70-200 - celuję w portrety. To że będzie różnica w rozmyciu tła między tymi obiektywami to wiadomo ale czy aż tak duża żeby amatorskie fotki się jakoś różniły? Druga sprawa to ew jest jeszcze Viltrox RF85 f1.8 - ktoś miał do czynienia? Jak ogólnie wypadają Viltroxy jakościowo? Nie miałem nigdy typowej portretówki dlatego mam wątpliwości czy warto inwestować.
    Ostatnio edytowane przez Galipette ; 13-12-2023 o 09:33
    Dawniej: Fuji S7000 - Olympus E500 - Fuji S100Fs - Fuji Finepix S200 EXR - Olympus XZ-2 - Canon M5 - Canon 40D - Canon 6D I Obecnie: Canon EOS R - Canon RF 35 - Canon EF 50 1.4 - Canon RF 70-200 F4 L - Sigma 150-600 C, Olympus OM-D E-M10 mark III + sigma 19 2.8 Art + Olympus 45 1.8 https://www.facebook.com/JacekKozlowskiFotografia

  4. #164
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 970

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    roznica miedzy EF 70-200/4 a EF 85/1.8 w obrazowaniu jest ogromna. dwie dzialki przy tej ogniskowej daja spora roznice w rozmyciu. poza tym EF 85/1.8 to szklo z bardzo przyjemnym nie za duzym mikrokontrastem, ktore daje bardzo plastyczny obrazek z neutralnym odwzorowaniem nieostrosci.

    jak jest w RF to nie wypowiem sie. mam wrazenie, ze teraz juz nie robia takich stalek jak wczesniej i one wszystkie musza miec teraz spory mikrokontrast, zeby robic dobre wyniki testow "gazetowych". to sie zreszta pokrywa z samplami ktore z RF 85/2 widzialem.

    ja bym z ww. dwojki do portretu wybral EF 85/1.8. tanio, swietny obrazek wlasnie do portretu i wiadomo, ze zaden update firmware'u nie bedzie musial byc cofniety
    www albo tez flickr

  5. #165
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 139

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    ale czy aż tak duża żeby amatorskie fotki się jakoś różniły? Druga sprawa to ew jest jeszcze Viltrox RF85 f1.8 - ktoś miał do czynienia? Jak ogólnie wypadają Viltroxy jakościowo? Nie miałem nigdy typowej portretówki dlatego mam wątpliwości czy warto inwestować.
    co do rozmycia, będzie to Prze-paść
    kupisz jasną stałkę i sam się będziesz zastanawiał jak możesz żyć z f4 mam to za każdym razem gdy podpinam 85, prawie nigdy nie mam za dużo światła żeby przymykać do f4, max do 2.8, cały czas jedziesz na iso 100-300, a nie 1000-4000

    co do 3rd party chodzą już screeny, że po ostatnich aktualizacjach Rek zaczęły szwankować, więc bi kerful
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #166
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 437

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    Mam pytanko do użytkowników RF85. Zastanawiam się nad zakupem tego szkła jako uzupełnienie RF70-200 - celuję w portrety. To że będzie różnica w rozmyciu tła między tymi obiektywami to wiadomo ale czy aż tak duża żeby amatorskie fotki się jakoś różniły? Druga sprawa to ew jest jeszcze Viltrox RF85 f1.8 - ktoś miał do czynienia? Jak ogólnie wypadają Viltroxy jakościowo? Nie miałem nigdy typowej portretówki dlatego mam wątpliwości czy warto inwestować.
    85tka to specyficzne szkło. I jak chcesz kupić bo musisz i będziesz korzystał często to ok. Ale jak tylko chcesz, to kupo stare poczciwe używane Ef 85 1.8. Jak się zajarasz, sprzedasz za tyle samo i kupisz coś następnego i już pewnie 1.4 bo 2.0 to takie hmmmm ( mina dzikiego trenera ) Miałem 1.2 1.8 teraz mam 2.0 głupi byłem że sprzedałem 1.2

  7. #167
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 074

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    co do 3rd party chodzą już screeny, że po ostatnich aktualizacjach Rek zaczęły szwankować, więc bi kerful
    Canon morduje obce szkła RF z autofocusem. IMHO nie podniesie ręki na EF, także 3rd party.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #168
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 605

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    Mam pytanko do użytkowników RF85. Zastanawiam się nad zakupem tego szkła jako uzupełnienie RF70-200 - celuję w portrety. To że będzie różnica w rozmyciu tła między tymi obiektywami to wiadomo ale czy aż tak duża żeby amatorskie fotki się jakoś różniły? Druga sprawa to ew jest jeszcze Viltrox RF85 f1.8 - ktoś miał do czynienia? Jak ogólnie wypadają Viltroxy jakościowo? Nie miałem nigdy typowej portretówki dlatego mam wątpliwości czy warto inwestować.
    W portretówkę (w sensie ogniskowej i jasności) zawsze warto
    W szkole mamy 3 szt Viltroxa 85/1.8, z mocowaniem Nikona, ale to chyba ta sama optyka. Jest zaskakująco dobry, także jeżeli chodzi o wykonanie. Bokehowcy też sobie go chwalą. Natomiast jest inna kwestia. RF 85/2.0 macro jest ciemniejszy o tylko 1/3 EV, GO da jedynie minimalnie większą. Natomiast zyskujesz mając macro i co jeszcze ważniejsze masz pewność co do AF. Będzie działał. Takiej pewności nie masz kupując Viltroxa, bo nagle przy jakiejś aktualizacji body możesz stracić AF. Ten obiektyw w bagnecie ma gniazdo USB C i można w nim wymieniać oprogramowanie, czyli jest gotowy na tego typu sytuacje. O ile producent wypuści soft likwidujący problem.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  9. #169
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Dużo mi wyjaśniliście w temacie - o to chodziło. Dzięki wielkie!
    Dawniej: Fuji S7000 - Olympus E500 - Fuji S100Fs - Fuji Finepix S200 EXR - Olympus XZ-2 - Canon M5 - Canon 40D - Canon 6D I Obecnie: Canon EOS R - Canon RF 35 - Canon EF 50 1.4 - Canon RF 70-200 F4 L - Sigma 150-600 C, Olympus OM-D E-M10 mark III + sigma 19 2.8 Art + Olympus 45 1.8 https://www.facebook.com/JacekKozlowskiFotografia

  10. #170

    Dołączył
    Jan 2024
    Miasto
    Wolsztyn
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Witam. Mam pytanie w temacie tego obiektywu - po pierwszym podłączeniu, podczas przeglądania zdjęć na wyświetlaczu Canona R8 obiektyw wydaje ciągły dźwięk zbliżony do brzęczenia/buczenia (silnik stabilizacji?) W trakcie robienia zdjęć wszystko wraca do normy, tj. słychać pojedyncze dźwięki Af lub wysuwania tubusu. Wyłączenie stabilizacji powoduje ciągły dźwięk przez cały czas, przełączenie z Af na Mf również nic nie daje. Czy jest szansa na wyeliminowanie tego irytującego hałasu? I co może być jego powodem?

Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •