Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Canon 5D Mark II Na co zamienić

  1. #1
    Bywalec Awatar Marcin K
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    142

    Domyślnie Canon 5D Mark II Na co zamienić

    Cześć.

    Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zamiana mojego 5D Mark II na coś innego / nowszego / lepszego.

    Co mi przeszkadza w aparacie: AF, który wydaje mi się, że nie trafia czasami i zdjęcia mogłyby być bardziej ostre.
    Jakie zdjęcia robię: Głównie statyczne portrety, czasami krajobraz.
    Obiektywy: Mam EF stałki, zoomy. Nie zamierza zamieniać na RF.
    Lampa: Yongnuo YN-600EX-RT II
    Wideo. Obecnie zupełnie mnie nie interesuje. Może kiedyś...
    Zastosowanie: Totalnie amatorskie.

    I teraz pytanie :

    Co brać?

    5d Mark IV ? Zobaczę różnicę?
    R? Zobaczę różnicę z obiketywami EF? Jest sens jak w wideo zbytnio się nie bawię?
    Poczekać na R5, R6? Zobaczę różnicę z obiketywami EF? Jest sens jak w wideo zbytnio się nie bawię?


    Z góry dziękuje za podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Marcin K ; 09-07-2020 o 11:25
    Marcin Kasiński
    http://itzone.pl

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark II Na co zamienić

    Eos R, matryca z 5d4 ale za to eyeAF więc zyskają obiektywy. Mniej zdjęć do odrzucenia.
    To chyba najlepszy obecnie stosunek cena za jakość w C. Do dziwnego sterowania da się przyzwyczaić.
    Ostatnio edytowane przez gnd ; 09-07-2020 o 11:46

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark II Na co zamienić

    Oczywiście można robić zdjęcia puszkami MF z obiektywami EF ale jest to "półśrodek"
    Uważam że dobrze byś zrobił gdybyś np. kupił R6 i co najmniej jeden dobry obiektyw RF sprzedając odpowiednik/odpowiedniki EF (póki używki EF są jeszcze w cenie)

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #4
    Bywalec Awatar Marcin K
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    142

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark II Na co zamienić

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Oczywiście można robić zdjęcia puszkami MF z obiektywami EF ale jest to "półśrodek"
    Uważam że dobrze byś zrobił gdybyś np. kupił R6 i co najmniej jeden dobry obiektyw RF sprzedając odpowiednik/odpowiedniki EF (póki używki EF są jeszcze w cenie)

    jp
    A na jaki obiektym RF mogę zamienić np: EF 50mm f/1.4 , EF 85mm f/1.8, czy EF 70-200mm f/4.0L?
    Nie widzę odpowiedników w analogicznej cenie.
    Marcin Kasiński
    http://itzone.pl

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark II Na co zamienić

    Cytat Zamieszczone przez Marcin K Zobacz posta

    Co brać?

    5d Mark IV ? Zobaczę różnicę?
    R? Zobaczę różnicę z obiketywami EF? Jest sens jak w wideo zbytnio się nie bawię?
    Poczekać na R5, R6? Zobaczę różnicę z obiketywami EF? Jest sens jak w wideo zbytnio się nie bawię?


    .
    poczekaj na R5 , R6 - szczegolnie parametry matrycy i oczywiscie cene.
    Jesli matryca bedzie stabilizowana to przesiadka bedzia miala gleboki sens.

    MKIV mialby sens jesli dostaniesz nowy za ok 2000 euro i poslugujesz sie LR, gdyz dla MKIV moza obejsc sie bez abonamentu.
    matryca jest tak dobra jak na to pozwala Software.

    Czy zobaczysz roznice - tak , ale nie zawsze , to zalezy od motywu.
    To nie bedzie roznica zasadnicza, nie bedzie to przyspieszenie jakosciowe .
    Z publikowanych zdjec odnosze wrazenie ze np z c6d sa lepsze niz z RP - to pewnie kwestia obrobki.

    poczekaj na R5 , R6.

  6. #6
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark II Na co zamienić

    Cytat Zamieszczone przez Marcin K Zobacz posta
    Nie widzę odpowiedników w analogicznej cenie.
    W analogicznej cenie nie znajdziesz, nie licz na to. Do optyki do bezluster trzeba będzie dopłacić, o ile nie chcesz używać przejściówki.
    Właśnie się pokazał R6, ale cena .. no sugerują ci jednak zwykłego R, o ile chcesz bezlustro. A w tym dziale założyłeś wątek, więc chyba chcesz ML.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark II Na co zamienić

    myślę ze Canon 1DX rozwiąże wszystkie twoje bolączki
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark II Na co zamienić

    Cytat Zamieszczone przez Marcin K Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zamiana mojego 5D Mark II na coś innego / nowszego / lepszego.

    Co mi przeszkadza w aparacie: AF, który wydaje mi się, że nie trafia czasami i zdjęcia mogłyby być bardziej ostre.
    Jeżeli Twój 5D Mark II ma za sobą już kilkanaście lat używania, to może się rozregulował (matryca się obluzowała, bagnet się obluzował, lustro gdzieś krzywo staje) o jakieś wartości dla Ciebie i dla mnie śmieszne (liczone grubo poniżej milimetra), ale po zsumowaniu mające wpływ na działanie AF. Może czas przygotować parę stówek i zawieźć aparat do serwisu https://serwis.proclub.pl/regulacja-ukladu-af ?

    Cytat Zamieszczone przez Marcin K Zobacz posta
    A na jaki obiektym RF mogę zamienić np: EF 50mm f/1.4 , EF 85mm f/1.8, czy EF 70-200mm f/4.0L?
    Nie widzę odpowiedników w analogicznej cenie.
    Nie ma, długo nie będzie a jeżeli się pojawią to w takich cenach że szok. Tych wymienionych przez Ciebie i pozostałych modeli obiektywów z mocowaniem EF nie ma potrzeby zamieniania, bo doskonale współpracują z bezlusterkowcami Canona.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark II Na co zamienić

    Cytat Zamieszczone przez Marcin K Zobacz posta
    I teraz pytanie :

    Co brać?

    5d Mark IV ? Zobaczę różnicę?
    R? Zobaczę różnicę z obiketywami EF? Jest sens jak w wideo zbytnio się nie bawię?
    Poczekać na R5, R6? Zobaczę różnicę z obiketywami EF? Jest sens jak w wideo zbytnio się nie bawię?


    Z góry dziękuje za podpowiedzi.
    sytuacja juz jest wyjasniona.

    niejako naturalnym nastepca 5mk2 bedzie r6
    bardzo podobna specyfikacja , matryca z nieco lepszym DR , ale dwa istotne ulepszenia - stabilizacja i AF.

    cenowo jak na razie moze troche zbyt wysoko wyceniony ( odpowiednik sony a7III ( z nieco lepsza matryca ) kosztuje ok 1700 euro , R6 zapowiadany jest o ok 900 eu drozej ), ale alternatywy na razie nie ma wsrod canona.

    R , RP bym wykluczyl z powodu braku stabilizacji.

    Stabilizacja i AF to sa dwa decydujace powody - optyka EF wspolpracuje bezproblemowo , tak ze zadne wydatki nie beda w tym zakresie zwiazane ze zmiana paratu.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark II Na co zamienić

    Cytat Zamieszczone przez Marcin K Zobacz posta
    Cześć.

    Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zamiana mojego 5D Mark II na coś innego / nowszego / lepszego.

    Co mi przeszkadza w aparacie: AF, który wydaje mi się, że nie trafia czasami i zdjęcia mogłyby być bardziej ostre.
    Jakie zdjęcia robię: Głównie statyczne portrety, czasami krajobraz.
    Obiektywy: Mam EF stałki, zoomy. Nie zamierza zamieniać na RF.
    Lampa: Yongnuo YN-600EX-RT II
    Wideo. Obecnie zupełnie mnie nie interesuje. Może kiedyś...
    Zastosowanie: Totalnie amatorskie.

    I teraz pytanie :

    Co brać?

    5d Mark IV ? Zobaczę różnicę?
    R? Zobaczę różnicę z obiketywami EF? Jest sens jak w wideo zbytnio się nie bawię?
    Poczekać na R5, R6? Zobaczę różnicę z obiketywami EF? Jest sens jak w wideo zbytnio się nie bawię?


    Z góry dziękuje za podpowiedzi.
    Ja czekając na wymiane swojego 5DII biorę pod uwagę R ale teraz bardziej jednak R6/R5 (jak trochę stanieją). Moj egzemlarz do tej pory trafia perfekcyjnie ze wszystkim co mam (nawet mimo tego, ze fotografowanie kiedyś słońca przytopiło mu osłonę czujnika AF) - może po prostu wyślij go na kalibrację. Osobiście 5DIV już bym nie brał (brak gibanego ekranika jednak to duża wada). Czekając na wymianę 5dII kupiłem M50

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •