Strona 83 z 149 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #821
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    w 17-40 nic sie nie wysuwa. od urodzenia na każdy nowy obiektyw zakładam na stałe filtr UV slim, pomimo to pomiedzy ten filtr a pierwsza soczewke też dostaje sie kurz to usuwam sam bez pomocy serwisu

  2. #822
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 406

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    w 17-40 nic sie nie wysuwa. od urodzenia na każdy nowy obiektyw zakładam na stałe filtr UV slim, pomimo to pomiedzy ten filtr a pierwsza soczewke też dostaje sie kurz to usuwam sam bez pomocy serwisu
    Podczas zoomowania przemieszcza się przednia sekcja w tubusie i zasysa kurz. Jak coś się przemieszcza to musi być super uszczelnione. Widać nie jest.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #823
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    do Pana Jacka_Z odpowiadam:
    Dlaczego pisałem o ISO a nie o czasie, co teraz mi wypominacie. Większość zdjęć wykonuje w trybie AV, gdyż chce mieć wpływ na głębię ostrości, a to zależy od przysłony, więc zaczynam ustawianie od przysłony. Jeżeli w danej scenie, ustawię sobie przysłonę, mam ustawioną czułość i aparat dobierze mi czas nie gwarantujący tego, że nie poruszę to, CZYM MOGE ZMIENIĆ ÓW CZAS W TRYBIE AV? - ja to zmieniam przez zwiększenie ISO, jak pisałem już poprzednio miałem ISO100 robię np. ISO1600 i czas się odpowiednio skróci. TO CZAS GWARANTUJE, że nie poruszę, ale ja nie mam możliwości zmiany czasu w trybie AV, jeżeli przysłonę mam z góry ustaloną i mam jej nie ruszać. Użyłem sformułowania zmieniam ISO na 1600 i nadal mam poruszone, od razu zaczęło się pouczanie. Powinienem napisać zmieniam ISO na 1600 - żeby aparat zmienił mi czas - wtedy byłoby ok.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 28-09-2021 o 10:04

  4. #824
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 015

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Użyłem sformułowania zmieniam ISO na 1600 i nadal mam poruszone, od razu zaczęło się pouczanie
    ... bo nadal nie wiadomo, czy fotografujesz ruch elektronów na powłokach atomowych czy pomniki Stalina. Na tę drugą opcję, ze statywu i z wyłączoną stabilizacją obiektyw / IBIS, ISO 1600 powinno być wystarczające, nawet na wyrost... Sorry, ale jaki opis problemów i jakie załączone przykłady zdjęć - taka odpowiedź.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #825
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Tak, mam takie hobby fotografuję pomniki Stalina.
    To nie jest tak, że ja narzekam na R6 i pisałem że to jest zły aparat. Wręcz przeciwnie, uważam, że bardzo dobry. Nie mniej robiąc nim nie mam 100% pewności, że za pierwszym razem Af trafi, w to co bym ja chciał, jak i nie mam pewności, że zdjęcie nie wyjdzie poruszone kiedy robię z ręki(portret osoby w oświetleniu zastanym, ciemne pomieszczenie z malutkim okienkiem). Dla mnie tragedii nie ma, bo nie robię dużo zdjęć, nie robię nic bo muszę. Z każdej sesji jest odsetek zdjęć z nietrafionym AF czy też poruszonych, da się z tym żyć.

  6. #826
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    no cóż współczuje, może zasil szeregi właścicieli S, tam wszystko bangla super i zawsze a Canon to Canon, wiadomo, nie ta ergonomia, AF, ISO i tu dopisz problem jaki występuje z twoim aparatem
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #827
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    S robilem kiedy jako kart pamieci uzywalo sie dyskietek. Jak dostałem S plus dwa obiektywy, oddalem bez otwierania pudelka, propozycja twoja jest chybiona.

  8. #828
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    do Pana Jacka_Z odpowiadam:
    Dlaczego pisałem o ISO a nie o czasie, co teraz mi wypominacie. Większość zdjęć wykonuje w trybie AV, gdyż chce mieć wpływ na głębię ostrości, a to zależy od przysłony, więc zaczynam ustawianie od przysłony. Jeżeli w danej scenie, ustawię sobie przysłonę, mam ustawioną czułość i aparat dobierze mi czas nie gwarantujący tego, że nie poruszę to, CZYM MOGE ZMIENIĆ ÓW CZAS W TRYBIE AV? - ja to zmieniam przez zwiększenie ISO, jak pisałem już poprzednio miałem ISO100 robię np. ISO1600 i czas się odpowiednio skróci. TO CZAS GWARANTUJE, że nie poruszę, ale ja nie mam możliwości zmiany czasu w trybie AV, jeżeli przysłonę mam z góry ustaloną i mam jej nie ruszać. Użyłem sformułowania zmieniam ISO na 1600 i nadal mam poruszone, od razu zaczęło się pouczanie. Powinienem napisać zmieniam ISO na 1600 - żeby aparat zmienił mi czas - wtedy byłoby ok.
    Zachęcam do czytania instrukcji. Do tego o czym piszesz, w R6 jest tryb Fv, w którym możesz ustawić przysłonę i czas migawki, a puszka będzie dobierać ISO. Proste, bez kombinacji.

    99 % fotek robię korzystając z trybu servo, Af jest przyklejony do punktu, który wybrałem(wciskając przycisk migawki do połowy) i nie muszę korzystać z ekranu dotykowego ani z yoja. IMHO Af w R6 jest fenomenalny.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  9. #829
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    w 17-40 nic sie nie wysuwa. od urodzenia na każdy nowy obiektyw zakładam na stałe filtr UV slim, pomimo to pomiedzy ten filtr a pierwsza soczewke też dostaje sie kurz to usuwam sam bez pomocy serwisu
    W środku rusza się tubus i przez to ten słój ssie kurz aż miło. Dlatego konieczny jest filtr. Ja po zakupie zakręciłem filtr i nie ma problemu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #830
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Napisałem, że czytam instrukcję - nie dotarło.
    Tryb Fv zupełnie mi nie leży, próbowałem ale nie mogłem się przyzwyczaić, bo trzeba kręcić dwoma pokrętłami, a ja kręcę jednym.
    Komuś ten tryb może pasować, mnie nie pasuje.

    Napisałem o filtrze też nie dotarło.
    Napisałem, że na każdy zakupiony obiektyw od razu zakładam filtr UV slim,
    pomimo to pomiędzy ten filtr, a pierwszą soczewkę dostaje się kurz.
    Do środka obiektywu może także dostawać się od d.... strony,
    zaślepka bagnetu nie jest tak szczelna jak filtr z drobnym gwintem.
    Po kilkunastu latach ciągłego używania ma prawo się zassać jak piszecie.

Strona 83 z 149 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593133 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •