Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: 6d mark1 i Canon 580 EX mark1 - ograniczenia

  1. #1
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie 6d mark1 i Canon 580 EX mark1 - ograniczenia

    Jak wchodzę w ustawienia lampy to jest że lampa nie jest wspierana/albo nie ma zasilania.
    Z tego co czytałem to dopiero Canon 580 EX mark2 jest wspierany.

    Jakie są tego konsekwencje? bo wszystko działa dobrze, jedynie ogniskową ręcznie wybieram na lampie
    Czy zmiana ogniskowej obiektywu ma znaczenia jak korzystam ze światła odbitego od sufitu ściany, ogólnie nigdy nie korzystam z bezpośredniego?
    Czy wyciąganie dyfuzora ma sens jak odbijam od sufitu?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: 6d mark1 i Canon 580 EX mark1 - ograniczenia

    Canon dopiero od wersji "II" wprowadził możliwość zmiany ustawień lamp przez stopkę. Tyle znaczy to "wspieranie".
    Zależy.
    W wielu wątkach piszesz z pozycji doświadczonego, zawodowego fotografa, ale przy takim założeniu niektóre Twoje pytania mogą mocno dziwić, mówiąc delikatnie

  3. #3
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: 6d mark1 i Canon 580 EX mark1 - ograniczenia

    Canon dopiero od wersji "II" wprowadził możliwość zmiany ustawień lamp przez stopkę. Tyle znaczy to "wspieranie".
    siłę błysku mogę zmieniać przez stopkę, przesłonę i iso też dobrze komunikuje. Jedyne co nie działa to informacja o ogniskowej.
    Czyli w zasadzie nie ma się co przejmować tym komunikatem, bo w menu informacja jest że lampa nie jest swpierana.


    jak zwykle w każdym temacie offtop robicie:
    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    W wielu wątkach piszesz z pozycji doświadczonego, zawodowego fotografa, ale przy takim założeniu niektóre Twoje pytania mogą mocno dziwić, mówiąc delikatnie
    czy muszę być alfą i omegą żeby dostrzec tak oczywiste rzeczy jak brak 4k, upscaling 2k do 4k, czy crop w 4k w Video i inne kwiatki które powinny działać i działają u konkurencji tylko nie w canonie? czy niedziałające wifi? niestety jak np zapytałem o wifi to dostałem odpowiedź że działa z video a oczywiście nie działa. Zapytałem o magic latern to się pytacie w wątku "co to za menu na filmiku"
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 23-06-2020 o 09:08

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: 6d mark1 i Canon 580 EX mark1 - ograniczenia

    Instrukcję obsługi lampy czytałeś? Ogniskowa lampy zmienia się automatycznie tylko przy ustawieniu palnika na wprost. Działało tu już w ten sposób zanim jeszcze cyfrowe lustrzanki się pojawiły w lampach 420EX i 380EX.

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: 6d mark1 i Canon 580 EX mark1 - ograniczenia

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Instrukcję obsługi lampy czytałeś? Ogniskowa lampy zmienia się automatycznie tylko przy ustawieniu palnika na wprost.
    Jak wchodzę w ustawienia lampy to jest że lampa nie jest wspierana/albo nie ma zasilania.
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 23-06-2020 o 09:50

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: 6d mark1 i Canon 580 EX mark1 - ograniczenia

    Oznacza to tyle, że z poziomu aparatu nie zmienisz jej ustawien tylko musisz użyć menu w lampie. Jednak jak sam zauważyłeś aparat przekazuje do lampy informacje o przysłonie a ja dodam, że o ogniskowej informacja również jest przekazywana tylko aby zoom lampy działał automatycznie palnik lampy musi być ustawiony na wprost.

  7. #7
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: 6d mark1 i Canon 580 EX mark1 - ograniczenia

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Oznacza to tyle, że z poziomu aparatu nie zmienisz jej ustawien
    regulacja sily blysku normalnie działa przez guzik info

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: 6d mark1 i Canon 580 EX mark1 - ograniczenia

    Jesteś pewny że wszystko ogarnąłeś może czegoś nie doczytałeś? Mam starą piątkę i lampę Metz (stary aparat i nie firmowa lampa) i jedyny brak komunikacji to korekta siły błysku. W drugim aparacie, czyli siódemce, komunikacja jest pełna. A Twoja szóstka to nowszy sprzęt no i firmowa lampa.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: 6d mark1 i Canon 580 EX mark1 - ograniczenia

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    Czy zmiana ogniskowej obiektywu ma znaczenia jak korzystam ze światła odbitego od sufitu ściany, ogólnie nigdy nie korzystam z bezpośredniego?
    Czy wyciąganie dyfuzora ma sens jak odbijam od sufitu?
    ad 1 - teoretycznie tak, niewielki ale jednak

    ad 2 - tez ma wplöyw korzystny , gdyz czesc swiatla przechodzacego przez dyfuzor oswietla bezposrednio motyw , tzn rozjasnia cienie od swiatla odbitego z gory , czyli zmniejsza Kontrast - wplylw pozytywny .
    Z tym zeby odbic od sciany/sufitu przez dyfuzor to odleglosci nie moga byc duze a moc lampy potezna.

    ale i tak wiekszy wplyw ma jak dziala TTL , a z tym roznie bylwa - nie zawsze proporcjonalnie ze zmiana odleglosci , gwrantujac takie samo oswietlenie - jakbysmy tego oczekiwali

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: 6d mark1 i Canon 580 EX mark1 - ograniczenia

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    ad 2 - tez ma wplöyw korzystny , gdyz czesc swiatla przechodzacego przez dyfuzor oswietla bezposrednio motyw
    Czytając w pytaniu o "wyciągnięciu dyfuzora" zakładam, że chodzi o wysunięcie "szybki" poszerzającej kąt świecenia, i położenie jej na palniku, jak instrukcja lampy przykazała. Tylko wtedy trudno myśleć o oświetleniu motywu światłem bezpośrednio z dyfuzora, jeśli palnik jest skierowany w sufit. O ile chodzi o ten dyfuzor.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •