Strona 27 z 149 PierwszyPierwszy ... 1725262728293777127 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #261
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    A ja poprosze o R6 bez opcji filmowania z ktorego nie korzystam. Instrukcja cieńsza o 300 stron i menu krótsze.

  2. #262
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    A ja poprosze o R6 bez opcji filmowania z ktorego nie korzystam. Instrukcja cieńsza o 300 stron i menu krótsze.
    znajac canona nie zdziwilbym sie , gdyby byl drozszy od wersji z filmowaniem.

    usuniecie funkcji filmowych przeciez musi kosztowac.

  3. #263

    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    New York
    Wiek
    47
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    W dslr Canona nawet w wysokich modelach najczęściej tylko środkowy punkt jest podwójnie krzyżowy i wspiera szkła f2.8 i jaśniejsze. Sporo fotografowałem 5d2, 6d, 5d3 i 6d2. Przy jasnych obiektywach i przesłonach f1.4-f2.8 boczne punty działają ze średnią skutecznością w dobrych warunkach oświetleniowych. Jak się robi ciemno można w ogóle o nich zapomnieć. Przy metodzie "wyostrz środkowym i przekadruj" zmienia się płaszczyzna ostrości lub w trakcie obiekt się już delikatnie przesunie.

    W efekcie trzeba robić więcej zdjęć na wszelki wypadek, powtarzać ostrzenie i zaakceptować małe nietrafienia obiektywu. Zrobiliśmy 10 zdjęć, 5 idealnie trafionych, ale wybieramy to trochę nieostre, bo ma najlepszy moment, kompozycję itd. Ogólnie jakimś dziwnym trafem mamy też więcej centralnych kadrów
    Dokładnie. Używam Canona 6D od 2013r i autofokus w nim to jest nieporozumienie. Dziwię się czasami jak czytam opinie ludzi którzy się nim tak zachwycają. Chyba naprawdę mieli szczęście i trafiła im się dobra puszka. Ostatnio robiąć nim zdjęcia w kościele normalnie nie koncentrowałem się na ujęciach tylko modliłem się żeby autofokus trafił... i dodam że używając Live View na szkłach 16-35mm f4.0L, 85mm 1.4L i 35mm 1.4L II około 25% albo i więcej zdjęć mam nietrafionych. To samo jeśli robię zdjęcia w plenerze na LV, także trafiają się pudła. Od początku miałem z nim jakieś problemy ale ostatnio to się boję nim robić zdjęcia jak wiem jakich mogę spodziewać się rezultatów. Jedynie obiektyw 100mm 2.8L działa w miarę normalnie. Aparat był kalibrowany w serwisie z obiektywami oraz przeze mnie w późniejszym czasie programem Reikan Focal. Czytając pochlebne opinie o R6 a zwłaszcza o pracy systemu AF naprawdę chciałbym być tak zadowolony jak ci którzy już go używają i chwalą. Mam pytanie do użytkowników R6 & R5 z jasnymi szkłami EF, a mianowicie... czy EYE AF z wyżej wymienionymi L-kami na pełnej dziurze jest tak sprawny jak gdzieś widziałem na YouTube? Lustrzanki więcej nie kupię, mam 2 i o żadnej nie powiem dobrego słowa.

  4. #264
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Nie mam R5 i R6 , więc się wypowiem Za to napiszę z kilkuletniego doświadczenia z realnego użytkowania Eye AF w bezlusterkowcach: Fuji X-T1. X-T2, Sony A7 II i III i obecnie Nikonem Z6, że każdy z nich nawet ze szkłami f/1.2 zapewniał prawie 100% ilość trafień na oko.

    Reasumując, u mnie nie ma powrotu do lustrzanek (ostatnią zmieniłem na Z6) z podanych przez Ciebie właśnie powodów. Tak więc odwrotu nie ma i każdy użytkownik R5 i R6 tylko potwierdzi, że AF w tych aparatach działa znakomicie i pewnością będziesz zadowolony kupując R6 i R5.

    BTW - podejrzewam , że odpowiedź użytkowników R5 i R6 będzie identyczna, że to doskonały aparat ze świetnym AF. No i przede wszystkim liczy się to, że System AF w nowych R-kach może pochwalić się także niezwykłą czułością: do -6 EV w przypadku modelu R5 i aż -6,5 EV w EOS R6, czyli zero problemu z trafieniem w ciemnych pomieszczeniach.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-10-2020 o 08:23
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #265
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    A ja poprosze o R6 bez opcji filmowania z ktorego nie korzystam. Instrukcja cieńsza o 300 stron i menu krótsze.
    Brak opcji filmowania? sony zaciera rączki.
    Dla Canona świetnym wejściem do bezlusterkowców jest zrobienie jak najlepszego video.
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  6. #266
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez antena Zobacz posta
    Dokładnie. Używam Canona 6D od 2013r i autofokus w nim to jest nieporozumienie. Dziwię się czasami jak czytam opinie ludzi którzy się nim tak zachwycają. Chyba naprawdę mieli szczęście i trafiła im się dobra puszka. Ostatnio robiąć nim zdjęcia w kościele normalnie nie koncentrowałem się na ujęciach tylko modliłem się żeby autofokus trafił... i dodam że używając Live View na szkłach 16-35mm f4.0L, 85mm 1.4L i 35mm 1.4L II około 25% albo i więcej zdjęć mam nietrafionych. To samo jeśli robię zdjęcia w plenerze na LV, także trafiają się pudła. Od początku miałem z nim jakieś problemy ale ostatnio to się boję nim robić zdjęcia jak wiem jakich mogę spodziewać się rezultatów. Jedynie obiektyw 100mm 2.8L działa w miarę normalnie. Aparat był kalibrowany w serwisie z obiektywami oraz przeze mnie w późniejszym czasie programem Reikan Focal. Czytając pochlebne opinie o R6 a zwłaszcza o pracy systemu AF naprawdę chciałbym być tak zadowolony jak ci którzy już go używają i chwalą. Mam pytanie do użytkowników R6 & R5 z jasnymi szkłami EF, a mianowicie... czy EYE AF z wyżej wymienionymi L-kami na pełnej dziurze jest tak sprawny jak gdzieś widziałem na YouTube? Lustrzanki więcej nie kupię, mam 2 i o żadnej nie powiem dobrego słowa.
    Halo tu ziemia! - w trybie LV nie działa AF tylko detekcja kontrastu.

  7. #267

    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    New York
    Wiek
    47
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Halo tu ziemia! - w trybie LV nie działa AF tylko detekcja kontrastu.
    Nigdzie nie napisałem, że w LV nie działa mi AF. Ale z kontekstu można tak wywnioskować. Tak naprawdę robiąc zdjęcia podczas sakramentu bierzmowania widząc na wyświetlaczu w powiększeniu, że AF mi nie trafia w dużej części zdjęć przełączyłem się w tryb LV z nadzieją, że będzie lepiej. Niestety mimo wszystko tak jak pisałem wcześniej duża część ujęć jest nietrafionych. Dlatego mam takie obawy czytając, że system ustawiania ostrości LV w DSLR jest podobnie skuteczny do tego w bezlusterkowcach. W mojej lustrzance jest kiepski, skoro zawodzi nawet w plenerze nie mówiąc o ujęciach w ciemniejszych pomieszczeniach. Wykrywanie twarzy również średnio skuteczne przy grupie ludzi np. w kościele. Aparat mi nigdy nie upadł ani nie uderzył w coś twardego, dlatego nie wydaje mi się żeby doznał uszkodzenia mechanicznego, które mogłoby wpłynąć w jakiś sposób na prace systemu ustawiania ostrości. Ponownie nie będę go oddawał do serwisu w celu kalibracji bo szkoda mi na to wydawać pieniądze a wcale nie poprawi wiele w tej kwestii. Pozostaje tylko zmiana puszki.

  8. #268
    Bywalec Awatar aciek_l
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Poznań, Częstochowa
    Wiek
    35
    Posty
    213

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Ale Ty nie porównuj LV z 6D z dzisiejszymi konstrukcjami.
    Miałem 6D,potem 6DmkII. Po przesiadce na R byłem zachwycony! Pierwsze co zrobiłem, to krotka sesja portretowa w plenerze. Ustawilem Eye-AF i mogłem zapomnieć o martwieniu się o ostrość. A tym bardziej o przekadrowywaniu. Od razu kadruję, jak chce, co potem oszczędza czas przy obróbce. A R5 i R6 są jeszcze lepsze pod tym względem.

  9. #269
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    A jak to jest z wyborem oka, twarzy i śledzeniem przy kilku twarzach?.

  10. #270
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    A jak to jest z wyborem oka, twarzy i śledzeniem przy kilku twarzach?.
    W R można strzałkami przełączać pomiędzy wykrytymi twarzami/oczami. Jednak w takich sytuacjach chyba lepiej od razu przełączyć na punktowy AF. Domyślnie eye AF ustawia się na bliższym oku.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 27 z 149 PierwszyPierwszy ... 1725262728293777127 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •