Strona 114 z 149 PierwszyPierwszy ... 1464104112113114115116124 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 131 do 1 140 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #1131
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 236

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zdziwił byś się. Mam znajomego który potrafi zrobić kilka tysięcy zdjęć z jednej imprezy. najlepsze że później je wszystkie oddaje ...
    Nigdy tego nie zrozumiem. Najwięcej w życiu zdjęć zrobiłem na którychś 2tyg wakacjach z rodziną. Jakieś 1500. Oczywiście mniej więcej o 2/3 za dużo. Znajomi gdy proszą mnie o jakieś imprezy rodzinne (wesele, imieniny), to dostają góra 100-150 fotek z 200/250 które zrobię. Dla jasności nie robię tego oczywiście za kasę.

  2. #1132
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Jednemu padnie po 10 tysiącach, drugiemu po 150, trzeciemu po milionie. Co w tym dziwnego? Swoją drogą natrzaskać 150k klatek w R6, podziwiam... Chyba, że robi za fotoradar na autostradzie.
    nie jest to trudne kiedy zawodowo robi się cieżkie eventy, festiwale i imprezy w skrajnych warunkach oświetleniowych, żeby mieć pewność zrobienia kadru, każdy praktycznie powtarzam x3, zrozumiałbyś gdybyś robił to zawodowo. kilkanaście festiwali kilkudniowych, praca codzinnie od ~16 do 4, event firmowy kilkugodzinny teżpraktycznie na tej samej zasadzie, krótka seria 3 zdjęc zawsze leci żeby zniwelować mrugnięcia, miny i różne takie i tak masz zrobionych około 1000 zdjęc z czego wybierasz 1/3. Nie ma w tym nic dziwnego, w ogóle trochę nie kumam kierunku tej dyskusji, będziecie mi wyliczać zdjęcia teraz? XD
    Ostatnio edytowane przez rojo ; 18-09-2022 o 17:02

  3. #1133
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 236

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    @rojo to luźna dygresja była, przy Twoim zawodzie to jasne. Ale nie miałem pojęcia, żeś zawodowcem, bo tu koledzy zawodowcy piszą, że wszyscy już pracują wyłącznie na sony, a canon do pieca. Szczególnie za viltroxa. (też zart i dygresja, eot).

  4. #1134
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    to tylko informacynie jeszcze, pogwarancyjna wymiana migawki w R6 w proclubie 1600 PLN...
    miłego dnia

  5. #1135
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    to tylko informacynie jeszcze, pogwarancyjna wymiana migawki w R6 w proclubie 1600 PLN...
    miłego dnia
    Kurde nieźle podnieśli. Nie miałeś 3 letniej GW? Wydaj mi się że od początku były sprzedawane w tej promo.

  6. #1136
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    mam na 2letniej, naprawiają w ramach gwarancji, ale zanim dosłałem dokumenty sprzedażowe to zdążyli wycenić, co nie zmienia faktu że jak migawki w R6 będą padały po połowie czasu teroetycznie przeznaczonego na ich żywotność to nie wróży to dobrze... Dodam jeszcze że cały CANON CPS to fikcja, naprawa w 3 dni przy braku migawek podstawowego aparatu (miesiąc czekania jak tu ktoś pisał, ja na razie tydzień) jest fikcją, zaś z aparatów zastępczych zaproponowano mi R albo 5d4, co uważam za słaby żart również.
    Ostatnio edytowane przez rojo ; 24-09-2022 o 15:42

  7. #1137
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Mi kiedyś, dawno temu, padła migawka w 'jedynce' dslr po ok. 2500 zdjęciach. Jak masz pecha, to coś się zepsuje szybko. Nie istnieją urządzenia w 100% wolne od wad. 5D4 jako aparat zastępczy dla ML z bagnetem R to jest rzeczywiście lipa.
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  8. #1138
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    @rojo to luźna dygresja była, przy Twoim zawodzie to jasne. Ale nie miałem pojęcia, żeś zawodowcem, bo tu koledzy zawodowcy piszą, że wszyscy już pracują wyłącznie na sony, a canon do pieca. Szczególnie za viltroxa. (też zart i dygresja, eot).
    Nie trzeba być zawodowcem wystarczy, że pojedziesz na 3 dniowe pokazy lotnicze i 10 000 klapnięć nie jest jakimś wybitnym osiągnięciem, jakiś bieg charytatywny i już 3000. Pomijam to o czym pisze @rojo - ostatnio miałem 4 dniową imprezę (8 koncertów, stoiska targowe, trochę street'u, gadające głowy) i ponad 30 000 na liczniku.
    Kiedyś "stary" fotograf powiedział mi żebym migawkę traktował jak część zamienną jak np. rozrząd w aucie - jeździsz, robisz przebieg to wymieniasz i dalej jedziesz. 1600 zł w skali ceny całego sprzętu jakieś tragedii nie robi - zakładam, że przy okazji robią przegląd i czyszczenie.

  9. #1139
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    naprawili, na gwarancji, cała akcja zajęła 8 dni więc w miarę przyzwoicie (choć przy teoretycznie 3 dniowej naprawie to już mniej przyzwoicie). Gumy już powoli odchodzą XD, matryca rzeczywiście wygląda na wyczyszczoną.

  10. #1140
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Witam
    Umieściłem również to pytanie w wątku dotyczącym R5
    Przymierzam się do zakupu R5, który jest chyba optymalny do moich potrzeb, ale.. w opcji jest R6 ze względu na wychwalaną w testach czułość AF a dokładnie AF-C SERVO w słabym oświetleniu a ja właśnie głownie w takim pracuję (teatr - spektakl)
    Będę wdzięczny za rzeczową praktyczną opinię wynikającą z doświadczenia użytkowników R5 oraz R6 czy jest rzeczywista różnica pomiędzy R5 i R6 w czułości, sprawności i niezawodności AF-S a przede wszystkim AF-C SERVO. Teoretycznie R6 jest sprawny do -6,5 EV a R5 do -66 EV. Nie chodzi o liczby ala o praktyczne rezultaty.

Strona 114 z 149 PierwszyPierwszy ... 1464104112113114115116124 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •