Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Strasznie się waham - Canon 5D mk III na R (czy może zdradzić Canona)?

Widok wątkowy

  1. #1
    Coś już napisał Awatar malwes
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    okolice Warszawy
    Posty
    74

    Domyślnie Strasznie się waham - Canon 5D mk III na R (czy może zdradzić Canona)?

    Moja sytuacja jest dosyć prosta:
    - zawodowo fotografii nie robię już za wiele
    - robiłam jej masę będąc na umowie o zakazie konkurencji (jestem finansistą) ale głównie beauty (magazyny, billboardy, wielkoformatówka, szkolenia z oświetlenia studyjnego). Wesela, sport, eventy, "akcja" to nie moja bajka. Ponieważ retuszuję (też tylko high-end od reklam i beauty) to pracowałam sprzętem głównie studyjnie. Po przerwie związanej z tym zakazem konkurencji, nie mam czasu godzić zarządzania finansami z fotografią, więc studio sprzedałam i robię tylko projekty dodatkowe, które sprawiają mi radość (też beauty i retusz do wielkiego formatu).
    Nie filmowałam też (drobnostki marketingowe na własny użytek z Animoto).


    Mam w tej chwili bardzo zadbanego Canona 5d mkIII, starszego Canona 60d (którego z Tamronem 17-55 f 2.8 od Cichego tłukłam na wakacjach), Olympusa (teraz on zastąpił sprzęt wakacyjny). I chciałabym się jednak zmienić sprzęt na bezlustro. Mając sporo obiektywów, w tym L-ek, logika wskazywałaby pozostanie przy Canonie (kocham obrazek canonowski). Wiem, że to nie są te same obiektywy, ale z adapterem odżywają i nie przeszkadza mi to, może kiedyś dokupię do Rki.

    Z drugiej strony - to przez retusz chyba, ciągle COŚ WIDZĘ - i mania ostrości została w głowie. Wiem, że SA7 mkIII, w tej samej cenie, jednak technicznie da trochę więcej. Oczywiście najwięcej w video, którego nie robię, ale z kolei jako finansistę denerwuje mnie, że mam kupić coś w wyższej cenie z mniejszą funkcjonalnością.
    Na r5 i R6 nie czekam - na moje potrzeby w tej chwili tyle kasy ile nowa Rka czy A7 wystarczy wolę jakby co dokupić obiektywy.

    Ze sprzętem studyjnym nie będzie problemu - jak wracałam do finansów to całe studio i sprzęt sprzedałam, bo były mega zadbane a ja uznałam, że na potrzeby "fanaberii" kupię sobie coś z nowszych lamp i max 2 sztuki więc nie mam NIC i nic nie będzie niekompatybilne bo jak coś to kupię od nowości.
    No i się waham nad Rką - wiem, że AF będzie mieć lepszy niż w 5 mk 3. Ale sony da więcej (chyba się przyzwyczaję do nowej ergonomii) Co do obiektywów, to przypinając u znajomych mam wrażenie, że z adapterem do Sony nie działają gorzej niż a adapterem do R.
    Co byście zrobili na moim miejscu? Soniakiem jednak częściej trafiałam - zboczenie każe powiększyć i widzę idealną celność w punkt....ech....problemy ludzi 1go świata, ale doradźcie coś?
    Ostatnio edytowane przez malwes ; 04-07-2020 o 16:26 Powód: ortografia i interpunkcja ;)
    Pozdrawiam,
    Gosia
    Moja pasja
    Facebook

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •