Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Photoshop 2020 konfiguracja

  1. #1

    Domyślnie Photoshop 2020 konfiguracja

    Witam
    Mam pytanie i prośbę o pomoc. Otóż zaraz po zainstalowaniu Photoshopa zoomowanie zdjęcia mogłem robić poprzez wybranie lupki i kliknięciu na zdjęci i podczas trzymania przycisku myszki przesuwałem lupkę w lewo lub prawo i obraz się powiększał lub zmniejszał. Teraz jest inaczej, po wybraniu lupki i kliknięciu zaznaczam obszar do powiększenia. Bardziej odpowiadała mi poprzednia możliwość. Przypuszczam, że coś nacisnąłem ale nie wiem co. Czy w ogóle sam program zapamiętuje wszystkie ostatnie ustawienia czy można jakoś zrobić sobie konfigurację? Nie znalazłem tego więc albo nie ma albo po prostu nie znalazłem
    Pozdrawiam serdecznie
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #2

    Domyślnie Odp: Photoshop 2020 konfiguracja

    aż sprawdziłem, bo zawsze zoomowałem po prostu scrollem, a teraz ani drgnie! A tu w preferencjach w zakładce NARZĘDZIA - było odkliknięte "Powiększanie przy użyciu pokrętła"
    Choć w sumie jestem starej daty userem PSa, więc dla mnie świętość to CTRL+(+) CTRL +(-), oczywiście w preferencjach konieczne zaznaczenie "Lupka zmienia rozmiar okien"

  3. #3
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Photoshop 2020 konfiguracja

    a wiecie jak zrobić, żeby działało powiększenie w lightroomie classic z CTRL+(+)? albo ze scrollem? bo tera to działa "inteligentnie", a preferuje proste rozwiązania

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Photoshop 2020 konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    a wiecie jak zrobić, żeby działało powiększenie w lightroomie classic z CTRL+(+)? albo ze scrollem? bo tera to działa "inteligentnie", a preferuje proste rozwiązania
    No przecież działa, jedno i drugie. Nie wiem czy inteligentnie ale działa.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Photoshop 2020 konfiguracja

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No przecież działa, jedno i drugie. Nie wiem czy inteligentnie ale działa.
    to po kolei
    1.przybliżanie ctrl+scroll do przodu
    https://streamable.com/6kvzth

    zauważ że kręcę scrollem żeby przybliżać a to mi oddala i później dopiero normalnie działa!
    2.dodatkowo przeskakuje co 3 kliki na myszce. Co jest upierdliwe bo kręcę i nic się nie zmienia.

    później dodam więcej przypadków nie chce zamieszania robić

    myszka oczywiście sprawna scroll dobrze działa, myszka za 200zł
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 17-07-2020 o 21:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •