Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Canon 5D Mark II Na co zamienić

  1. #11
    Coś już napisał Awatar malwes
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    okolice Warszawy
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark II Na co zamienić

    Przepraszam za straszne literówki, zaraz zaczynam spotkania i jestem w trasie. Poprawię kiedyś.

    Ja z pełną świadomością i bez ograniczeń budżetowych zmieniłam 5dmk3 na zwykłą R, już po premierze 5 i 6 i mogąc na chwilę pobawić się testowymi egzemplarzami. Ja używam sprzętu do zadań profesjonalnych choć nie jest to mój jedyny zwód więc teraz już bardzo wybiórczo. Jeśli używasz swojego amatorsko to Przemyśl kilka kwestii.
    1. Z czego wynika Twój brak ostrości? Czy się przesunęła matryca (daj do sprawdzenia i wyceny w serwisie. To jest bezpłatne. Regulacja jeśli się zdecydujesz też nie jest to ogromny wydatek). Czy to one są nieostre bo drgnięte na długich czasach (na to stabilizacja pomoże) czy nie trafia AF (tu kompletnie stabilizacja ci nie pomoże bo to inny problem, trzeba dokalibrować puszkę i obiektywy)
    2. A może masz obiektywy ze stabilizacją. Wtedy nie bardzo Ci pomoże kolejna. Nie będzie oszałamiającego przyrostu trafionych zdjęć.
    3. Amatorsko czy nie, rozważ co Ty fotografujesz. Sport, eventy, wesela znajomych, małe dzieci, ptaki...wtedy tak. Szukałabym sprzętu z rewelacyjnym AF, zdjęciami seryjnymi itp. Kręcisz video? 8k póki co to zabawka, zajmujący się tym profesjonalnie ludzie widzą też i minusy stabilizacji przy video 4K i 8k ale to już musisz poczytać i popytać bo ja nie znam się na tym. Jeśli zaś fotografujesz krajobrazy, robisz zdjęcia nocne na długim czasie, bawisz się długimi czasami, używasz statywu, to stabilizację będziesz częściej wyłączał bo przeszkadza.
    4. R6 ma 10mpx mniej. Jeśli popełnisz coś wielkoformatowego lub robisz np. Zdjęcia z daleka i cropujesz, odczujesz tę mniejszą ilość detali. R6 to aparat eventowy. Ja osobiście widzę różnicę obrazka z R i R6 w detalach.
    5. Odniosłam wrażenie, że brak ostrości lub poruszenia to największy dla Ciebie problem. Może ustał najpierw co jest przyczyną. Wtedy znajdziesz rozwiązanie.
    6. Moim zdaniem to nieprawda, że trzeba myśleć o obiektywach RF. Do R dostajesz adapter. Nie ma żadnych problemów. Moje canony, Tamrona, Sigmy, żelki i nie Lki. Wszystko śmiga aż miło. Sam fakt zmiany z lustrzanki na cyfrówkę zdejmie Ci problem kalibracji obiektywów i nietrafienia z tego powodu.
    7. Ergonomia R mi dla mnie super. Mi nie brakuje joysticka w ogóle za to używam czesto wyświetlacza Górnego którego w R6 nie ma.
    8. R5 do aparat dla tych, którzy nie mają ograniczeń budżetowych i chcą mieć wszystko. Choć dla mnie, finansisty od wycen, nadal cena nieadekwatna do jakości i napędzana nowościami średnio użytecznymi jak 8k. R6 docenią osoby fotografujące, w uproszczeniu, ruch. Fotograf od Beauty będzie narzekał. Osobiście wolę R i dokupić obiektywy RF niż wziąć r5. R5 przyjdzie w małych ilościach. R6 nie wiem czy dojdzie do nas w sierpniu czy jednak nie dużo później.
    9. Oczywiście zawsze dobry sprzęt to ułatwienie. Natomiast warto pamiętać, że najlepsi na świecie fotografowie, zarówno reportażyści jak i portreciści, fotografowali sprzętem dużo mniej zaawansowanym niż współczesne, i nie mają sobie równych wśród tych z obecnymi puszkami. Dlatego warto myśleć o tym co wykorzystamy a czego nie.
    Ostatnio edytowane przez malwes ; 31-07-2020 o 08:25
    Pozdrawiam,
    Gosia
    Moja pasja
    Facebook

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark II Na co zamienić

    Zmieniłem 5DII na R ok. póltora roku temu.
    Powód był jeden: matryca z 5DIV - bardzo mi się podobał ten obrazek.
    Obiektywy zostały, lampy i transmiter też. Przesiadka bez bólu.
    W praktyce okazało się całe mnóstwo dodatkowych zalet:
    1. Bardzo sprawny AF z dodatkami w stylu Eye AF.
    2. Ergonomia o wiele bardziej mi przypadła do gustu niż seria 5D.
    Wyszło na to, że chętnie używam tego wszystkiego co Canon zamyślił a ludzie różnie odebrali: tryb Fv, pasek-gładzik, sterowanie dotykowe polem AF, gibany ekran.
    3. Szkła EF zachowują się lepiej niż z 5DII z racji sprawniejszego AF.

    Do mojej tematyki: miasto, krajobraz, rodzina R jest idealne. Obrazek bardzo fajnie się obrabia.
    Podstawowa wada to wielkość zestawu FF. Jest co taszczyć. Przejście na szkła RF radykalnie tego nie zmieni. Dlatego mam alternatywę w postaci zestawu M.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #13
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark II Na co zamienić

    Wg. mnie więcej zyskasz na jakości/ostrości inwestując bardziej w szkła i/lub naukę techniki fotografii, niż wymieniając body. Bez obrazy, nie wiem jakie zdjęcia robisz, ale używam zawodowo 5dmkII, obrabiam na 100% podglądzie, sprzedałem wiele tysięcy zdjęć, więc wiem, co ta puszka potrafi (ale i jakie ma ograniczenia, które akurat przy krajobrazach i statycznych portretach nie bardzo przeszkadzają).

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •