Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Olympus sprzedaje dział obrazowania (aparaty i obiektywy). Koniec pewnej epoki

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Olympus sprzedaje dział obrazowania (aparaty i obiektywy). Koniec pewnej epoki

    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Olympus sprzedaje dział obrazowania (aparaty i obiektywy). Koniec pewnej epoki

    Kicha. Z tego co mówią ploty to ta firma, która kupuje jest specjalistą od rozczłonowywania i sprzedaży firm po kawałku.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Olympus sprzedaje dział obrazowania (aparaty i obiektywy). Koniec pewnej epoki

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Kicha. Z tego co mówią ploty to ta firma, która kupuje jest specjalistą od rozczłonowywania i sprzedaży firm po kawałku.
    Dobrze że ktoś to chciał zanim nic by nie było to warte. Jeżeli ktoś za to zapłacił to raczej chce na tym zarobić

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Olympus sprzedaje dział obrazowania (aparaty i obiektywy). Koniec pewnej epoki

    Ankieta:

    Której firmy fotograficznej nie będzie do 2025 roku? https://www.sonyalpharumors.com/just...gone-til-2025/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ank ol.JPG
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	4728
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Olympus sprzedaje dział obrazowania (aparaty i obiektywy). Koniec pewnej epoki

    Biorąc pod uwagę, że dział foto Olympusa od lat przynosił straty dziwić może jedynie, że stało się to tak późno.
    Dla wszystkich miłośników fotografii wiadomość zła, a dla użytkowników systemu mikro 4/3 bardzo zła. Ja sam rozważałem wejście w system ze względu na perełki takie jak 75/1.8, ale zwlekałem i teraz szanse na to maleńkie.

  6. #6
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Olympus sprzedaje dział obrazowania (aparaty i obiektywy). Koniec pewnej epoki

    Szkoda. Olympus robił bardzo fajne aparaty, np. OM-4Ti czy mju II. Sam używam 35RD do dziś.

    No ale to były analogi. W cyfrze już od długiego czasu odpuścili sobie większość R&D więc nie jest to zaskoczeniem.

    Wg mine Olympus być może zrobił błąd próbując robić profesjonalne aparaty dla bardzo, bardzo wąskiej grupy fotografów. Błąd polegał na tym, że miały one małą matrycę a wysoką cenę (E-M1X) i raczej niewiele ludzi zdecydowałoby się na zakup takiego sprzętu, tym bardziej, że aparaty z większym sensorem nie są od niego droższe.

    Wydaje mi się, że w czasach kurczącego się rynku i mizernych marż, producenci sprzętu foto będą musieli się chyba skupić bardziej na tym w czym są naprawdę dobrzy w swojej wąskiej niszy.

    Np. Olympus i Panasonic powinni raczej budować małe, lekkie aparaty do których jest sporo małych i lekkich szkieł. Fuji pozostałby sprzętem do street photo i video, bo raczej nie mają po co pchać się np. w fotografię sportową (z braku dobrego AF i długich tele). Canon może z kolei jeszcze długo dominować stadiony i śluby (tu razem z Nikonem). Sony jako jeden z niewielu który buduje własne matryce będzie pewnie nadawał rytmu całości i przypasi pixel-peeperom. Zostaje jeszcze też Leica produkująca biżuterię.

    Taka specjalizacja dałaby jakąś szansę przetrwania większości. Tyle, że i tak będzie pewnie zupełnie inaczej bo nasze spojrzenie jest może i właściwe na rynku europejskim czy amerykańskim, za to w Japonii nie ma pewnie kompletnie racji bytu.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Olympus sprzedaje dział obrazowania (aparaty i obiektywy). Koniec pewnej epoki

    ale czego żałować
    gdyby byli chętni na ich produkty to by działali dalej
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Olympus sprzedaje dział obrazowania (aparaty i obiektywy). Koniec pewnej epoki

    Szkoda. Analogi i szkła OM mieli świetne. Do dzisiaj obiektywy OM przez adapter spisują się dobrze. Niestety matryce 4/3, m4/3 to był słaby pomysł. Puszki robili bardzo fajne ale matryca wyraźnie odstawała od konkurencji.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Re: Olympus sprzedaje dział obrazowania (aparaty i obiektywy). Koniec pewnej epo

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Niestety matryce 4/3, m4/3 to był słaby pomysł. Puszki robili bardzo fajne ale matryca wyraźnie odstawała od konkurencji.
    Matryca parametrami jest z gruba OK zakładając, że konkurencja to inne m4/3 np. Panasonic.
    Wielkość matrycy jest krytyczna jeśli chodzi o bokeh. Żeby zrobić fotkę jaką daje taniutki 50/1.8 na FF trzeba szkła m 4/3 typu 25/1.0 a ono taniutkie nie będzie. Dziś to, co odróżnia obrazek ze sprzętu od obrazka ze smartfona to głównie bokeh.

    Tylko jako sprzęt podróżniczy ta wielkość matrycy się obroni.

    Formuła puszki retro z matrycą m4/3 nie trafia moim zdaniem do ewentualnego adresata czyli kogoś, kto działał na analogu (FF).
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Re: Olympus sprzedaje dział obrazowania (aparaty i obiektywy). Koniec pewnej

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Wielkość matrycy jest krytyczna jeśli chodzi o bokeh.
    Nie wnikałbym w ten temat bo zaraz się tutaj pojawi Jan albo ktoś inny i przez następnych dziesięć stron będziesz miał wykłady z matematyczną wykładnią, że wielkość matrycy nie ma wpływu na bokeh

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •