Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 55

Wątek: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    ZAWSZE:
    5d2
    16-35
    50
    70-200
    600ex
    Dla mnie waga sprzętu to sprawa piętnasorzędna.
    Wiem że wielu ma inne zdanie i pewnie się narażam ale co tam...
    Pomijając lampę to dosyć typowy zestaw. Nie taki znowu ciężki ale w mieście białe tele rozgania tematy.
    Ze skromnym sprzętem łatwiej się zbliżyć do tematu. Zwłaszcza w dużym mieście. W małym miasteczku nie ma problemu.
    Moje próby ascetycznego podejścia w rodzaju M50+M22 lub M32 i koniec na razie zawodzą.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    @marfot ascetyzm to 5d z 50-ką lub 35-ką. I kwintesencja zarazem.

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    Też rozważałem przejście na DSC-RX1R III gdyby się pojawił i miał stabilizację.
    Wersja II to FF, 42 Mpix ze stałym obiektywem 35mm, mały.

    No ale wtedy i tak jest mi potrzeby statyw, trzeba nosić wodę i trochę innych "klamorów", gdzieś trzeba "powiesić" kurtki itd. .... czyli potrzebny plecak.
    Teraz plecak ze sprzętem (aparaty, obiektywy, statyw) to 7 kG czyli około 6% tego co muszą nosić moje nogi/serce.

    Na zamianie na tylko RX1R zyskałbym około 3 kG (około 3%) a tak teraz mam "na stałe" 24mm, 40mm i do przepięcia 70-200mm

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-06-2020 o 08:48
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    do Fuji ma 5 baterii, do R -7, mam tez podwójne ładowarki
    z C5Dmk3 było łatwiej
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #35
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Pomijając lampę to dosyć typowy zestaw. Nie taki znowu ciężki ale w mieście białe tele rozgania tematy.
    Ze skromnym sprzętem łatwiej się zbliżyć do tematu. Zwłaszcza w dużym mieście. W małym miasteczku nie ma problemu.
    Moje próby ascetycznego podejścia w rodzaju M50+M22 lub M32 i koniec na razie zawodzą.
    Typowy, ale tych klamotów raczej sporo. Czasem przy zabytkach ochrona się czepia. Najfajniejsza jest 50tka. Lekka i jasna. A zoom czasem pozwala stanąć z dala...ale to wiecie wszyscy doskonale
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    Wyjazd rodzinny m100 + 22mm + 85mm, wcześniej 5D + 35mm + 85mm
    Wyjazd towarzyski: m100 + 22mm, poprzednio Fuji xm-1+ kit, jeszcze dawniej 5D + 35mm
    Wyjazd gdzie będzie dużo chodzenia i piękne okoliczności przyrody: m100+kit (brakuje mi tele, muszę coś kupić),
    poprzednio Fuji xm-1 + double kit, jeszcze wcześniej 5D + T17-35 + 70-200f4
    Wyjazd na zwiedzanie miasta: m100+kit + 22mm, poprzednio Fuji xm-1 + kit, kiedyś 5D + T17-35 + 70-200f4


    Chciałbym mieć: zamiast m100 - m6mk2 - dwie sztuki, aby nie musieć zmieniać obiektywów, a dodatkowa waga i rozmiar nie są takie duże. I jakieś fajne tele, takie jakiego jeszcze nie ma, minimum to odpowiednik 50-250 w wersji ef-m, a idealnie ef-m 100-300.
    Zamiast ef85f1.8 też mogłaby być wersja ef-m, ale to w dalszej kolejności.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Moje próby ascetycznego podejścia w rodzaju M50+M22 lub M32 i koniec na razie zawodzą.
    Jeśli jadę w miejsce, które dobrze znam lub takie po którym wiele się nie spodziewam, lub wiem, że i tak nie będę miał dużo czasu na zdjęcia, to m100+22 jest OK. Mam go w kieszeni kurtki, albo nawet spodni i używam tak jak inni komórki.

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    rozumiem , ze pytanie o sprzet na wycieczki.

    NIgdy plecak .
    Nic tak nie psuje wakacji , wycieczki jak targanie sprzetu na plecach.
    Te zabawki zabijaja przyjemnosc poznawania.

    zdjecia z cyklu " tam bylem " nie wymagaja absolutnie najwyzszej mozliwej do osiagniecia w danym momencie jakosci.

    przed laty u mnie doskonale nadawalo sie do tego celu trio:
    c5 , c28-105 usm i c 70 - 210 usm.
    do tej pory podziwiam jakosc obrazka szczegolnie z 70 - 210 - lekki maly i swietnie rysujace cudo.

    calosc miescila sie niewielkiej torbie naramiennej - wielkosci kobiecej torebki.
    Jakosc obrazowania b. dobra.

    niestety pozybylem sie tych obiektywow co bylo bledem zyciowym , wiec teraz wystarcza 24-105 + convertrer 1,4 na wszelki wypadek - w zasadzie uzywany wyjatkowo.

    ogolnie to im mniej sprzetu na wycieczki tym lepiej.

    tych zdjec i tak nikt nie oglada poza autorem i moze jeszcze towarzyszem/ ka podrozy , glownie przez uprzejmosc.

    kogo dzisiaj interesuja jeszcze cudze zdjecia ?

    jesli sie pokaze dobre prace to tym sie ogladajacych najczesciej wq--a , gdyz jest im przykro, ze albo tam nie byli , albo nie potrafia takich zdjec zrobic. Po co draznic ludzi ?

    Obslugiwalem tez takie wyjazdy dwutygodniowe tylko fischeyem + FF - zawsze mozna bylo obraz zdefischeyowac . Calkiem fajna i uniwersalne sprawa.

  8. #38
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    rozumiem , ze pytanie o sprzet na wycieczki.

    NIgdy plecak .
    Nic tak nie psuje wakacji , wycieczki jak targanie sprzetu na plecach.
    Te zabawki zabijaja przyjemnosc poznawania.
    No to w czym to wszystko tachać?
    Puszka i ze dwa szkła?
    Chyba nie w kieszeni?
    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    zdjecia z cyklu " tam bylem " nie wymagaja absolutnie najwyzszej mozliwej do osiagniecia w danym momencie jakosci.
    Nigdy nie robię takich zdjęć. A tym bardziej zdjęć typu "stań tu, uśmiechnij się"
    Do takiego czegoś to byle "smarkfon".
    Ja wolę stanąć i mieć swój czas.
    Niestety często potem muszę biec za grupą



    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    tych zdjec i tak nikt nie oglada poza autorem i moze jeszcze towarzyszem/ ka podrozy , glownie przez uprzejmosc.

    kogo dzisiaj interesuja jeszcze cudze zdjecia ?

    jesli sie pokaze dobre prace to tym sie ogladajacych najczesciej wq--a , gdyz jest im przykro, ze albo tam nie byli , albo nie potrafia takich zdjec zrobic. Po co draznic ludzi ?
    I tu się rodzi pytanie o zasadność używania "luszczanki"
    Można telefonem i od razu na "twarzoksiążkę" ale to jest jak dla mnie puste. Wolę robić dla własnej frajdy.

    Tak czy owak życzę wszystkim przyjemności ze zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez trothlik ; 22-06-2020 o 14:54
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    No to w czym to wszystko tachać?
    Puszka i ze dwa szkła?
    Chyba nie w kieszeni?

    Nigdy nie robię takich zdjęć. A tym bardziej zdjęć typu "stań tu, uśmiechnij się"
    Do takiego czegoś to byle "smarkfon".
    Ja wolę stanąć i mieć swój czas.
    Niestety często potem muszę biec za grupą




    I tu się rodzi pytanie o zasadność używania "luszczanki"
    Można telefonem i od razu na "twarzoksiążkę" ale to jest jak dla mnie puste. Wolę robić dla własnej frajdy.

    Tak czy owak życzę wszystkim przyjemności ze zdjęć.
    piszesz : Wolę robić dla własnej frajdy.

    No i to jest chyba najkrótsza i kardynalna recenzja fotoamatora.
    I po to wydaję kasę, targam sprzęt na plecach, ślęczę przy kompie, poznaję nowe sposoby/metody obróbki, drukuję/wieszam na ścianie itd
    To mi sprawia przyjemność.

    Ale można mieć inną "potrzebę" fotografowania, z czego innego ktoś jest zadowolony stąd inne podejście czym robi zdjęcia.
    Można też z przyzwyczajenia albo dla kasy

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    jesli czescia przyjmnosci mialoby byc targanie sprzetu na plecach , to mozna nie wychodzac w pokoju z zarzuconym plecakim wypakowanym na maxa wedrowac dookola stolu kilka godzin i fotografowac zmieniajace sie widoki na ekranie telewizora.



    doswiadczenie mam takie , ze nadmiar sprzetu przeszkadza bardzo w poznawaniu samej materii , do ktorej to przyjechalismy by ja zobaczyc , zwiedzic.

    Co za sens leciec przez pol swiata zeby cos zwiedzic i utrudnic sobie zwiedzanie nadmiarem sprzetu.

    FF + 2 male wycieczkowe zoomy o sile swiatla ok 3,5 mieszcza sie do niewielkiej torby naramiennej.

    dostep do sprzetu jesli jest w plecaku jest mocno utrudniony - zanim zdjemiesz plecak motyw juz sie moze zmienic.

    mowie o takim zwiedzaniu bez konkretnego celu fotograficznego i fotografowaniu tego co akurat nam sie rzuca w oczy.
    nic bardziej nudnego dla osob postronnych niz ogladanie cudzych zdjec z takiej wycieczki.

    Co innego jesli lecisz gdzies w okreslonym celu wykonac okreslone zadanie - wowczas Konieczny sprzet mozna przewidzie z gory i musisz go zabrac. Tutaj plecak moze byc konieczny. Powiedzmy lecisz do kanady fotografowac w przebraniu lososia misie gryzli polujace na lososie o wschodzie slonca.

    W czasach analogu na super egzotyczny wowczas wyjazd , w zasadzie niedostepny w PRLu przy zarobkach 20 - 30 usd / miesiac zabieralem aparat + 2 rolki i wystzrczylo na 2 tygodnie. zdjecia istnieja do dzisiaj i czasem ktos rzuci na nie okiem. Tysiace zdjec z cyfry nikogo nie interesuja . Wolami nie zaciagniesz do ekranu - mozna lepiej spedzac czas niz ogladac cudze zdjecia.

    im mniej tym lepiej.
    Najwazniejszy jest pomysl na zdjecie .

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •