Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Nikon Z8 / Z9

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Nikon Z8 / Z9

    Nikon Z8


    https://translate.google.com/transla...z8&prev=search
    „tryb wysokiej rozdzielczości”, który umożliwia robienie zdjęć o rozdzielczości 240 megapikseli.
    Gniazda kart Dual CF Express prawie na pewno będą oferowane .
    Natywny zakres ISO 64–25600 (z możliwością rozszerzenia do 32-102400).
    5,5 stopnia stabilizacji obrazu lub więcej
    6 k wideo
    Nikon użyje tego samego podświetlanego czujnika Sony Exmor R (61 megapikseli), który znajduje się w Sony a7R IV.
    Z8 potencjalnie będzie również konkurować z nadchodzącym Canonem R5

    Nikon Z9 PRO
    21-megapikselowy czujnik FF CMOS znaleziony w Nikonie D5 lub nowym 36- megapikselowym czujniku Sony, który jest w fazie rozwoju
    8K UHD do 60p, Slow mo 1080p, do 120p
    5-osiowa stabilizacja obrazu w ciele
    Wizjer Elektroniczny 5760 tys. Punktów, 100% pokrycia
    Szybkość serii 20 kl./s z 693 punktami AF
    Większy bufor dla szybkiego AF i prędkości
    Odchylany ekran dotykowy 3,2.
    Podwójne gniazda kart XQD
    Ogromna moc baterii dla bezlusterkowego aparatu około 1000 zdjęć
    Cena około 5499 USD

    https://nikonrumors.com/2020/06/18/n...-mockups.aspx/


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nikon-z9-6.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	294,1 KB
ID:	4723

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nikon-z9-2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	309,6 KB
ID:	4724

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nikon-z9-11.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	208,2 KB
ID:	4725
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-06-2020 o 22:15
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Nikon Z8 / Z9

    nic nie robi tak dobrze producentowi sprzętu jak konkurencja (mam na myśli naszą ulubioną firmę)

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nikon Z8 / Z9

    Mnie to tylko wciąż zastanawia kto im będzie te aparaty kupował. Na świecie kryzys jakiego nie było od dekad, ludzie nie mają na jedzenie. Imprez jak na lekarstwo, a firmy się zbroją jak za najlepszych lat sprzed nie tylko pandemii ale sprzed telefonów komórkowych. Coś mi tu nie pasuje i nie jestem pewien czy te premiery mają jakikolwiek sens poza prężeniem muskułów.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Nikon Z8 / Z9

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    nic nie robi tak dobrze producentowi sprzętu jak konkurencja (mam na myśli naszą ulubioną firmę)
    Akurat tam chłopaki znają się jak łyse konie. Zawsze było tak, że jedna firma miała coś czego brakowało innej. Ciekawe jak to będzie teraz, ponieważ każda premiera Canona zawsze w jakimś stopniu potrafiła rozczarować.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Nikon Z8 / Z9

    pewnie te same osoby co kupią R5 i R6
    może to odpowiedź na premierę R5 trwającą już tyle co brazylijski serial w międzyczasie konkurencja wypuści swój produkt i hajp będzie mniejszy

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Nikon Z8 / Z9

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Mnie to tylko wciąż zastanawia kto im będzie te aparaty kupował. Na świecie kryzys jakiego nie było od dekad, ludzie nie mają na jedzenie. Imprez jak na lekarstwo, a firmy się zbroją jak za najlepszych lat sprzed nie tylko pandemii ale sprzed telefonów komórkowych. Coś mi tu nie pasuje i nie jestem pewien czy te premiery mają jakikolwiek sens poza prężeniem muskułów.
    Jak patrzę na specyfikacje to chyba wszyscy robią dokładnie tak samo. Celują w półkę średnią oraz najwyższą profi i raczej chętnych w obydwu kategoriach na nowy sprzęt nie zabraknie.
    Każdy sobie odpowiednio dobierze to, co mu pasuje.

    R,R6 vs A7 III vs Z6

    R5 vs A7IV,A9II,A7S III vs Z7,Z9
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-06-2020 o 12:16
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Nikon Z8 / Z9

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nikon Z9 PRO
    21-megapikselowy czujnik FF CMOS znaleziony w Nikonie D5 lub nowym 36- megapikselowym czujniku Sony, który jest w fazie rozwoju
    8K UHD do 60p, Slow mo 1080p, do 120p
    Ten fragment jest wewnętrznie sprzeczny. Nie da się wyciągnąć obrazu 8K z matrycy 36 Mpx o proporcjach 3:2 (o 21 Mpx nie wspominając) bo zwyczajnie ma ona za mało pikseli w poziomie.

  8. #8
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Nikon Z8 / Z9

    Fakt, do tego trzeba matrycy 39 Mpx lub więcej.
    Body z gripem wskazuje na następcę D6. Jakby tak historycznej popatrzeć to flagowce nie miały wielu Mpx, miały sporo fps. Może będą chcieli przebić barierę 20 fps, a wtedy ilość danych do zapisania robi się potężna.
    21 Mpx to trochę mało, myślę, że dadzą więcej niż w D5 i D6, ale to może oznaczać np 24 Mpx.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •