Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Canon 500 N rozładowuje baterie.

  1. #1

    Domyślnie Canon 500 N rozładowuje baterie.

    Witam, chciałem uruchomić 10 lat nieużywanego 500 N i po włożeniu baterii wydawało się, że wszystko będzie w porządku czyli tryby, ustawienia, współpraca z obiektywem itd działały. Po założeniu filmu aparat przewinął go na drugą szpulę, wyświetlił 37 oraz ikonę rozładowanej baterii. Wymieniłem baterie na nowe i dalej to samo.
    Co może być przyczyną takiego stanu.
    Dziękuję.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon 500 N rozładowuje baterie.

    Lewe baterie?

  3. #3
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Canon 500 N rozładowuje baterie.

    Brudne styki?
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 500 N rozładowuje baterie.

    Styki i baterie sprawdzone w pierwszej kolejności. Żeby wina leżała po stronie wadliwych baterii to musiałaby być pechowa partia czterech sztuk. Jutro kupię następne dwie (w innym sklepie)co wykluczy ich winę jeśli nic się nie zmieni.
    Wiem, że taki sprzęt na all. dostanę za kilkadziesiąt PLN tylko co z pewnością, że będzie sprawny po założeniu filmu - mój też ładnie wszystko pokazywał przed włożeniem kliszy.
    Podejrzewam jednak, że silnik powoduje jakieś zwarcie - przed jego uruchomieniem wszystko było ok. Dziwne bo przed odłożeniem aparatu do szuflady 10 lat temu był sprawny.
    Chcę powrócić do analoga jednak systemu EOS z uwagi na posiadane obiektywy.

  5. #5
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Canon 500 N rozładowuje baterie.

    Ja raz miałem taki przypadek z EOS 50E - włożyłem nową baterię 2CR5, zrobiłem jedno zdjęcie, schowałem aparat. Za kilka dni go biorę - i jest kompletnie martwy, bateria rozładowana do zera, nawet ikony rozładowania nie wyświetla. No ale po ponownej wymianie baterii wszystko było ok i więcej się taki incydent nie powtórzył. I już więcej nie kupowałem Duracelli.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •