Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 174

Wątek: Canon RF 85mm F2 Macro IS

  1. #131
    Dopiero zaczyna Awatar nurkov
    Dołączył
    Feb 2019
    Miasto
    Łódź
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    a ja dopiero co kupiłem 82mm F2 i testuję na razei jestem zadowolny

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1689.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	7,50 MB
ID:	9846Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1902.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	8,14 MB
ID:	9847
    --
    Canon R6, 24-70 F2.8, 85mm F2.0, 100 F2.8 Macro, 150-600, lampy, osprzęty i inne drobiazgi

  2. #132
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    668

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Zakupiłem dzisiaj ten obiektyw i jestem zadowolony po paru pstryknięciach, ale jako, że nie miałem dotychczas nigdy przygody z fotografią makro mam pytanie odnośnie tego przełącznika odległości ostrości. Może pytanie laickie, ale wg instrukcji mamy takie tryby:

    1. 0,35m do 0,50m
    2. 0,50m do nieskończoności
    3. 0,35m do nieskończoności

    I teraz proszę mi powiedzieć - do czego używać mam trybu tego pierwszego. Czym różni się ten tryb od trybu trzeciego, skoro oba ostrzą od 35cm. Pewnie ma to związek z makro, a pytanie jest mega laickie, ale proszę o jakąś podpowiedź zanim sam to odkryję . No i w zasadzie po co tryb drugi?


    Poza tym po pierwszych zdjęciach jestem zadowolony. Obiektyw rejestruje mnóstwo detali, jest bardzo ostry.

  3. #133
    Coś już napisał Awatar Maro66
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    RZESZÓW
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Pierwszy do makro, drugi do portretu i reszty, trzeci ma pełen zakres AF obiektywu. Wszystko po to, żeby nie przejeżdżał całej skali, jeśli nie ma potrzeby. Teoretycznie w określonych warunkach szybciej powinien ostrzyć. Sam mam go od kilku dni i w dobrym oświetleniu nawet nie pamiętałem o tych limiterach. Znaczy nie były mi potrzebne. Swoją drogą pieruńsko ostre to szkło. Ciszę się, że nie wybrałem Viltroxa.
    Fujifilm GFX, Canon RP, Panasonic G-80

  4. #134
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    668

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    A nie ma strat jakości zdjęcia? Mam też Canona EF 70-200f4 USM i tam np jest limiter:

    1,2m do nieskończoności
    3,0m do nieskończoności

    i np zauważyłem, że fotografując jakiś krajobraz (focus na coś oddalonego kilometry od nas) przy pierwszym trybie daje gorszy jakościowo obrazek od tego drugiego trybu. Czy w przypadku tego RFa jest podobnie, czy coś takiego nie istnieje?

    Co do ostrości obiektywów, to w ogóle obiektywy RF jednak są znacznie lepsze od obiektywów EF. Strasznie dużo detali rejestrują.

  5. #135
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    A nie ma strat jakości zdjęcia? Mam też Canona EF 70-200f4 USM i tam np jest limiter:

    1,2m do nieskończoności
    3,0m do nieskończoności

    i np zauważyłem, że fotografując jakiś krajobraz (focus na coś oddalonego kilometry od nas) przy pierwszym trybie daje gorszy jakościowo obrazek od tego drugiego trybu. Czy w przypadku tego RFa jest podobnie, czy coś takiego nie istnieje?

    Co do ostrości obiektywów, to w ogóle obiektywy RF jednak są znacznie lepsze od obiektywów EF. Strasznie dużo detali rejestrują.
    Dziwna przypadłość, to nie powinno mieć żadnego znaczenia...

  6. #136
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    668

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Może się mylę, bo dawno nie testowałem, ale raz miałem tak, że niechcący fotografowałem na ostrzeniu od 1,2m i jakość zdjęć była słaba. Moooże to był akiś błędny zbieg okoliczności typu - w Photoshopie ustawiła mi się słaba jakość zdjęć do zapisu czy coś. Przetestuję jeszcze raz dla pewności jak znajdę czas.

    --- Kolejny post ---

    Kurde, robiłem teraz zdjęcia do oferty na OLX tym obiektywem. Ostrość i właściwości makro są niesamowite:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	932A6532.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	139,8 KB
ID:	11103

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	932A6530.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	14,84 MB
ID:	11104

  7. #137
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Macro w tym szkle to jego największa zaleta. Dzięki że mi o tym przypomniałeś.

  8. #138
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    668

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Fajne szkło na zimowe dni(piszę to w słoneczny, wiosenny dzień :P ), kiedy siedzi się w domu i się nudzi. Można sobie pochodzić po domu i pofotografować detale, a nóż coś fajnego wyjdzie . Canon czyta mi w myślach, bo mam już całą szklarnię od 14-400mm, a brakowało mi czegoś do portretów i właśnie detali/makro. Taki obiektyw wypełnia 2 zadania jednorazowo (oczywiście są jeszcze EF Sigma 105mm macro, EF Canon 100mm macro, ten dość drogi RF Canon macro) i jest w przystępnym budżecie. No i jest to systemowy R. Ciekawi mnie jeszcze jak to w portrecie będzie siadać, ale oglądając mnóstwo testów powinno być spoko.

  9. #139
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 020

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    cebula mode on:
    czy będzie taniej na BF, czy brać nie pytać?
    https://abfoto.pl/obiektyw-canon-rf-...hoCGWYQAvD_BwE

    70-200 też w fajnej cenie, ale Canon ma pokazać zamkniętą konstrukcję..
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #140
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Canon RF 85mm F2 Macro IS

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    cebula mode on:
    czy będzie taniej na BF, czy brać nie pytać?
    https://abfoto.pl/obiektyw-canon-rf-...hoCGWYQAvD_BwE

    70-200 też w fajnej cenie, ale Canon ma pokazać zamkniętą konstrukcję..
    Akurat mialem okazje testować przez weekend 70-200 w wersji RF i 70-200 w wersji EF i o ile rozumiem, że niektórzy robią zdjęcia w ciężkim warunkach to ta miniaturowa wersja RF jest po prostu prze kozakiem.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •