Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Czyszczenie lustra Canon 77d

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie Czyszczenie lustra Canon 77d

    Witajcie

    Jestem nowy na forum i trochę przeszukałem forum na temat czyszczenia komory lustrzanki. Niestety nie znalazłem tego co mnie interesuje. Mianowicie chciałbym wyczyścić samo lustro. Patrząc przez wizjer w prawym dolnym rogu widzę paprocha, z kolei patrząc przez LCD go nie ma. Na zdjęciach też czysto. Zakupiłem zestaw Rotin do czyszczenia matrycy i zastanawiam się czy brać się za czyszczenie. Z tego co wiem samo lustro nie bierze udziału w zdjęciu a służy jedynie jako podgląd przez wizjer, mianowicie podczas zwalniania migawki lustro jest unoszone do góry ale być może się mylę. Na co dzień naprawiam komputery i różnej maści elektronikę ale za aparaty się jeszcze nie brałem . Doczytałem się też że skoro nie ma syfu na zdjęciach to póki co zostawić i tyle. Póki co próbowałem przedmuchać gruszką ale nic to nie dało. Możliwości są dwie albo przykleił się paproch do lustra albo mogłem go niechcący dotknąć końcówką gruszki ale to raczej odpada bo starałem się zachować odległość od bagnetu.

    Prośba o radę od bardziej doświadczonych.



    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie Odp: Czyszczenie lustra Canon 77d

    Miałem podobną sytuację dwa razy. Na szczęście paproch udało mi się zdmuchnąć po zdjęciu obiektywu. Paprocha możesz mieć na lustrze lub na pryzmacie nad lustrem. Mnie takie paprochy strasznie wkurzają.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Czyszczenie lustra Canon 77d

    Też mnie to właśnie irytuje ale nie wiem czy jest to warte zachodu.

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Czyszczenie lustra Canon 77d

    Cytat Zamieszczone przez PetrykPL Zobacz posta
    Też mnie to właśnie irytuje ale nie wiem czy jest to warte zachodu.

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
    Zacznij od zlokalizowania syfka, jeżeli to matówka to tylko gruszka, aparat bagnetem w dół i dmuchanie

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Czyszczenie lustra Canon 77d

    Spróbuję powalczyć.

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •