Strona 82 z 149 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #811
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Ciekaw jestem czy tu na tym forum jest ktoś, kto używa z R6 obiektywu RF 15-35/2,8.
    Mam EF 17-40/4, ale to już dziadek, gorzej niż emeryt, wiec stoję przed zakupem RF 15-35/2,8
    sporo robię w ciasnych pomieszczeniach, przy słabym oświetleniu, czy wręcz braku takiego.
    Gdyby ktoś miał pochwalił się, jak mu się owo szkiełko widzi???

    Kupił bym ten obiektyw już dawno gdyby nie drobna różnica pomiędzy nimi i nie chodzi mi o ogniskowe..
    17-40 ma wewnętrzne ogniskowanie, nic się nie wysuwa, w tym drugim RF jednak jest inaczej i to mnie zniechęca.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 27-09-2021 o 16:19

  2. #812

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Witajcie, mam pytanie dotyczące "dSLR workflow" w Eos R6/R.
    Czy da się tak skonfigurować aparat (R6, R) aby:
    1. Miał aktywny EVF tylko w momencie przyłożenia do niego oka,
    2. Miał otwarty wyświetlacz ale żeby ten działał tylko jako podgląd zdjęcia.

    Czy jest to możliwe?. Jeśli nie to czy macie sposoby aby chociaż się do takiego zachowania zbliżyć (coś słyszałem o trybie oszczędzania energii)?

  3. #813
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    ad 1. - tak
    ad 2. - ja nie umiem tak zrobić, moge wyłaczyc wyświetlacz ale wowczas podgladu tez nie ma.

  4. #814
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2020
    Miasto
    3miasto
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Rozumiem, że tutaj wszyscy sikają, że R5/R6 jest supermega fajny, ale są też osoby takie jak ja, które uważają ten sprzęt za krok wstecz. Jakościwo i szybkościowo jest ok, ale sprzęt jest zbyt elektroniczny i odbiera szybkość działania.
    Szybkościowo jest OK, ale odbiera szybkość działania... hahaha

    Pomijając niedorzeczność tej wypowiedzi, czy ktoś jeszcze ma wątpliwość w jakim celu założono profil "fabianka"? Normalnie nie uwierzyłbym, że ktoś z konkurencji płaci za trolling, ale to jest przecież ewidentny dowód Kogo obstawiacie? Sony, Nikon? Wypowiedź najlepiej pasuje jednak do Pentaxa (oda do wizjera optycznego), ale on chyba już dawno sobie odpuścił (?).

  5. #815
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Nie analizuję co napisała fabinka. Dla mnie R6 jest super, gdybym miał wymieniać, to tylko na R3, o ile mi do torby wejdzie. Aparaty serii R to jest stosunkowo młody produkt, więc mogą wychodzić błędy, czemu się specjalnie nie dziwię. Jeżeli w menu aparatu jest możliwość wybrania takich ustawień, które skutecznie zablokują jego działanie, uniemożliwią fotografowanie, to jest ewidentnie wina firmy. Firma ma dwa proste wyjścia: po pierwsze - zablokować wybór takich ustawień w menu, po drugie - wyeliminować błąd. Na to potrzeba nieco czasu, a tym szybciej to zrobią, im więcej osób to zgłosi. Paweł Guraj zna się na sprzęcie, a właśnie on to opisał w swoim poście dotyczącym R5.

  6. #816
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Naprawdę tutaj nie można nic życiowego napisać? Tylko same superlatywy?
    Można wszystko napisać. Pozostaje kwestia wiarygodności. Dla niektórych opinie w stylu "dramat", "tragedia" itp. mogą być najoględniej mówiąc mało przekonywujące ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #817
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez audioart Zobacz posta
    To z czym zgadzam się z Tobą w 100% to to, że zbytnio odbiegliśmy od tematu R6, więc pozwolę sobie już nie odpowiadać tutaj w tematach nie związanych z R6 (dość napisałem OT).
    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    ..Dyskusję z Tobą zakończę ..
    Nie mam już siły i szkoda mojego zdrowia, żeby odpowiadać na resztę.
    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Ale czy o tym w ogóle była ta dyskusja? I tak już mocno popłynęliśmy OT i nie róbmy tego jeszcze bardziej!
    Trzymam za słowo OBU panów. Dyskusja o optyce - proszę nie w wątku o R6.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    mnie sie wydawalo, że czas zalezy od ISO, bardzo sie mylilem przepraszam.
    Nie udawaj, że nie wiesz, że jest TRÓJĄT ekspozycji i że istnieje też przysłona. Czas zależy też od przysłony czy nie, bo może my się mylimy? Przecież obiektywy są nazywane fast, czyli wiązana jest jasność z czasem.
    Jak piszesz o poruszeniu to dlaczego nie piszesz wprost o czasie? Jak ludzie komplikują proste sprawy, skłaniające potem do wymiany wielu postów.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #818
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Ciekaw jestem czy tu na tym forum jest ktoś, kto używa z R6 obiektywu RF 15-35/2,8.
    Mam EF 17-40/4, ale to już dziadek, gorzej niż emeryt, wiec stoję przed zakupem RF 15-35/2,8
    sporo robię w ciasnych pomieszczeniach, przy słabym oświetleniu, czy wręcz braku takiego.
    Gdyby ktoś miał pochwalił się, jak mu się owo szkiełko widzi???

    Kupił bym ten obiektyw już dawno gdyby nie drobna różnica pomiędzy nimi i nie chodzi mi o ogniskowe..
    17-40 ma wewnętrzne ogniskowanie, nic się nie wysuwa, w tym drugim RF jednak jest inaczej i to mnie zniechęca.
    -jest ktoś taki ;-)
    -widzi mi się dużo bardziej niz poprzedni 16-35 f/2.8 werII
    -wysuwanie tubusa dla mnie jest "symboliczne" i w życiu bym nie pomyslał, ze to może zdyskwalifikowac to szkło, i miałbym go z tego powodu nie kupić ( w rf70-200 to dopiero sie wysuwa ;-))
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  9. #819
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    17-40 mam 18 lat, nic sie nie wysuwa a pomimo to jest wewnatrz pomiedzy soczewkami solidnie zakurzony, obawiam sie ze jesli jest coś wysuwane zakurzy się szybciej, taka banalna obserwacja.

  10. #820
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    17-40 mam 18 lat, nic sie nie wysuwa a pomimo to jest wewnatrz pomiedzy soczewkami solidnie zakurzony, obawiam sie ze jesli jest coś wysuwane zakurzy się szybciej, taka banalna obserwacja.
    Nie mam C17-40L już od dawna ale wydaje mi się, że przednia sekcja zmienia swoje położenie o ok. 2-3 mm wewnątrz przodu obudowy z gwintem na filtr.
    Było nawet zalecenie, żeby dla uszczelnienia tego fragmentu montować filtr "na stałe".
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 82 z 149 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492132 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •