Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Strasznie się waham - Canon 5D mk III na R (czy może zdradzić Canona)?

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Strasznie się waham - Canon 5D mk III na R (czy może zdradzić Canona)?

    Sony z adapterem jest tańszy od Rki z adaptetem? Z tego co patrze na ceny to raczej nie.Ponadto Rka niebawem pewnie jeszcze potanieje jak wejdzie R6 R5...
    Niestety ostatecznie sama musisz wybrać
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Strasznie się waham - Canon 5D mk III na R (czy może zdradzić Canona)?

    Cytat Zamieszczone przez malwes Zobacz posta
    Przecież duża część z Was, poza osobami fotografującymi i filmującymi wesela bo tu wybór dla mnie byłby oczywisty, miało podobny dylemat, zdecydowali i mogą coś napisać z perspektywy czasu. Może jakieś niedogności pracy z R? Pojawił się tu gdzieś wątek problemów pracy przy ttl z niektórymi obiektywami canon i sigma. Kilka komentarzy dotyczyło aktualizacji oprogramowania ale wątki umarły. Są takie problemy nadal? Jakieś inne, na które mogę się przygotować?
    Zupełnie niepotrzebnie szykujesz się na rozwiązywanie jakichś problemów a to body jest dość bezproblemowe. Czego nie ma w specyfikacji to faktycznie nie ma a to co wypisane działa sprawnie.
    Mam R od ponad półtora roku. Nie miałem żadnego dylematu przy kupnie bo chciałem mieć taki właśnie obrazek znany z 5DIV. Reszta była bez większego znaczenia.
    Podczas użytkowania ujawniła się całe masa udogodnień wynikających z tego, że to ML.
    Kupujący wtedy R byli postrzegani jako króliki doświadczalne ale żaden gruby problem się nie ujawnił. Kolejnymi firmware (przełomem było 1.4) Canon doprowadził funkcjonalność Eye AF do poziomu, który oczekiwali testerzy chociaż nie wygrywa testów zaaranżowanych, tak żeby wygrał kto inny.
    W mojej ostatecznej ocenie, R jest bardzo funkcjonalnym body bez wodotrysków ale z pięknym obrazkiem, bezproblemowo pracuje ze wszystkimi szkłami EF, lekkie, solidne, nie za duże.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #13
    Coś już napisał Awatar malwes
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    okolice Warszawy
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: Strasznie się waham - Canon 5D mk III na R (czy może zdradzić Canona)?

    Bardzo dziękuję.
    Nie napotkaliście jakichś większych problemów we współpracy Rki z lampami Canona: 430 EXII, 580 EXII, 600 itd i np. z transmiterami/nadajnikami YN 622?
    Pozdrawiam,
    Gosia
    Moja pasja
    Facebook

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Strasznie się waham - Canon 5D mk III na R (czy może zdradzić Canona)?

    Z lampami nie będzie problemu.
    Z transmiterem 622 mark II (ten z usb) mam problem taki, że jak go wyłączę to nadal są czasy lampy - nie wie, ze wyłączony. Musi być jakiś mikro prąd w stopce. Natomiast ze starym nie mam tego problemu i normalnie się wyłącza.

    Co ciekawe 6d mk2 działał poprawnie z 622, ale wywalał błąd po zmianie parametru w zdalnym menu. Rka nie wywala błędów.

  5. #15
    Coś już napisał Awatar malwes
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    okolice Warszawy
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: Strasznie się waham - Canon 5D mk III na R (czy może zdradzić Canona)?

    GND - bardzo dziękuję!


    No więc decyzja podjęta. Kupiłam R-kę. "Zwykłą R-kę". Miałam możliwość sprawdzenia u znajomego testowych R6 i R5. R5 odpuściłąm ze względu na cenę. Świetny jest - ale że komercyjnie bawie się już tylko jak mam ochotę to nie wykorzystam potencjału. Wahałam się nad R6. Ale nie robię ślubów, wesel itp. Częściej beauty do retuszu na wielki format więc 30mpx przydatniejsze. Trochę mogę żałować stabilizacji ale w sumie nie schodzę z ręki poniżej 1/60 czy 1/50, mam zwykle statyw a na statywie stabilizacja i tak do wyłączenia. Stabilizację mam w ukochanych obiektywach więc przekonałam się do Rki. Mam - jest pięknie. Skończyły się problemy z niektórymi obiektywami Sigma i Tamron. Dziękuję za wszystkie rady!
    Pozdrawiam,
    Gosia
    Moja pasja
    Facebook

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 361

    Domyślnie Odp: Strasznie się waham - Canon 5D mk III na R (czy może zdradzić Canona)?

    Cytat Zamieszczone przez malwes Zobacz posta
    GND - bardzo dziękuję!


    No więc decyzja podjęta. Kupiłam R-kę. "Zwykłą R-kę". Miałam możliwość sprawdzenia u znajomego testowych R6 i R5. R5 odpuściłąm ze względu na cenę. Świetny jest - ale że komercyjnie bawie się już tylko jak mam ochotę to nie wykorzystam potencjału. Wahałam się nad R6. Ale nie robię ślubów, wesel itp. Częściej beauty do retuszu na wielki format więc 30mpx przydatniejsze. Trochę mogę żałować stabilizacji ale w sumie nie schodzę z ręki poniżej 1/60 czy 1/50, mam zwykle statyw a na statywie stabilizacja i tak do wyłączenia. Stabilizację mam w ukochanych obiektywach więc przekonałam się do Rki. Mam - jest pięknie. Skończyły się problemy z niektórymi obiektywami Sigma i Tamron. Dziękuję za wszystkie rady!
    I dobrze zrobiłaś. Przechodzenie na inny system jest bardzo kosztowne. Dodatkowo ergonomia Sony jest delikatnie mówiąc słaba. Dłoni nie mam dużej ale palce chyba za długie bo za cholerę złapać za uchwyt porządnie nie potrafię co nigdy nie zdarzyło mi się w "piątce" Canona. I te gabaryty Alfy... jak dla dziecka.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •