Strona 80 z 149 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #791
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    To nie kwestia instrukcji obsługi, tylko tego, że ten aparat robi co chce. Napisałeś, że wystarczy przeostrzyć ponownie. Niestety w reporterce moment już uciekł. Sorry, ale to jest aparat dla fotografów ślubnych czy też sportowych (serie). Nie przekonasz mnie próbując sugerować, że muszę przeczytac instrukcję.

    Odrobinę fotografia z takimi aparatami zmierza w złym kierunku. Aparaty stają się sprzętem dla ludzi, którzy nic nie wiedzą i nie muszą wiedzieć o robieniu zdjęć, bo aparat zrobi wszystko za nich. Wystarczy wybrać kadr.

    Sprzęt dla pstrykaczy.

    Ironiecznie - Chyba trzeba biec do sklepu kupić kilka Canon 5D mk4, dopóki są jeszcze w sprzedaży.
    Portfolio Twoje reportażowe poproszę i pogadamy.

  2. #792

    Dołączył
    Sep 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    @fabinka Najlepszy aparat jaki miałem. Jak dobrze być pstrykaczem

    Twoje posty brzmią jak dobrze zaplanowany trolling
    Naprawdę tutaj nie można nic życiowego napisać? Tylko same superlatywy?

    Naprawdę tak ciężko zrozumieć, że komuś "nowości" mogą nie leżeć? Nowy AF jest fajny, ale nie jest doskonały, bo się czesto myli. Elektroczny wizner jest kiepski w porównaniu do optycznego. Niestety bez lustra nie ma wyjścia, musi tak być.

    Jest wiele wad w tych nowych sprzętach, które troszkę na siłę próbuje się usprawiedliwiać.

    Rozumiem, że tutaj wszyscy sikają, że R5/R6 jest supermega fajny, ale są też osoby takie jak ja, które uważają ten sprzęt za krok wstecz. Jakościwo i szybkościowo jest ok, ale sprzęt jest zbyt elektroniczny i odbiera szybkość działania.

    Jestem po prostu niezadowolona i nie kupiłabym go ponownie. Po prostu. Zwykła opinia użytkownika, który jednak od zawsze używał lusterkowców.

    Jeśli tutaj nie są mile widziane własne opinie na temat sprzętu, szczególnie te nie do końca pozytywne, to przepraszam.
    Ostatnio edytowane przez fabinka ; 27-09-2021 o 10:02

  3. #793
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Naprawdę tutaj nie można nic życiowego napisać? Tylko same superlatywy?
    Nie opisałaś w ogóle kontekstu Twojej sytuacji i posty wyglądają na pisane pod wpływem negatywnych emocji wywołanych rozczarowaniem zaraz po zakupie.
    O jakim reportażu mówimy? Czego używałaś do tej pory (korpus/szkła)? Przeczytałaś instrukcję? Zapoznałaś się ze specyfikacją pracy w trybie eyeAF?

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Naprawdę tak ciężko zrozumieć, że komuś "nowości" mogą nie leżeć?
    To prawda. Są osoby, które nie lubią zmian. Często dlatego, że wymaga to uczenia się pewnych rzeczy od nowa.

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Nowy AF jest fajny, ale nie jest doskonały, bo się czesto myli.
    U mnie mało kiedy. Może coś nie tak z twoim korpusem albo wszystko i zawsze chcesz focić z eyeAF?

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Elektroczny wizner jest kiepski w porównaniu do optycznego.
    Też czasami wolałbym OVF, ale najczęściej elektroniczny daje bardzo fajne możliwości.

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Niestety bez lustra nie ma wyjścia, musi tak być.
    Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi w tym zdaniu.

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Jest wiele wad w tych nowych sprzętach, które troszkę na siłę próbuje się usprawiedliwiać.
    Wiadomo. W tych starych też jest sporo wad.

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Rozumiem, że tutaj wszyscy sikają, że R5/R6 jest supermega fajny, ale są też osoby takie jak ja, które uważają ten sprzęt za krok wstecz. Jakościwo i szybkościowo jest ok, ale sprzęt jest zbyt elektroniczny i odbiera szybkość działania.
    Po prostu na razie go nie ogarniasz. Daj sobie trochę czasu. Będziesz zachwycona.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #794
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta

    Odrobinę fotografia z takimi aparatami zmierza w złym kierunku. Aparaty stają się sprzętem dla ludzi, którzy nic nie wiedzą i nie muszą wiedzieć o robieniu zdjęć, bo aparat zrobi wszystko za nich. Wystarczy wybrać kadr.
    https://youtu.be/fWpuF6tGVTc

    Mam Af trochę naczej to ustawiony, ale zobaczysz o co chodzi.

  5. #795
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Naprawdę tutaj nie można nic życiowego napisać? Tylko same superlatywy?

    Naprawdę tak ciężko zrozumieć, że komuś "nowości" mogą nie leżeć? Nowy AF jest fajny, ale nie jest doskonały, bo się czesto myli. Elektroczny wizner jest kiepski w porównaniu do optycznego. Niestety bez lustra nie ma wyjścia, musi tak być.

    Jest wiele wad w tych nowych sprzętach, które troszkę na siłę próbuje się usprawiedliwiać.

    Rozumiem, że tutaj wszyscy sikają, że R5/R6 jest supermega fajny, ale są też osoby takie jak ja, które uważają ten sprzęt za krok wstecz. Jakościwo i szybkościowo jest ok, ale sprzęt jest zbyt elektroniczny i odbiera szybkość działania.

    Jestem po prostu niezadowolona i nie kupiłabym go ponownie. Po prostu. Zwykła opinia użytkownika, który jednak od zawsze używał lusterkowców.

    Jeśli tutaj nie są mile widziane własne opinie na temat sprzętu, szczególnie te nie do końca pozytywne, to przepraszam.
    Takie rozmowy przerabialiśmy ładnych parę lat temu kiedy była wojna lustro - bezlustro. Premiera sony a73 który ( defacto) spowodował wymarcie - przejście tysięcy użytkowników luster canona na bezlustra sony i fuji oraz zaprzestanie produkcji lustrzanek.
    Dziś Twoje awersje wobec R6 sa mniej więcej takie jak byś się przesiadła z diesla na auto elektryczne.
    Dziwię się również, że kupiłaś w ciemno aparat za 13K bez jakiegokolwiek zorientowania się w temacie.
    Błędem było krytykowanie czegoś, co wielu tu ma i sobie bardzo chwali. Nie dziw się nam, że się kompletnie z Tobą nie zgadzamy.

  6. #796
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Naprawdę tutaj nie można nic życiowego napisać? Tylko same superlatywy?
    Zobacz filmik który zlinkowałem poćwicz trochę i będzie dobrze. Czego wcześniej używałaś?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Błędem było krytykowanie czegoś, co wielu tu ma i sobie bardzo chwali. Nie dziw się nam, że się kompletnie z Tobą nie zgadzamy.
    Ze wszystkim co nowe tak jest, trzeba nauczyć się mowej tech i będzie ok.

    Sam w pierwszej pracy nadal używam M50 - i raczej się to szybko nie zmieni. W drugiej mojego 5D3, był pomysł na R5 ale jeszcze nie chcę go tyrać, więc używam do fotografowania dzieci. 5D3 ma 60K na liczniku i jeszcze daje radę.

    Wszędzie trzaskam produkty, ale jeśli chodzi o ludzi system R Canona to naprawdę dobre rozwiązanie. Nie myślę nawet, o powrocie do 5D3 w tym temacie. Jeśli szkło jest z tych nowszych konstrukcji b.dobrze pracuje.

  7. #797
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez fabinka Zobacz posta
    Naprawdę tutaj nie można nic życiowego napisać? Tylko same superlatywy?

    Naprawdę tak ciężko zrozumieć, że komuś "nowości" mogą nie leżeć? Nowy AF jest fajny, ale nie jest doskonały, bo się czesto myli. Elektroczny wizner jest kiepski w porównaniu do optycznego. Niestety bez lustra nie ma wyjścia, musi tak być.

    Jest wiele wad w tych nowych sprzętach, które troszkę na siłę próbuje się usprawiedliwiać.

    Rozumiem, że tutaj wszyscy sikają, że R5/R6 jest supermega fajny, ale są też osoby takie jak ja, które uważają ten sprzęt za krok wstecz. Jakościwo i szybkościowo jest ok, ale sprzęt jest zbyt elektroniczny i odbiera szybkość działania.

    Jestem po prostu niezadowolona i nie kupiłabym go ponownie. Po prostu. Zwykła opinia użytkownika, który jednak od zawsze używał lusterkowców.

    Jeśli tutaj nie są mile widziane własne opinie na temat sprzętu, szczególnie te nie do końca pozytywne, to przepraszam.
    Zasada nr.1 - na grupie Canona można wyrażać tylko pozytywne opinie o aparatach i obiektywach Canona BTW - obecny tutaj użytkownik rojo z 3M (może się wypowie) robi głównie "repo" R6, czyli różne imprezy i koncerty z doskonałym rezultatem i jakoś nie słyszałem, aby narzekał na cokolwiek w R6 https://www.instagram.com/wojtekrojek/?hl=pl Tak więc Wojtkowi raczej ufam pod względem lepszej użyteczności R6 względem DSLRów, które miał wcześniej i raczej wina leży po stronie użyszkodnika, który nie przeczytał instrukcji Tak więc od instrukcji dotyczącej AFa w R6 proponuję zacząć -> https://cam.start.canon/pl/C004/manu...rive_0050.html
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-09-2021 o 12:39
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #798
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Z instrukcją się zapoznałem, wcześniej miałem inne bezlustro, teraz mam R6 i nie zamieniłbym go na żaden inny ale. . . .
    często zdarza mi się, że AF nie trafia w to, co bym chciał . . . czyli to, co opisała fabinka jest i u mnie. Próbowałem różnych ustawień ale nadal body z obiektywami RF robi jak chce, zdarza mi się wymusić to, co ja chcę, ale nie mam 100% pewności, że trafię za pierwszym razem.
    Często mam poruszone zdjęcia pomimo ISO 1600 czy większego, tak jakby stabilizacja była mało skuteczna a jest w obiektywie i body, gdyby jedna nie zadziałała powinna druga. Ale okazuje się, że nie ma czegoś takiego jak sumowanie stabilizacji, albo obiektyw albo body.
    Ostatnio kilka razy miałem tak, że po uruchomieniu na ekraniku obraz (w trybie AV) był za jasny (prześwietlony) o kilka EV i tak się rejestrował. Nic nie dawały zmiany przysłony, ISO - dopiero zmiana trybu na inny i powrót do AV uruchomiał pomiar warunków widzianej sceny, obraz rejestrował się prawidłowo. Za pierwszym razem nie wiedziałem co mam zrobić motałem się po przyciskach, za drugim już prosta zmiana trybu obudziła pomiar w body. Tutaj na tym forum strach pisać coś złego bo zaczyna się atak, a najlepsze jest - pokaż zdjęcia (portfolio) to ci powiemy co umiesz. Jak wychodził R6 napisano tutaj - kastrat, bo ma tylko 20 MPX, stanowczo za mało. Teraz wychodzi R3 i ma 24 MPX czyli jest znacznie bliżej (jeżeli chodzi o ilość MPX) R6 niż R5 z 45 MPX, ale na razie kastrat o nim nie piszą? Kiedyś zapytałem o banalna sprawę, obraz na matrycy jest odwrócony "do góry nogami" a na ekraniku już normalny - co go obraca, to mnie wyśmiano, fachowcy nie odpowiadają na takie pytania. Pomimo tego, że nie zawsze R6 działa tak jak napisano w instrukcji, to nie mam zamiaru zamieniać go na inny. Pasuje mi mimo, że od czasu do czasu coś dziwnego wyczynia, czego nie ma w instrukcji.

  9. #799
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Często mam poruszone zdjęcia pomimo ISO 1600 czy większego, tak jakby stabilizacja była mało skuteczna a jest w obiektywie i body, gdyby jedna nie zadziałała powinna druga. Ale okazuje się, że nie ma czegoś takiego jak sumowanie stabilizacji, albo obiektyw albo body.
    Jacku jeśli piszesz, że nawet z iso 1600 obraz jest poruszony no to przepraszam. Ale od Iso to nie zależy przyjacielu.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Ostatnio kilka razy miałem tak, że po uruchomieniu na ekraniku obraz (w trybie AV) był za jasny (prześwietlony) o kilka EV i tak się rejestrował. Nic nie dawały zmiany przysłony, ISO - dopiero zmiana trybu na inny i powrót do AV uruchomiał pomiar warunków widzianej sceny, obraz rejestrował się prawidłowo.
    Może zablokowałes pomiar, jest opcja która blokuje expozycje od 8s do 30 czy coś.

  10. #800
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Ale od Iso to nie zależy przyjacielu . . .
    Widzisz a mnie się wydawało, że jak zwiększę ISO ze 100 na ISO 1600, to mogę odpowiednio skrócić czas ekspozycji
    a tym samym ograniczyć możliwość poruszenia zdjęcia robionego "z ręki".
    Byłem w błędzie jak widać, wg Ciebie ISO nie wpływa na czas, poprawię się następnym razem.

    --- Kolejny post ---

    Prosty przykład, ta sama scena, dwa różne ISO:
    Tryb AV, ISO 100, f4,0, czas - 1/8 s
    Tryb AV, ISO 1600, f4,0, czas - 1/125 s

    i to jest zmierzone aparatem, R6 a nie matematyczne wyliczenie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 27-09-2021 o 12:51

Strona 80 z 149 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290130 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •