Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Wątek: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jakby to powiedzieć... Mnie na dzień zdjęciowy z 5D III potrzebne były minimum 2, lub trzy oryginalne akumulatory. Każdemu podług potrzeb
    Kiedyś też pstrykałem bez sensu, teraz staram się myśleć nad kadrem

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Zgadzam się, na wyjazdach sportowych kilka tys się robi w 1 dzień ale nie na zwiedzaniu miasta. Z urlopu można mieć 2-3 tys kadrów więc powiedzmy 2 baterie.
    Wiadomo, że człowiek musi przeżyć wszystko ale są etapy które można przeskoczyć/opóźnić lub przejść bardzo szybko. Wdrażam to na swojej osobie i pozostanę dzieckiem jeszcze przez 20 lat
    Najszybciej pokory uczy analog Polecam! Generali wakacyjnie mieściłem się w 10-ciu rolkach. Każde zdjęcie przemyślane i dobrze wykadrowane (filmy/slajdy).

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Kiedyś też pstrykałem bez sensu, teraz staram się myśleć nad kadrem
    To się chwali i tak trzymać Radzę jednak nie wierzyć fotografom twierdzącym, że na 100 zdjęć mają 100 udanych Osobiście nie znam takiego, ale może tacy istnieją ?
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Najszybciej pokory uczy analog Polecam! Generali wakacyjnie mieściłem się w 10-ciu rolkach. Każde zdjęcie przemyślane i dobrze wykadrowane (filmy/slajdy).

    --- Kolejny post ---



    To się chwali i tak trzymać Radzę jednak nie wierzyć fotografom twierdzącym, że na 100 zdjęć mają 100 udanych Osobiście nie znam takiego, ale może tacy istnieją ?
    Nie musisz mi tego polecać, nawdychałem się tego przez lata Wróćmy do tematu i wyjazdu w plener gdzie bateria z lustra powinna wystarczyć na 800-1000 zdjęć. Niech będą 2 baterie na tydzień ale to już trzeba na viagrze biegać po mieście.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Nie musisz mi tego polecać, nawdychałem się tego przez lata Wróćmy do tematu i wyjazdu w plener gdzie bateria z lustra powinna wystarczyć na 800-1000 zdjęć. Niech będą 2 baterie na tydzień ale to już trzeba na viagrze biegać po mieście.
    Zakładając, że wycieczka objazdowa jest tylko po słoneczku w godz. 8:00 do 16:00 - to tak. Jeśli ktoś lubi (ja lubię) fotografię nocną (albo astro) i długie ekspozycje itp. to bateria już niknie w oczach. Podobnie jak wdrapywanie się latem na szczyty górskie, gdzie leży śnieg i temperatura spada poniżej zera itp.

    Jak ktoś przykładowo zabiera na Lofoty jedną baterię bez ładowarki to życzę mu powodzenia
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zakładając, że wycieczka objazdowa jest tylko po słoneczku w godz. 8:00 do 16:00 - to tak. Jeśli ktoś lubi (ja lubię) fotografię nocną (albo astro) i długie ekspozycje itp. to bateria już niknie w oczach. Podobnie jak wdrapywanie się latem na szczyty górskie, gdzie leży śnieg i temperatura spada poniżej zera itp.

    Jak ktoś przykładowo zabiera na Lofoty jedną baterię bez ładowarki to życzę mu powodzenia
    Lubię wyjść rano lub w nocy i ponaświetlać ale 1 bateria wystarcza na kilka wyjść z częstym użyciem wyswietlacza. Ostatnio bawię się z naświetlanie po kilka minut i też bateria ogarnia minimum 2-3 wyjazdy. Zima to moja pora, aku mam zawsze w kurtce w ciepełku, nigdy na mrozie nie zmieniałem aku - wydajność aku oceniam na 70%. Tak sobie liczę, że 2tys zdjęć to 4-5 zdj/min przez 8 godzin, co daje zdjęcie co 14 sekund. W takim tempie to kasjerka w biedronce nie skanuje towarów Ale z drugiej strony przy 6kl/s można w 8 godzin 170 tys zdjęć zrobić

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    Nie rozumiem tego "przekomarzania" bateriami, to chyba jakiś problem zastępczy

    Sprzęt kosztuje kilka tysięcy, jedna czy dwie baterie zapasowe w kieszeni to jakiś problem ?

    W hotelu ładuję 2/3 baterie, (w ładowarce + przez USB w body) i 3 smartfony (mój, żony, "ślepy" bez karty dla Exif/GPS drugiego body)
    Rano zawsze wkładam nowo naładowane do body, jak spada w body poniżej 20% to wymieniam.
    Taka procedura

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 21-06-2020 o 22:31
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    Serio? 2000 zdjęć dziennie na wakacjach? Przywiezienie z 2-tygodniowej wycieczki 2-3kilo zdjęć to już jest porażka, bo udanych i godnych i tak będzie kilkadziesiąt. Jedno body, najlepiej jeden obiektyw (ale to zapewne się nie uda, więc dwa) i to wszystko.

  8. #28
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    ZAWSZE:
    5d2
    16-35
    50
    70-200
    600ex
    Dla mnie waga sprzętu to sprawa piętnasorzędna.
    Wiem że wielu ma inne zdanie i pewnie się narażam ale co tam...
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    bo udanych i godnych i tak będzie kilkadziesiąt
    albo kilka - co i tak może być zbyt daleko posuniętym optymizmem

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Kilkudniowe wyjazdy, jaki sprzęt w plecaku ?

    @trothlik bardzo, bardzo blisko mam, z modyfikacjami w zależności od konkretnego rejonu świata i bez lampy już

    @mirror uprzejmy chciałem być, głównie wobec siebie :-)

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •