Strona 94 z 149 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 931 do 940 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #931
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Hejka!
    W związku z pojawieniem się i szybkim zniknięciem najnowszego firmware do min. R6, zadałem na weekendzie pytanie do Canon UK czy jest to związane z jakimiś problemami z samym firmware.
    Dostałem dzisiaj odpowiedź, że nie, zniknięcie firmware nie jest powiązane z ewentualnymi jego błędami.
    Jak zauważyłem, problem z dostępnością plików jest głównie w Europie, Canon UK potwierdził że z domen innych rejonów firmware dalej można ściągać.

  2. #932
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 432

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jagular Zobacz posta
    Hejka!
    W związku z pojawieniem się i szybkim zniknięciem najnowszego firmware do min. R6, zadałem na weekendzie pytanie do Canon UK czy jest to związane z jakimiś problemami z samym firmware.
    Dostałem dzisiaj odpowiedź, że nie, zniknięcie firmware nie jest powiązane z ewentualnymi jego błędami.
    Jak zauważyłem, problem z dostępnością plików jest głównie w Europie, Canon UK potwierdził że z domen innych rejonów firmware dalej można ściągać.
    Zniknęły wszystkie firmwary, nie tylko ostatni. W głowach już niezłe teorie spiskowe się rodzą

    Jak by co, to mam na dysku ten 1.5.0

  3. #933
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Kurcze, juz zainstalowalem 1.50. Ciekawe co musza poprawic? Nie wydaje mi się, że od rak sobie go sciagneli.

    A może eye af był za dobry i konkuruje z R3...
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 06-12-2021 o 13:35

  4. #934
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Kurcze, juz zainstalowalem 1.50. Ciekawe co musza poprawic? Nie wydaje mi się, że od rak sobie go sciagneli.
    A może eye af był za dobry i konkuruje z R3...
    na zagranicznych grupach i forach ktoś tam zgłaszał problemy z działaniem AF. Ja zainstalowałem, pracowałem i nie zauważyłem jakoś zmian szczerze mówiąc specjalnych, ale nie fotografowałem rajdów
    Jakby ktoś pytał to samyang 85/1.4 dalej działa z softem 1.5.0. Trzeba niemniej uważać i chyba nie spieszyć się za bardzo z aktualizacjami, bo downgrade nie jest możliwe...

  5. #935
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    1. Przeczytaj info na stronie Canona
    https://www.canon.pl/cameras/eos-r6/image-quality/

    2. Dokładnie przyjrzyj się napisom i obrazkom w MENU.
    Przy zakładce STABILIZACJA CYFROWA jest ikonka kamery.
    Czytałem instrukcję ale ona nie wyjaśnia, czy jeśli obiektyw mam ze stabilizacją i serii L EF to stabilizacja z aparatu sumuje się ze stabilizacją z obiektywu? Ponieważ po założeniu obiektywu widzę TYLKO ikonę kamery i moge tylko włączyć stabilizacje cyfrową lub ja wyłączyć (rozumiem, ze ta opcja dotyczy tylko nagrywania filmów). Żadnej innej ikony nie mam. Jak w takim przypadku właczam i wyłaczam stabilizację w body - w obiektywie przesuwajac suwak na ON/OFF?

  6. #936
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tornado17 Zobacz posta
    Czytałem instrukcję ale ona nie wyjaśnia, czy jeśli obiektyw mam ze stabilizacją i serii L EF to stabilizacja z aparatu sumuje się ze stabilizacją z obiektywu? Ponieważ po założeniu obiektywu widzę TYLKO ikonę kamery i moge tylko włączyć stabilizacje cyfrową lub ja wyłączyć (rozumiem, ze ta opcja dotyczy tylko nagrywania filmów). Żadnej innej ikony nie mam. Jak w takim przypadku właczam i wyłaczam stabilizację w body - w obiektywie przesuwajac suwak na ON/OFF?
    z tego co piszą wszem i wobec to połączenie stabilizacji obiektywu i body jest możliwe tylko przy szkłach RF i to nie wszystkich.

  7. #937
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tornado17 Zobacz posta
    Stabilizacja zdjęć w R6. W instrukcji jest napisane, że w przypadku korzystania z obiektywu wyposażonego w tryb IS "Tryb IS" i "Zdjęciowy IS" nie są wyświetlane. I tak jest u mnie. Czy to znaczy, że po zamontowaniu np. EF 24-105L IS USM jak aparat pokazuje tylko stabilizację cyfrową, to po jej włączeniu będę miał większą stabilizacje w przypadku robienia zdjęć (stabilizacja z obiektywu będzie sie sumować ze stabilizacją aparatu) czy będe miał tylko stabilizację z obiektywu a stabilizacja z aparatu przy robieniu zdjęć nie będzie działać?
    tą cyfrową trzeba wyłączyć. W menu opcje dot. stab. znikają po podłączeniu obiektywu mającego IS, stabilizacja działa przez cały czas więc TYLKO włącznik IS w obiektywie oszczędza energię. To ręczne wyłączanie jest głupie i prądożerne więc lepiej wybrać najkrótszy czas uśpienia puszki.
    Na moje oko działają obie stabilizacje z obiektywami EF, bo czasy są wyraźnie dłuższe niż w 6D.

    Ciekawiej jest z obiektywami Canona bez wbudowanej stabilizacji, Wtedy pojawia się w menu opcja włączenia stabilizacji matrycy oraz wyboru czy - ma działać zawsze czy tylko w momencie robienia zdjęcia. Jednak jest to działanie przez bardzo krótki czas w momencie robienia zdjęcia a nie jak to było w lustrach czyli po wciśnięciu do połowy spustu. I właśnie tej opcji brakuje mi bardzo w menu po podpięciu eLki z ISem.

  8. #938
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    z tego co piszą wszem i wobec to połączenie stabilizacji obiektywu i body jest możliwe tylko przy szkłach RF i to nie wszystkich.
    Są różnice pomiedzy RF i EF ale odnosnie stabilizacji to ja tych tekstów nie widziałem.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    tą cyfrową trzeba wyłączyć. W menu opcje dot. stab. znikają po podłączeniu obiektywu mającego IS, stabilizacja działa przez cały czas więc TYLKO włącznik IS w obiektywie oszczędza energię. To ręczne wyłączanie jest głupie i prądożerne więc lepiej wybrać najkrótszy czas uśpienia puszki.
    Na moje oko działają obie stabilizacje z obiektywami EF, bo czasy są wyraźnie dłuższe niż w 6D.

    Ciekawiej jest z obiektywami Canona bez wbudowanej stabilizacji, Wtedy pojawia się w menu opcja włączenia stabilizacji matrycy oraz wyboru czy - ma działać zawsze czy tylko w momencie robienia zdjęcia. Jednak jest to działanie przez bardzo krótki czas w momencie robienia zdjęcia a nie jak to było w lustrach czyli po wciśnięciu do połowy spustu. I właśnie tej opcji brakuje mi bardzo w menu po podpięciu eLki z ISem.
    Po co wyłaczać stabilizacje cyfrową? Dlatego że więcej zżera pradu a i tak tylko jest przeznaczona do filmowania?

    A mozesz rozwinąć o co Ci chodzi pisząc: "TYLKO włącznik IS w obiektywie oszczędza energię. To ręczne wyłączanie jest głupie i prądożerne więc lepiej wybrać najkrótszy czas uśpienia puszki."?

    Dzieki

  9. #939
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2020
    Miasto
    3miasto
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    na zagranicznych grupach i forach ktoś tam zgłaszał problemy z działaniem AF. Ja zainstalowałem, pracowałem i nie zauważyłem jakoś zmian szczerze mówiąc specjalnych, ale nie fotografowałem rajdów
    Jakby ktoś pytał to samyang 85/1.4 dalej działa z softem 1.5.0. Trzeba niemniej uważać i chyba nie spieszyć się za bardzo z aktualizacjami, bo downgrade nie jest możliwe...
    Downgrade jest jak najbardziej możliwy (pomimo zapewnień Canona, że nie jest).

  10. #940

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    1.5.0 jest z powrotem dostępny na wszystkich stronach. To jest dokładnie ta sama wersja, co poprzednio.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

Strona 94 z 149 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •