Strona 28 z 149 PierwszyPierwszy ... 1826272829303878128 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #271
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    W R można strzałkami przełączać pomiędzy wykrytymi twarzami/oczami. Jednak w takich sytuacjach chyba lepiej od razu przełączyć na punktowy AF. Domyślnie eye AF ustawia się na bliższym oku.
    W R po wskazaniu twarzy raczej jej nie gubi pomimo innych twarzy wkoło. W R6 pewnie jeszcze lepiej będzie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #272
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Jak się ma problem z celnościa AF w lustrzankach to się pakuje zabwaki i wysyła na korektę do serwisu ...
    Używanie lv w lustrzankach to proszenie się o kłopoty.

  3. #273
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez scooter Zobacz posta
    Jak się ma problem z celnościa AF w lustrzankach to się pakuje zabwaki i wysyła na korektę do serwisu ...
    Używanie lv w lustrzankach to proszenie się o kłopoty.
    No i zkalibrują centralny punkt a reszta hulaj dusza. No zkalibrują do jednego szkła a inne polecą. Przerabiałem to na żytniej. Na zoomach nie ma problemu ale na jasnych stalkach w punktach nie centralnych nie miałem nigdy pewności i finalnie robiłem przeładowanie z centralnego tak jak w 6d.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 20-10-2020 o 20:35

  4. #274
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Czy ktoś się orientuje, gdzie obecnie można od reki kupić r6??????


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #275
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez scooter Zobacz posta
    Używanie lv w lustrzankach to proszenie się o kłopoty.
    dziwne, u mnie dziala...

    zebym wiedzial co dokladnie trace: jakie dokladnie klopoty powinienem miec a przez te 4 lata uzywania LV nie udalo mi sie zauwazyc?
    www albo tez flickr

  6. #276

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cześć

    Jestem tu nowy (już się przywitałem na forum i napisałem dlaczego tu jestem). Nowa R6ka bardzo mi się podoba, ale po zapoznaniu się z recenzjami dostępnymi in English, martwi mnie kilka rzeczy, związanych z fotografią, którą preferuję (akcja/sport). W systemie Sony, w którym obecnie pracuję mam wybrane szkła (20/55/85F1.8), których jestem pewien wraz puszką (A9). Linia szkieł RF raz, że jeszcze jest uboga, dwa jest cholernie droga. Muszę zatem adaptować szkła EF, które (podobno) różnie pracują z AF-C. Do tego czytałem, że serie FPS lubią spadać z szybkością z 12/s do 8 lub mniej w zależności od naładowania akumulatora. To, czego się boję, że biorąc sprzęt w leasing utknę z puszką i szkłami, które rozczarowują w sytuacjach, gdzie AF-C i szybka seria mają kluczowe znaczenie.

    Pytanie jakie mam, czy ktoś z Was ma doświadczenie z Sony A9 i R6 i może doradzić, czy przesiadka ma sens?
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  7. #277
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Masz topową puszkę Sony. Jeśli kolor i af Ci odpowiadają to bym nie zmieniał, bo po co. Do sportu optymalizowane są zoomy - chodzi o pracę af. Może zamiast zmiany puszki pomyśl o zakupie S70-200/f2.8?
    Miłego dnia
    moja www

  8. #278
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Cześć

    Jestem tu nowy (już się przywitałem na forum i napisałem dlaczego tu jestem). Nowa R6ka bardzo mi się podoba, ale po zapoznaniu się z recenzjami dostępnymi in English, martwi mnie kilka rzeczy, związanych z fotografią, którą preferuję (akcja/sport). W systemie Sony, w którym obecnie pracuję mam wybrane szkła (20/55/85F1.8), których jestem pewien wraz puszką (A9). Linia szkieł RF raz, że jeszcze jest uboga, dwa jest cholernie droga. Muszę zatem adaptować szkła EF, które (podobno) różnie pracują z AF-C. Do tego czytałem, że serie FPS lubią spadać z szybkością z 12/s do 8 lub mniej w zależności od naładowania akumulatora. To, czego się boję, że biorąc sprzęt w leasing utknę z puszką i szkłami, które rozczarowują w sytuacjach, gdzie AF-C i szybka seria mają kluczowe znaczenie.

    Pytanie jakie mam, czy ktoś z Was ma doświadczenie z Sony A9 i R6 i może doradzić, czy przesiadka ma sens?
    Nie ma sensu. Na świecie panuje pandemia w kraju mamy lockdown praktycznie a Ty się pytasz czy wywalić kupę hajsu na body do którego nie ma szkieł. Co ta zmiana w niesie do Twojej pracy poza problemami? Masz sprawdzony a9 rób zarabiaj ciesz się życiem.
    p.s co to za akcja/sport skoro używasz zakresu 20-85mm?
    Adam Trzcionka przesiadł się z a9 na r6. Wpis temu poświęcony znajdziesz na jego stronie www.

    Edit. Ok widziałem Twoją stronę. Zmiana absolutnie nic nie wniesie do Twoich prac. Uważam ją za bezsensowy wydatek.
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 21-10-2020 o 10:39

  9. #279

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Nie ma sensu. Na świecie panuje pandemia w kraju mamy lockdown praktycznie a Ty się pytasz czy wywalić kupę hajsu na body do którego nie ma szkieł. Co ta zmiana w niesie do Twojej pracy poza problemami? Masz sprawdzony a9 rób zarabiaj ciesz się życiem.
    p.s co to za akcja/sport skoro używasz zakresu 20-85mm?
    Adam Trzcionka przesiadł się z a9 na r6. Wpis temu poświęcony znajdziesz na jego stronie www.
    Nie zarabiam na zdjęciach - ten etap mam za sobą. Była to moda, więc nawyki zostały. Lubie robić zdjęcia blisko szybko przemieszczającym się obiektom. Stanąć daleko i trzaskać zdjęcia nie jest w moim stylu, choć czasami trzeba. Dlatego wybrałem 20 Sony, ponieważ pięknie separuje od tła.

    Moje zdjęcia są tutaj. Uzupełniam teraz galerię o sesję w snowparku, z zawodów samochodów RC i z mistrzostw Polski w skateboardingu, ale myślę, że galeria pokazuje moje preferencje.

    Recenzję Adama znam - widać, że wrócił skąd pochodził, a Sony było taki skokiem w bok. Tyle tylko, że śluby to nie snowbordzista ani deskorolkowiec. Ja kocham fotografować ruch, stąd A9, które ma swoje wady.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Masz topową puszkę Sony. Jeśli kolor i af Ci odpowiadają to bym nie zmieniał, bo po co. Do sportu optymalizowane są zoomy - chodzi o pracę af. Może zamiast zmiany puszki pomyśl o zakupie S70-200/f2.8?
    Sony 70-200F2.8? Rozważam to szkło i muszę je wziąć na testy o ile się trafi do wypożyczenia. Podobno Sigma DG 70-200F2.8 też daje radę, ale i tak wszystko wychodzi w praniu.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  10. #280

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta

    Edit. Ok widziałem Twoją stronę. Zmiana absolutnie nic nie wniesie do Twoich prac. Uważam ją za bezsensowy wydatek.
    Ha, a ja jeszcze siedzę w APS-C Sony A6600. Zamówienie na A9 + szkła już mam złożone. Decyzja z leasingu jest pozytywna. Jedyne co muszę zrobić, to złożyć podpis. I dlatego postanowiłem zapytać się Was Canoniarzy o R6tkę.

    W APS-C największą bolączką jest szklarnia. Przerobiłem masę szkieł w poszukiwaniu jakości i czułości AF. Bawiłem się nawet MF. To wszystko spowodowało, że jestem już APS-C od Sony zmęczony. Powiem tylko tyle, że Sigma trio F1.4 dedykowana do Sony APS-C mnie rozczarowała. Zostawiłem sobie jedynie 56F1.4, pokornie wracając do Sigmy od Canona 18-35 przez MC-11. To szkło jest rewelacyjne i działa natywnie. Mam tez Tokine 11-20F2.8, która niestety działa jedynie w trybie 3FPS przez MC-11, ale daje zajedwabistą jakość i ostrość. Zeiss 12F2.8 był zbyt wolny a Sony 10-18F4 jest zbyt ciemne dla mnie. Anyway - dorosłem do pełnej klatki z celnym AF.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

Strona 28 z 149 PierwszyPierwszy ... 1826272829303878128 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •