Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: Sony A7S III i A5

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    niezaleznie od tego czy 8 k Ma sens czy nie , kilka dni temu w onecie natknalem sie na Reklame i oferty monitorow 8k . Jakis wybor juz jest.
    Za iles lat pojawia sie monitory 64 k i pewnie beda dyskusje po co ? - skoro 32 k wystarcza.

    Ach gdyby sony opakowal swoja Linie ML tak jak kiedys lustrzanki ( np A800 o ile pamietam jeszcze oznaczenia ) , byloby to Optimum mozliwosci technicznych i ergonomii.

    zobaczymy - do tej pory sony zaskakiwal swoimi premieram wylacznie poztytywnie a pod pewnymi wzgledami nawet bardzo.

    mozliwe , ze sony pojdzie w kierunku wysokiej jakosci obrazowania ( czyli niskie szumy , niska kurtoza , odwzorowanie barw, DR itp. ) rezygnujac z wysokiej rozdzielczosci. Mysle , ze rynek by sie nie obrazil na nieco nizsza rozdzielczosc , dostajac w zamian matryce o b. niskim szumie i wysokim DR.

  2. #12
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    A7S III

    Potwierdzone dotychczas specyfikacje następcy A7sII:

    - nowa na świecie najwyższa rozdzielczość EVF 9,44 miliona punktów (rozdzielczość QXGA)
    - pasywny (bezszumowy) układ chłodzenia
    - Obsługa kart UHSII

    za https://www.sonyalpharumors.com/seco...d-overheating/

    jp
    Przetłumaczę Ci to z marketingowego na polski:

    - nie mamy nic do zaoferowania czego nie miałaby już konkurencja, to damy EVF 9,44 mil pix (który i tak nic nie wnosi).
    - nie radzimy sobie z odprowadzeniem ciepła, bo nasz procesor to stary ramol i grzeje się niemiłosiernie.
    - po co nam szybkie karty CFast Express, skoro nie jesteśmy w stanie zaoferować RAWa?
    Ostatnio edytowane przez sv ; 04-07-2020 o 11:56

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Masz ekran 8k? Jaka wielkość?
    A jakie znaczenie ma to czy ja mam taki ekran ?

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Fundamentalne. Bo jeśli nie masz ekranu 8k to filmu nagranego w 8k nie obejrzysz w natywnej rozdzielczosci.

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Zawsze jest spore pole do cropowania więc pod tym względem zawsze lepiej jak jest więcej.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Jak ktoś nie potrafi skomponować kadru przed wciśnięciem REC to faktycznie nadmiar pikseli się przyda. Ale to chyba nie tędy droga?

  7. #17
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Fundamentalne. Bo jeśli nie masz ekranu 8k to filmu nagranego w 8k nie obejrzysz w natywnej rozdzielczosci.
    Nie potrzeba w natywnej. Kadrujesz zdjęcie z natywnej rozdzieczości? Baaardzo wątpię.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Jak ktoś nie potrafi skomponować kadru przed wciśnięciem REC to faktycznie nadmiar pikseli się przyda. Ale to chyba nie tędy droga?
    Mówisz do faceta, który 15 lat fotografował głównie na slajdach 6x7. Kadrowanie przed to podstawa. Ale nie dla dzisiejszej młodzieży.
    Czy do oglądania zdjęć z body mającego 50 Mpx masz jakiś monitor graficzny? Oglądasz wycinki. A ludzie i tak chcę mieć 45 czy 50 Mpx. Bez sensu, bo 99% robi wydruki najwyżej A4 lub A3 ( o ile w ogóle robią wydruki!).
    Mój prosty odtwarzacz filmowy (funkcja przeglądarki jpg) ma wyświetlanie filmu w powiększeniu 200%. Mogę oglądać wycropowany film.
    Znam fotoreportera sportowego, wściekłego że w nowszym modelu lustrzanki nie dostał filmowania 4K. A wiesz do czego tego chciał? Wycinać stopklatki, bo go nie było stać na flagowy model mający kilkanaście fps. Więc wykombinował stopklatkę z 4K. Plik do prasy wystarczy. Z 8K byłby osikany ze szczęścia.
    Ludzie sobie wymyślają dziwne rzeczy, a ty myslisz że racjonalizm zwycięża. Oni ci odpowiedzą, że zwycięża postęp, a ty jesteś zacofany.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Ale ja o filmowaniu a nie robieniu zdjęć pisałem.

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Jakie to ma znaczenie. Klient zmieni zdanie i nie chce tak szeroko albo można zrobić wywiad na jednej kamerze i przebicia że zbliżeniami. To że nie widzisz zastosowania nie znaczy, że nie może się przydać. Puryzmem zalatuje.

  10. #20
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Sony A7S III i A5

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Ale ja o filmowaniu a nie robieniu zdjęć pisałem.
    Ja wiem. Film tez można kadrować.

    Zobacz co robi marketing. Piękna wrzuta ze zdjęciem LCD R5 panelu filmowania 8K. Część ludzi dostaje orgazmu
    Sony ciągle nie podało jaka będzie matryca. Jakość będzie super - no to sobie może każdy napisać.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •