Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Canon 6D error70. Uważaj na używane Canony. Nie znasz dnia ani godziny!

  1. #1
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Canon 6D error70. Uważaj na używane Canony. Nie znasz dnia ani godziny!

    Podpinam aparat przez kabel, usuwam pliki z aparatu przez explorator windows.
    Pod koniec się zatrzymuje na wieczność i później aparatu nie da się włączyć, bo jest error 70
    Pomaga wyjęcie baterii. Ktoś miał coś podobnego?

    Ogólnie canony słyną z tych błędów, nawet od nowości. Z tego co czytałem inni nie mają tyle szczęścia i tylko serwis i wymiana płyty głównej.
    Przy kupnie używanego jesteśmy w kropce.
    Tutaj przykładowe artykuły, ale jak wygooglujcie to są setki artykułów o tym:

    Poniżej udostępniamy informacje firmy Canon odnośnie występowania błędów 70 i 80 w aparacie EOS 70D:

    Z powodu błędu komunikacji wewnętrznej wynikającego ze struktury elektrycznej drukowanej płytki scalonej w rzadkich przypadkach na ekranach niektórych lustrzanek cyfrowych EOS 70D może być wyświetlany regularnie komunikat o błędzie 70 lub błędzie 80. Dalsze używanie aparatu może doprowadzić do sytuacji, w której nie będzie można go włączyć. W większości przypadków błąd występuje podczas nieprzerwanej pracy aparatu, kiedy jego wewnętrzna temperatura jest wysoka, np. podczas ciągłego nagrywania filmów.

    Na ekranie LCD w tylnej części aparatu lub na panelu LCD w jego górnej części pojawi się komunikat „Err 70” (Błąd 70) lub „Err 80” (Błąd 80).
    https://www.youtube.com/watch?v=OIOYXd8t6UA
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 05-07-2020 o 12:49

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon 6D error70. Uważaj na używane Canony. Nie znasz dnia ani godziny!

    Ale ja to mam szczęście że choć od lat bawię sie tylko canonami to nigdy nie mialem takiego błędu z którego canony słyną. No chyba że canony tak słyną z tych błędów jak niemieckie samochody z niezawodności, tylko czemu moi znajomi ciągle odwiedzają serwisy grupy VAG a silniki 1.4 tsi (tfsi) przeklinają na codzień.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon 6D error70. Uważaj na używane Canony. Nie znasz dnia ani godziny!

    Jedyny błąd jaki miałem na 6d to błąd komunikacji z obiektywem. Wystarczyło przetrzeć styki i śmigał.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 6D error70. Uważaj na używane Canony. Nie znasz dnia ani godziny!

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    Ogólnie canony słyną z tych błędów, nawet od nowości.
    Ok. Słyną. Model 70d. Z błędu kończącego się wymianą płyty.
    Poprzedni "słynny" problem to pamiętam z 40d. Felerna partia silników. Padały w okolicy 20-30tys. klatek.
    O odklejającym się lustrze w 5d też warto wspomnieć. Tak żebyś nie odkrył Ameryki po raz kolejny.
    Masochista z Ciebie, sprzęt nie spełnia Twoich podstawowych oczekiwań (nie to co S lub ogólnie "wszyscy inni"), ma błędy, nie da się nim pracować, ale nadal nim pracujesz i wrzucasz nam kolejne "odkrycia"

    Wiesz co? Jeśli ten Twój 6d to taka mina, pułapka itd, to na pewno chętnie się go pozbędziesz, a biorąc pod uwagę, jaki to słaby, awaryjny, niedopracowany i ryzykowny aparat, na pewno chcesz się go pozbyć za cenę odpowiadającą jego wartości - po tych wszystkich wpisach na pewno nie uważasz, że jest wart więcej, niż 500zł, więc za tyle mogę go kupić. Sprzedajesz? Pozbędziesz się problemów
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 05-07-2020 o 21:05

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Canon 6D error70. Uważaj na używane Canony. Nie znasz dnia ani godziny!

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Ok. Słyną. Model 70d. Z błędu kończącego się wymianą płyty.
    nie tylko 70d, wszystkie canony, mam ten błąd ciągle w 6d jak i bezlusterkowcu od canona
    https://www.youtube.com/watch?v=OIOYXd8t6UA

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    że jest wart więcej, niż 500zł
    to jest właśnie zaleta! za tyle kupiłem moje 6d w idealnym stanie z 50k przebiegu. Ludzie pozbywają się canona.
    SONY A7 III, wiadomo że pod każdym względem lepszy, ale już swoje kosztuje

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Canon 6D error70. Uważaj na używane Canony. Nie znasz dnia ani godziny!

    Jest jakiś powód dla którego zamiast włożyć kartę do czytnika podłączasz aparat do komputera?

  7. #7

    Domyślnie Odp: Canon 6D error70. Uważaj na używane Canony. Nie znasz dnia ani godziny!

    O to samo miałem zapytać. Praca aparatu jako zewnętrznej pamięci to chyba nie jest jego najważniejsze zadanie.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 6D error70. Uważaj na używane Canony. Nie znasz dnia ani godziny!

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    nie tylko 70d, wszystkie canony, mam ten błąd ciągle w 6d jak i bezlusterkowcu od canona
    https://www.youtube.com/watch?v=OIOYXd8t6UA

    Canon wbudowal w swoje aparaty System autodiagnozy.

    jak widac masz aparat ze sprawnie dzialajacym systemem autodignozy , za ktory zreszta zaplaciles.
    Gorzej , gdyby nie pokazywal bledow , gdyz wowczac mialbys prawo do w pelni uzasadnionych narzekan , ze System za ktory zaplaciles nie melduje bledow , wiec po co ?.

    A tak masz dzialajacy aparat - wiec wszystko jest absolutnbie tak jak byc powinno.
    ciesz sie z tego , za Taki meldunek masz.



    z moich obserwacji wynika, iz Canon produkuje jedne z najtrwalszych i mniej zawodnych aparatow.
    Mozna zgodzic sie z tym , ze aktualnie nie stosuje wiodacych technologii, ale nie ze jest bardziej zawodny od innych.


    nigdy mnie nie zawiodl , nigdy sie nieoczekiwanie nie zepsul , zawsze wykonal powierzone zadanie i czesto lepiej niz bym sie spodziewal.

    Prawdopodobnie fotografia to nie jest to czym sie powinienes zajmowac , gdyz sprawia Cie wiecej problemow niz innym .

    Moze muzyka zalobna ? Sa takie rozne elektroniczne instrumenty , ktore zawsze stroja i Maja niezmienny od poczatku dzwiek , zas wrodzony pesymizm pewnie ulatwilby uprawianie takiej muzyki. Moglbys zapewne dojsc do ponadprzecietnych wynikow w ogolnym zasmucaniu .

    Cenna cecha , trzeba tylko znalezc dla siebie odpowiednia nisze rynkowa.

  9. #9
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Canon 6D error70. Uważaj na używane Canony. Nie znasz dnia ani godziny!

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Canon wbudowal w swoje aparaty System autodiagnozy.

    jak widac masz aparat ze sprawnie dzialajacym systemem autodignozy , za ktory zreszta zaplaciles
    Wolałbym żeby zamiast systemu autodiagnozy sprzedawali działający aparat a nie
    błędu komunikacji wewnętrznej wynikającego ze struktury elektrycznej drukowanej płytki scalonej, W większości przypadków błąd występuje podczas nieprzerwanej pracy aparatu, kiedy jego wewnętrzna temperatura jest wysoka, np. podczas ciągłego nagrywania filmów.
    O to samo miałem zapytać. Praca aparatu jako zewnętrznej pamięci to chyba nie jest jego najważniejsze zadanie.
    w innym temacie jak pytałem, dlaczego topowy Canon EOS R kłamie w specyfikacji o 4k:
    https://www.youtube.com/watch?v=hDS_bP9LIcw

    to też usłyszałem że to nie kamera i że w specyfikacji jest 4k to tak naprawdę nie jest 4k i po co mi w ogóle to 4k i to nie potrzebne, żebym kupił kamerę.


    Jest jakiś powód dla którego zamiast włożyć kartę do czytnika podłączasz aparat do komputera?
    bo nie znalazłem dobrego czytnika z usb 3.0. Jest jakiś powód żeby tego nie robić? Rozumiem że to normalne, że aparat przestaje działać po podłączeniu do komputera? i żeby go naprawić trzeba robić twarde resety? które mogę doprowadzić do:
    Dalsze używanie aparatu może doprowadzić do sytuacji, w której nie będzie można go włączyć.

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 6D error70. Uważaj na używane Canony. Nie znasz dnia ani godziny!

    @taniFotograf - jeśli dalej będziesz prowadził tę krucjatę to się pożegnamy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •