Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Wątek: Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM

  1. #51

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.


  2. #52
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM

    Obiektyw jest już u mnie.
    W skrócie: jestem zachwycony, w połączeniu z R6 idealny zestaw do fotografowania przyrody. Nawet teraz, gdy za oknem ciemnica, to ISO 6400 + wydajna stabilizacja bez problemu daje radę.
    W najbliższych dniach więcej na ten temat. Obiektyw zostanie ze mną na pewno przynajmniej do końca przyszłego roku, więc okazji do pojawienia się w tym wątku powinno być jeszcze sporo.

  3. #53

    Domyślnie Odp: Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Obiektyw jest już u mnie.
    W skrócie: jestem zachwycony, w połączeniu z R6 idealny zestaw do fotografowania przyrody. Nawet teraz, gdy za oknem ciemnica, to ISO 6400 + wydajna stabilizacja bez problemu daje radę.
    W najbliższych dniach więcej na ten temat. Obiektyw zostanie ze mną na pewno przynajmniej do końca przyszłego roku, więc okazji do pojawienia się w tym wątku powinno być jeszcze sporo.

    Który?

    Miałem okazję pobawić się chwilę 600/11. Spotkałem w lasku gościa z podpiętym do R. Wygląda fajnie. Obrazek daje bardzo dobry. Trzeba być świadomym ograniczeń jakie niesie F11. Próbowaliśmy fotografować mysikróliki na świerkach. Ja sigmą 150-600 czyli F6,3. W najjaśniejszych miejscach ISO 4000. Mniej jasne ale wciąż w przebłysku słońca ISO 6400 U mnie. Tyle było potrzebne aby dobijać do 1/200 co dawało szanse na niektóre ostre zdjęcia. To był słoneczny, listopadowy dzień. Wczesne popołudnie. Pomimo fajności szkła koleś żadnych zdjęć nie dał rady zrobić. Ptaszek musiałby na kilka sekund przycupnąć i się nie ruszać ale tego nie nie zrobił.
    Obejrzałem co miał zrobione na karcie. W pewnych okolicznościach coś się da zrobić ale tylko w dużej ilości światła lub bardzo statyczne obiekty. Szczególnie tam, gdzie jest czyste tło np. na wodzie. Miał też zdjęcia z 800. Obiektyw trudniejszy do fotografowania. Większe wymagania świetlne ale efekt zdecydowanie lepszy niż z 600. Jeśli ktoś akceptuje tak ciemne szkło tylko zastanawia się który brać to bierzcie 800.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Papuga nie jest statyczna chyba, że była wypchana...
    W kategorii zdjęć przyrodniczych jest statyczna.


    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    Śmiało przy tej papudze można było zejść z czasem 1/500 i ISO 6400 i podejrzewam ze i dało by się coś wyłuskać na 1/250 iso3200
    Przy takim siedzącym ptaku można schodzić jeszcze mocniej z ISO. Oczywiście im bardziej tym mniej nieporuszonych zdjęć tak więc to zależy od unikalności gatunku natomiast nie raz udaje się zrobić dobre zdjęcie z czasem dużo dłuższym niż 1/100.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  4. #54

    Domyślnie Odp: Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM

    No ja w ptaszarni, w zoo miałem ISO często powyżej 3200 przy f6.5, więc przy f11 miałbym jeszcze więcej. Inna sprawa, że taka ogniskowa jak 600-800mm wymaga naprawdę dużej przestrzeni.

  5. #55
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 023

    Domyślnie Odp: Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM

    Chyba że ktoś lubi i umie close-upy
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #56

    Domyślnie Odp: Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM

    Cytat Zamieszczone przez Thomason2005 Zobacz posta
    No ja w ptaszarni, w zoo miałem ISO często powyżej 3200 przy f6.5, więc przy f11 miałbym jeszcze więcej. Inna sprawa, że taka ogniskowa jak 600-800mm wymaga naprawdę dużej przestrzeni.
    I do tego im dłuższe tele tym więcej światła potrzebuje. Ja ze swoim f6,3 fotografując ptaki najczęściej mam iso 1600 plus minus trochę. Poniżej ISO 800 to ułamek procenta zdjęć. Tylko jak coś siedzi nieruchomo i jest słońce. Często idę w 3200 a nawet 6400. Wyżej staram się nie bo mam apsc. F11 dla mnie oznaczałoby rezygnację z 99% robionych zdjęć więc odpada ale znajoma, która fotografuje tylko w dzień w parkach zamienia jakiś ultrazoom na 800/11 i jest przeszczęśliwa ;-)
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  7. #57
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    I do tego im dłuższe tele tym więcej światła potrzebuje. Ja ze swoim f6,3 fotografując ptaki najczęściej mam iso 1600 plus minus trochę. Poniżej ISO 800 to ułamek procenta zdjęć. Tylko jak coś siedzi nieruchomo i jest słońce. Często idę w 3200 a nawet 6400. Wyżej staram się nie bo mam apsc. F11 dla mnie oznaczałoby rezygnację z 99% robionych zdjęć więc odpada ale znajoma, która fotografuje tylko w dzień w parkach zamienia jakiś ultrazoom na 800/11 i jest przeszczęśliwa ;-)
    Ale to szkło jest właśnie dla takich pomyślane. Można nie wydawać miliona monet i cieszyć się długim tele.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #58

    Domyślnie Odp: Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale to szkło jest właśnie dla takich pomyślane. Można nie wydawać miliona monet i cieszyć się długim tele.
    Dlatego o tym wspomniałem. Z resztą to dobry chwyt marketingowy. Sporo osób po zabawie z długim tele z F11 zapragnie czegoś jaśniejszego i kolejny zakup zrobi ;-)
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •