Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: Sony A7S III i A5

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja wiem. Film tez można kadrować.

    Zobacz co robi marketing. Piękna wrzuta ze zdjęciem LCD R5 panelu filmowania 8K. Część ludzi dostaje orgazmu
    Sony ciągle nie podało jaka będzie matryca. Jakość będzie super - no to sobie może każdy napisać.
    Jakoś w przeciwieństwie do Canona bardziej ufam zapewnieniom Sony, że ich matryca i "jakość będzie super", bo patrzę z punktu realnego ich użytkownika. Znacznie mniejszy kredyt zaufania ma u mnie Canon, który cały czas fetuje nowe sukcesy na papierze.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Fundamentalne. Bo jeśli nie masz ekranu 8k to filmu nagranego w 8k nie obejrzysz w natywnej rozdzielczosci.
    Nie czytasz ze zrozumieniem. Nie ma znaczenia co ja mam ale co ma albo będzie miał użytkownik, które zechce wykorzystać 8K. To w jakim czasie kwota wejścia w system 8K będzie akceptowalna dla ciebie nie ma znaczenia.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja wiem. Film tez można kadrować.

    Zobacz co robi marketing. Piękna wrzuta ze zdjęciem LCD R5 panelu filmowania 8K. Część ludzi dostaje orgazmu
    Sony ciągle nie podało jaka będzie matryca. Jakość będzie super - no to sobie może każdy napisać.
    Marketingowcy jak widać spisali się

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jakoś w przeciwieństwie do Canona bardziej ufam zapewnieniom Sony, że ich matryca i "jakość będzie super", bo patrzę z punktu realnego ich użytkownika. Znacznie mniejszy kredyt zaufania ma u mnie Canon, który cały czas fetuje nowe sukcesy na papierze.
    Czasy takie, że ten kto pracował w zeszłym tygodniu w Canonie dzisiaj może pracować w Sony. Nie wiem skąd brak zaufania do Canona, psioczyć można na wszystko ale realnie czy jest się czego czepiać ?

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Że tak zapytam, nagrasz film w 8k i co dalej z nim zrobisz? Zanim 8k się upowszechni to A7s będzie już w kolejnej wersji.
    Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem wcześniej w tym wątku.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Wiemy teraz o A7s III (ponoć ma) : https://www.sonyalpharumors.com/sony...0mbps-bitrate/

    - New 12MP sensor with fast readout
    - records FHD 240fps, 4k120fps 10bit 4:2:2 and 4K120fps raw over HDMI
    - 600mbps bitrate
    - Base ISO 160 for S-LOG3
    - Max ISO 409600 (video)
    - 16bit RAW output
    - Sony claims 15 stops dynamic range
    - world’s highest resolution new 9.44 million dot EVF (QXGA resolution)
    - new kind of passive (noise free) cooling system
    - no overheating, no recording time limits
    - UHSII card support
    - Looks pretty similar to a Sony A7rIV.
    - fully articulating screen like the one used by the Sony ZV-1.
    - announcement late July
    - shipment start mid August

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 14-07-2020 o 18:17
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Wiemy teraz o A7s III (ponoć ma) : https://www.sonyalpharumors.com/sony...0mbps-bitrate/

    - New 12MP sensor with fast readout
    - records FHD 240fps, 4k120fps 10bit 4:2:2 and 4K120fps raw over HDMI
    - 600mbps bitrate
    - Base ISO 160 for S-LOG3
    - Max ISO 409600 (video)
    - 16bit RAW output
    - Sony claims 15 stops dynamic range
    - world’s highest resolution new 9.44 million dot EVF (QXGA resolution)
    - new kind of passive (noise free) cooling system
    - no overheating, no recording time limits
    - UHSII card support
    - Looks pretty similar to a Sony A7rIV.
    - fully articulating screen like the one used by the Sony ZV-1.
    - announcement late July
    - shipment start mid August

    jp
    Kto próbował filmować przy braku światła wie, że kluczowym parametrem będzie ISO 409600 (wideo). No i jest 15 stops dynamic range i 16Bit RAW.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-07-2020 o 19:00
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    w zasadzie 12Mpikseli wystarcza do robienia zdjęć (nadal takie zdarza mi się robić) ale niewiele osób w to wierzy więc to raczej będzie służyło do video - 16 bit raw output 15 EV dynamic range - idzie nowe ale moze przy tak dużym pikselu nie jest to nową technologią a tyle po prostu dało się wyciągnąć z aktualnej, a i "no overheating" i nie dali nikomu niepotrzebnego 8k - z mojej perspektywy to bardzo specjalizowany korpus i ja gdybym miał wybierać wybrałbym coś bardziej uniwersalnego np R5 z większym naciskiem na obrazy nieruchome - dla mnie video to dodatek istotny i oczekiwany ale jednak dodatek - ale ogólnie fajnie że takie coś wychodzi bo konkurencja jest istotna dla konsumenta, a 16bitów i 15EV wytycza jakiś tam kierunek którym dotąd podążały korpusy z odrobinę większymi niż mały obrazek matrycami
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 14-07-2020 o 19:02

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    w zasadzie 12Mpikseli wystarcza do robienia zdjęć (nadal takie zdarza mi się robić) ale niewiele osób w to wierzy więc to raczej będzie służyło do video - 16 bit raw output 15 EV dynamic range - idzie nowe ale moze przy tak dużym pikselu nie jest to nową technologią a tyle po prostu dało się wyciągnąć z aktualnej, a i "no overheating" i nie dali nikomu niepotrzebnego 8k - z mojej perspektywy to bardzo specjalizowany korpus i ja gdybym miał wybierać wybrałbym coś bardziej uniwersalnego np R5 z większym naciskiem na obrazy nieruchome - dla mnie video to dodatek istotny i oczekiwany ale jednak dodatek - ale ogólnie fajnie że takie coś wychodzi bo konkurencja jest istotna dla konsumenta, a 16bitów i 15EV wytycza jakiś tam kierunek którym dotąd podążały korpusy z odrobinę większymi niż mały obrazek matrycami
    Od początku (i całego rozwoju) segmentu A7/A9 był podział ukierunkowania na :
    - A7 uniwersalne ("wszystkiego" średnio)
    - A7S filmowanie z możliwością zdjęć wymagających dużych DR i niskich szumów
    - A7R rozdzielczość/ostrość ze "średnim" zaawansowaniem technologii filmowania
    - A9 sport,

    Wygląda na to że R5 to próba połączenia A7S + A7R w jednym modelu/korpusie.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 14-07-2020 o 21:25
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #28
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Ciekaw jestem ceny. Nie będą mogli za bardzo poszaleć, a to plus dla konsumenta.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Wygląda na to że R5 to próba połączenia A7S + A7R w jednym modelu/korpusie.

    jp
    Jeżeli już to A7r i A9
    Ostatnio edytowane przez sv ; 14-07-2020 o 21:27

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Ciekaw jestem ceny. Nie będą mogli za bardzo poszaleć, a to plus dla konsumenta.



    Jeżeli już to A7r i A9
    Akurat nie. Jan dobrze napisał "A7S + A7R"

    A9 II to inna liga do której R5 bym nie porównywał. Zresztą tak samo, jak nie porównałbym R5 do 1Dx III
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #30
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Akurat nie. Jan dobrze napisał "A7S + A7R"

    A9 II to inna liga do której R5 bym nie porównywał. Zresztą tak samo, jak nie porównałbym R5 do 1Dx III
    A9 z migawką elektroniczną 20 klatek, z mechaniczną 10 klatek
    R5 i R6 z elektroniczną 20, mechaniczną 12.
    Rozdzielczość możesz sobie wybrać.

    A9II do R5 też bym nie porównywał, bo to faktycznie inna liga. A9II to raczej R6 :-)

    Co za czasy, następca 6d przegonił topowy "sportowy" korpus Sony, za który nie tak dawno Sony wołało 25.000,- zł :-)
    Ostatnio edytowane przez sv ; 15-07-2020 o 00:13

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •