Strona 8 z 149 PierwszyPierwszy ... 6789101858108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #71
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Prosty przykład, fota z ostatniego ślubu. Może nie 6 EV, ale lepiej było forsować niż podbijać ISO do 12k.

    Załącznik 4802
    ?

    watpie.
    niezaleznie od uzyskanego efektu na pokazanym zdjeciu , podniesienie iso prowadzi do nizszego szumu niz niskie iso i odpowiednie rozjasnianie.
    lepiej jest podniesc iso i poprawnie naswietlic , niz niedoswietlic na niskim iso i rozjasniac. to nie jest to samo.

    w obydwu przypadkach padnie ta sama energia na matryce , ale w przypadku wyzszego iso skuteczniejsze jest odszumienie szumu termicznego na poziomie przed zapisaniem do RAW.

  2. #72
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #73
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ale niestety nie będzie. Bo już pisali wcześniej, że to całkiem inna matryca niż w 1Dx III. Pytanie tylko, czy całkiem nowa, czy znowu zaserwują rembrandowaną matrycę z pierwszego 6D 20,2 MPix. Liczę , że nie. Ale wygląda to zbyt ładnie , aby było prawdą.
    Daję 95%, że to jest matryca z 1Dx III, a zupełnie nowy jest w niej soft, który kastruje to co trzeba, aby nie skanibalizować wyższych modeli. Pytanie co dokładnie jest wykastrowane.

  4. #74
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Na konferencji mówili o innym rodzaju filtra na matrycy. Może po prostu obrazek nie będzie tak ostry jak w 1dx III, albo na odwrót, albo taki sam tylko produkcja tańsza

    Wg mnie canon przeorganizował swoje serie sprzętu:
    R5 - zastępuje 5dsr i 1dx
    R6 - zastępuje 5d
    R - zastępuje 6d
    a RP - xxd, która już od 60d jest małym, fajnym aparatem bez aspiracji do PRO.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #75
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Na konferencji mówili o innym rodzaju filtra na matrycy.
    No tak to też możliwe.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    R5 - zastępuje 5dsr i 1dx
    Tu się nie zgodzę, R5 to na pewno nie jest ostatnie słowo Canona w ML, a odpowiednik 1Dx dopiero będzie.

  6. #76
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    No tak to też możliwe.


    Tu się nie zgodzę, R5 to na pewno nie jest ostatnie słowo Canona w ML, a odpowiednik 1Dx dopiero będzie.
    Czekamy na mityczną trójkę :-) R3 brzmi nieźle.

  7. #77
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Na konferencji mówili o innym rodzaju filtra na matrycy. Może po prostu obrazek nie będzie tak ostry jak w 1dx III, albo na odwrót, albo taki sam tylko produkcja tańsza

    Wg mnie canon przeorganizował swoje serie sprzętu:
    R5 - zastępuje 5dsr i 1dx
    R6 - zastępuje 5d
    R - zastępuje 6d
    a RP - xxd, która już od 60d jest małym, fajnym aparatem bez aspiracji do PRO.
    ja bym to widział inaczej (czyli pozycjonowanie modelowe, bez względu na matrycę APS-C, czy FF. Ze względu na możliwości , stopień zaawansowania puszki, AF oraz docelowych odbiorców) :

    RP - 60D,70D,80D,90D
    R - 6D II
    R6 - 7D II
    R5 - 5D IV
    ... - 1Dx III (tu dopiero wyjdzie jakiś R3/R1 w przyszłości)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-07-2020 o 22:47
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #78
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Czekamy na mityczną trójkę :-) R3 brzmi nieźle.
    Ja myślę, że to jednak będzie R1. A jak wyjdzie, to będziemy wiedzieli, że to koniec EF.

  9. #79
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 305

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    moim zdaniem R1 się kiedyś pojawi, wysokorozdzielcza wersja R5 również i jeszcze się zdziwimy ile megapikseli nasza ulubiona firma uzna za "dużo megeapikseli", R6 powinien nazywać się R7 i byłoby spójniej, R to protopyp, a RP został wyprodukowany w celu amortyzacji maszyn produkujących starsze matryce - taki mentalnie (cel produkcji ten sam tylko grupa docelowa inna) 4000D w wersji bezlusterkowego fullfrejma
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 11-07-2020 o 22:56

  10. #80
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    No, ale te nowe aparaty mają AF i szybkostrzelność z 1dxIII. Grip zawsze można podpiąć. Czego jeszcze brakuje? Wiadomo każdy ma na to swoje zdanie.
    Obstawiam jeszcze tylko zastąpienie R i RP jednym aparatem, któremu będzie bliżej do tego drugiego.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 8 z 149 PierwszyPierwszy ... 6789101858108 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •