Strona 70 z 149 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280120 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #691

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Marketing i pozycjonowanie. W gruncie rzeczy te 20fps do niczego sie nie nadaje. Rolong shutter daje się we znaki.
    Korzystałem z ES 20 FPS podczas zawodów konnych i dało radę. Natomiast przebijanie się przez kilkadziesiąt bardzo podobnych zdjęć zajmuje więcej czasu. Oczywiście, pewnie gdybym fotografował długie, podłużne, pionowe obiekty, to RS byłby juz trudniejszy do skorygowania. Ja z pewnością będę eksperymentował w zależności co będzie fotografowane, natomiast co mnie cieszy, to 12 FPS mechanicznej. Dlatego wolałem R6 z 12 FPS niż A9II z 20 bez RS.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  2. #692
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Jednolite tło typu niebo czy woda i da się robić ptaki / samoloty na 20 fps - ciekawe uczucie gdy widać jak licznik tylko leci - później przy komputerze selekcja już daje w kość .

  3. #693
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    A daj spokój, 10 min na placu zabaw i przynosisz 700 zdjęć...

  4. #694

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    Jednolite tło typu niebo czy woda i da się robić ptaki / samoloty na 20 fps - ciekawe uczucie gdy widać jak licznik tylko leci - później przy komputerze selekcja już daje w kość .
    Fotografuję głównie ludzi w ruchu. Przymierzam się do fotografowania szybko poruszających przedmiotów, takich jak auta, czy samoloty i jak z samolotami nie będzie problemu, chociaż nie widzę sensu strzelania 20 klatek na sekundę, żeby sfotografować samolot, tak z autkami może być różnie i RS może dać w kość. Się zobaczy.

    Sądzę, że Canon tymi 20 eFPeeSami pokazał Sony, Hej! Uważaj! i Dobrze. Bo Autofocus i 12 FPSów daje niesamowite możliwości. Jedyne co mnie przyciąga do Sony ponownie to nadchodzący jesienią Tamron 35-150 F2-2.8 .

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    A daj spokój, 10 min na placu zabaw i przynosisz 700 zdjęć...
    No właśnie - rok temu przez dwa dni na deskorolkowych mistrzostwach Polski zrobiłem Sony niecałe 128 GB zdjęć (RAWy), a na zawodach w skimbordingu w ciągu 6 godzin zapełniłem 128 GB RAWami z R6.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  5. #695
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Canon EOS R6

    Ej kiedy ma być R7?
    Zakiełkowała we mnie myśl o zmianie body z 6D1 na R6, ale jeszcze się wstrzymuję (jednak deczko dla mnie amatora za drogi i za ciężki).

    Lecę jutro na Islandię, potem Wyspy Owcze i tak coś czuję że mój staruszek niebawem wyzionie ducha (spust on/off się zacina, odkleila sie naklejka z trybami przez co tam do srodka leje sie woda i piach, wizjer zostal gdzies w kosodrzewinie na Ornaku).

    Edit. Widzę że R7 ma być apsc, wiec moze poczekam jeszcze aż cena R6 spadnie do akceptowalnego poziomu.
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 09-08-2021 o 01:21
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #696
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Ej kiedy ma być R7?
    Zakiełkowała we mnie myśl o zmianie body z 6D1 na R6, ale jeszcze się wstrzymuję (jednak deczko dla mnie amatora za drogi i za ciężki).

    Lecę jutro na Islandię, potem Wyspy Owcze i tak coś czuję że mój staruszek niebawem wyzionie ducha (spust on/off się zacina, odkleila sie naklejka z trybami przez co tam do srodka leje sie woda i piach, wizjer zostal gdzies w kosodrzewinie na Ornaku).

    Edit. Widzę że R7 ma być apsc, wiec moze poczekam jeszcze aż cena R6 spadnie do akceptowalnego poziomu.
    R6 jest gabarytowo i wagowo podobny do 6d. Cena wysoka, szczególnie jeśli nie będzie na siebie zarabiał. Jest to jednak aparat bardzo zaawansowany, skuteczny i wygodny. Tańszy długo nie będzie, ale może raty 20x0% trochę pomogą
    Albo pomyśl o eos R za pół ceny. Wg mnie R6 ma nad nim istotną przewagę w zastosowaniach reportażu i sportu. Może akurat w Twoim wypadku nie warto dopłacać.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #697
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    734

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cześć, kilka słów ode mnie po zmianie systemu z Sony A9 na R6.
    -matryca lepsza w Canonie mimo, iż jest nieco mniejsza w praktyce tego nie odczuwam,
    -AF w zasadzie jest porównywalny z tym, że Canon mam wrażenie lepiej wykrywa oko i nieco szybciej oraz co dla mnie ważne rozpoznaje także oczy ptaków, w Sony często łapał mi ostrość gdzieś na skrzydło czy zwyczajnie na bliższy punkt (używam Sony 200-600G), jeśl;i ktoś używa pojedyńczego punktu to Canon jest szybszy i działa sprawniej, szczególnie jeśli przymknę przysłonę,
    -ergonomia i wygoda pracy to jest to czego inżynierzy Sonego jeszcze nie załapali, body Canona jest o dwie klasy lepsze w tej materii, A9 ma choćby wszystkie narożniki korpusu dość ostre i po czasie to się daje we znaki gdzie przy Canonie sam kształt krawędzi jest obły, zaokrąglony.
    -responsywność tutaj Canon ma olbrzymią przewagę, zmieniam/klikam i jest w Sony się czeka o menu nie wspominam bo szkoda czasu,
    -zaletą Sonego jest jednak lepsza migawka elektroniczna, praktycznie nie ma efektu RS oraz to że brak ograniczenia przy zdjęciach seryjnych przy 20 fpsach (w R6 musisz mieć powyżej 60% baterii),
    -wizjer Canon lepszy, obraz jest klarowny i ostry oraz płynny, Sony też nie jest złe ale wolę R6
    -ekran tutaj chyba nie ma żadnej wątpliwości - R6
    To tak szybko po ok dwóch miesiącach działania na R6, pozdrawiam

  8. #698
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    To tak szybko po ok dwóch miesiącach działania na R6, pozdrawiam
    Fajnie, że się podzieliłeś swoimi doświadczeniami w tej materii. Mamy tu silne lobby Sony i kazdy plus Canona, to plus ujemny .

  9. #699

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Cześć, kilka słów ode mnie po zmianie systemu z Sony A9 na R6.
    -matryca lepsza w Canonie mimo, iż jest nieco mniejsza w praktyce tego nie odczuwam,
    -AF w zasadzie jest porównywalny z tym, że Canon mam wrażenie lepiej wykrywa oko i nieco szybciej oraz co dla mnie ważne rozpoznaje także oczy ptaków, w Sony często łapał mi ostrość gdzieś na skrzydło czy zwyczajnie na bliższy punkt (używam Sony 200-600G), jeśl;i ktoś używa pojedyńczego punktu to Canon jest szybszy i działa sprawniej, szczególnie jeśli przymknę przysłonę,
    -ergonomia i wygoda pracy to jest to czego inżynierzy Sonego jeszcze nie załapali, body Canona jest o dwie klasy lepsze w tej materii, A9 ma choćby wszystkie narożniki korpusu dość ostre i po czasie to się daje we znaki gdzie przy Canonie sam kształt krawędzi jest obły, zaokrąglony.
    -responsywność tutaj Canon ma olbrzymią przewagę, zmieniam/klikam i jest w Sony się czeka o menu nie wspominam bo szkoda czasu,
    -zaletą Sonego jest jednak lepsza migawka elektroniczna, praktycznie nie ma efektu RS oraz to że brak ograniczenia przy zdjęciach seryjnych przy 20 fpsach (w R6 musisz mieć powyżej 60% baterii),
    -wizjer Canon lepszy, obraz jest klarowny i ostry oraz płynny, Sony też nie jest złe ale wolę R6
    -ekran tutaj chyba nie ma żadnej wątpliwości - R6
    To tak szybko po ok dwóch miesiącach działania na R6, pozdrawiam
    Potwierdzam, a pomiędzy Sony A9 a A9II różnica jest niewielka, chociaż A9II ma deczko lepsze ergo, ale nadal złe w porównywaniu do R6. To co mnie w R6 urzeka, to responsywny ekran, na którym zmieniam w lot, to co muszę podczas sesji.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  10. #700
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Cześć, kilka słów ode mnie po zmianie systemu z Sony A9 na R6.
    -matryca lepsza w Canonie mimo, iż jest nieco mniejsza w praktyce tego nie odczuwam,
    -AF w zasadzie jest porównywalny z tym, że Canon mam wrażenie lepiej wykrywa oko i nieco szybciej oraz co dla mnie ważne rozpoznaje także oczy ptaków, w Sony często łapał mi ostrość gdzieś na skrzydło czy zwyczajnie na bliższy punkt (używam Sony 200-600G), jeśl;i ktoś używa pojedyńczego punktu to Canon jest szybszy i działa sprawniej, szczególnie jeśli przymknę przysłonę,
    -ergonomia i wygoda pracy to jest to czego inżynierzy Sonego jeszcze nie załapali, body Canona jest o dwie klasy lepsze w tej materii, A9 ma choćby wszystkie narożniki korpusu dość ostre i po czasie to się daje we znaki gdzie przy Canonie sam kształt krawędzi jest obły, zaokrąglony.
    -responsywność tutaj Canon ma olbrzymią przewagę, zmieniam/klikam i jest w Sony się czeka o menu nie wspominam bo szkoda czasu,
    -zaletą Sonego jest jednak lepsza migawka elektroniczna, praktycznie nie ma efektu RS oraz to że brak ograniczenia przy zdjęciach seryjnych przy 20 fpsach (w R6 musisz mieć powyżej 60% baterii),
    -wizjer Canon lepszy, obraz jest klarowny i ostry oraz płynny, Sony też nie jest złe ale wolę R6
    -ekran tutaj chyba nie ma żadnej wątpliwości - R6
    To tak szybko po ok dwóch miesiącach działania na R6, pozdrawiam
    A z jakim obiektywem używasz R6? Bo np. RF 100-500mm jest moim zdaniem o klasę lepszym obiektywem od 200-600. Oczywiście cena też jest "lepsza".

Strona 70 z 149 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280120 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •